reklama
Dla małych detektywów: seria Agata na tropie
materiał partnera (*)

Dla małych detektywów: seria Agata na tropie

Agata to dzielna dziewczynka, która radzi sobie z każdym problemem. Nie straszne jej pająki, wielkie muchy czy ciemne pokoje. Kim tak naprawdę jest Agata? Poznamy ją w serii opowieści dla miłośników detektywistycznych zagadek.

Przygody Agaty na pewno zainteresują każde dziecko, które lubi rozwiązywać skomplikowane zagadki. Ta mądra dziewczynka liczy szybciej niż jej rówieśnicy, ma doskonałą pamięć i niezawodną intuicję.

Sojusznikiem Agaty jest jej kuzyn Larry oraz kot Watson. Wszyscy uwielbiają przygody. Podróżują po świecie i odkrywają wiele tajemnic. Każda nowa zagadka angażuje czytelnika i porusza jego wyobraźnię.

 

Agata na tropie. Kradzież nad Niagarą

Agata kolejny raz musi zmierzyć się z zagadkową kradzieżą. Tym razem z hotelu przy wodospadzie Niagara zniknęła drogocenna biżuteria operowej śpiewaczki. Okazuje się, że sprawcą jest najbardziej poszukiwany złodziej w Kanadzie. Jedynie Finderowie mogą dorównać mu sprytem i ruszają      w pościg za podejrzanym. Czy uda im się dogonić groźnego Ratmasque i odzyskać klejnoty?  

 

 

Agata na tropie. Miecz króla Szkocji

Miecz legendarnego króla Szkocji to najpilniej strzeżona pamiątka w zamku Dunnottar. Podczas premierowej prezentacji, zebranych gości ogarnia tajemnicza senność. Po przebudzeniu odkrywają, że miecz zniknął i nikt nie wie co się z nim stało! Kto podejmie się rozwiązania tej ciekawej zagadki i spróbuje odkryć prawdę? Oczywiście, że Finderowie! Czy genialny zespół znajdzie drogocenną pamiątkę?

 

 

Książka = notatnik detektywa

Książki zostały napisane dużą czcionką, z odpowiednimi odstępami między wersami. Dzięki temu ułatwiono dziecku naukę płynnego czytania. Miejsca, które odwiedziła Agata, zostały przedstawione na mapie. Na końcu każdej książki znajdziemy pustą kartkę na notatki oraz pole do wpisywania podejrzanych „typów”. Każda historia została wzbogacona o czarno-białe rysunki.

Sir Steve Stevenson - Pisarz urodzony we Włoszech. Znany na całym świecie, dzięki historiom dla dzieci, które tworzy już od ponad 10 lat.

przekład: Ewa Grabowska

Niezbędniki w dziale rodzina