Gdzie ubezpieczyć dziecko?

Materiał partnera 
Gdzie ubezpieczyć dziecko?

Gdzie najlepiej ubezpieczyć dziecko po urodzeniu, a gdzie takie w wieku szkolnym? Czym różnią się polisy różnych ubezpieczycieli? Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie indywidualne?

Po urodzeniu jeden z rodziców lub opiekun prawny zgłasza dziecko do ZUS-u, dzięki czemu ma ono prawo do korzystania z publicznej opieki zdrowotnej. Dziecko może korzystać z tego ubezpieczenia do ukończenia 18 roku życia lub aż do 26 roku życia, pod warunkiem, że się uczy. Oprócz publicznego ubezpieczenia warto mieć także prywatne. Gdzie ubezpieczyć dziecko?

Gdzie ubezpieczyć dziecko po urodzeniu?

Na rynku ubezpieczeń ofert polis dla dzieci jest sporo. Przed wyborem warto dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU), a szczególnie zwrócić uwagę na zakres ubezpieczenia i wyłączenia.

Gdzie najlepiej ubezpieczyć dziecko? Ofert jest wiele. Pośród nich na wyróżnienie zasługuje ubezpieczenia dziecka w PKO BP. Dlaczego? Ubezpieczenie to można uruchomić już od dnia narodzin i daje ono ochronę przez 24 godziny na dobę – nie tylko podczas zajęć w żłobku, przedszkolu czy szkole, ale także w domu, na wycieczkach i w czasie wakacji.

Ubezpieczenie obejmuje specjalistyczną pomoc medyczną w przypadku urazów takich jak m.in.: złamania, oparzenia, zwichnięcia (badania, konsultacje, zabiegi, rehabilitacja), a także zapewnia dodatkowe wsparcie w opiece nad dzieckiem niepełnoletnim po urazie (np. prywatne lekcje).

Podstawowy zakres ochrony to koszt tylko 5 zł miesięcznie, a rozszerzony 9 zł (odpowiednio 60 zł i 108 zł rocznie).

Ubezpieczenia dla dzieci – różnice

Polisy poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych różnią się miedzy sobą przede wszystkim zakresem ochrony i sumami ubezpieczenia, a także wyłączeniami. Zakres ochrony obejmuje zazwyczaj następstwa nieszczęśliwych wypadków, śmierć ubezpieczonego, pobyt w szpitalu, koszty leczenia i rehabilitacji. Wyłączenia najczęściej dotyczą wypadków w trakcie uprawiania sportu – warto zatem wykupić rozszerzenie.

Ubezpieczenie prywatne – największe zalety

Gdzie można ubezpieczyć dziecko w wieku szkolnym? Rodzice mają dwie opcje – ubezpieczenie w szkole (grupowe) lub indywidualne. Które z nich warto wybrać?

Podstawowe różnice dotyczą:

  • ceny polisy,
  • zakresu ubezpieczenia,
  • sumy ubezpieczenia,
  • jakości likwidacji szkód.

Cena ubezpieczenia grupowego jest zwykle niższa od ceny polisy indywidualnej. Ubezpieczenie grupowe ma za zadanie zapewnić zakres ochrony, który będzie zadowalający dla jak największej liczby osób przy zachowaniu odpowiednio atrakcyjnej ceny. Zawiera więc uśredniony, podstawowy zakres ochrony, nieuwzględniający indywidualnych potrzeb.

Na przykład ubezpieczenie grupowe zwykle nie chroni dziecka na pozaszkolnych zajęciach sportowych, jego suma ubezpieczenia adekwatnie do ceny – nie jest wysoka. W tej sytuacji warto pomyśleć o indywidualnym ubezpieczeniu zapewniającym szerszy zakres ochrony i wyższe odszkodowanie.

Gdzie ubezpieczyć dziecko prywatnie? Dobrze wybrać ubezpieczyciela, który oferuje wysoką jakość obsługi, czyli szybką procedurę i realną pomoc.

Warto podkreślić, że objęcie dziecka ubezpieczeniem prywatnym daje też możliwość korzystania z pomocy lekarzy specjalistów bez konieczności długiego czekania na wyznaczenie wizyty. Czas oczekiwania na wizytę na NFZ jest długi. Polisa zdrowotna dla dziecka daje zatem możliwość szerszego dostępu do placówek medycznych. Nie ma też konieczności uzyskania skierowania od lekarza POZ-u.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: