reklama
Kobiece sposoby na oszczędzanie
materiał partnera (*)

Kobiece sposoby na oszczędzanie

Założenie rodziny to zdecydowanie jeden z najważniejszych etapów naszego życia. Oprócz tego, że okres ten powiązany jest z wieloma przyjemnymi chwilami czy wyzwaniami czekającymi na młodych rodziców każdego dnia, nieodłącznym elementem posiadania potomstwa są większe wydatki.

Liczne promocje, z którymi można spotkać się codziennie, nierzadko pozwalają nam nieco zaoszczędzić, jednak często przesadna ilość okazji w supermarkecie powoduje, że kupujemy coś, co jest nam kompletnie zbędne. Jaki jest więc złoty środek, dzięki któremu młode matki mogą nieco zoptymalizować swoje wydatki? Co zrobić, aby urodzenie dziecka nie było równoznaczne z przeznaczaniem na niego większości swojej wypłaty? Jakie są sprawdzone ”kobiece” sposoby na oszczędzanie? Oto kilka propozycji.

Systematyczna „domowa księgowość”

Jak to się mówi - „siła tkwi w prostocie”. Trudno się z tym nie zgodzić, ponieważ wiele kobiet, aby mieć kontrolę nad swoimi pieniędzmi, decyduje się na prowadzenie zeszytu, w którym zapisywane są wszystkie przychody oraz wydatki.

Dobrym dodatkiem do takiego rodzaju systematyczności jest odkładanie w osobne miejsce (np. do skrzynki) kwoty potrzebnej na opłacenie rachunków i ubezpieczeń. Dzięki temu po pewnym czasie będziesz w stanie przeanalizować koszty jedzenia oraz dowiesz się, ile wydajesz na życie domowe tj. potrzeby  rodziny np. ubrania. Resztę można już odłożyć na wakacje lub przeznaczyć na własne przyjemności. Stałe prowadzenie takich obliczeń pozwala mieć całkowitą kontrolę nad przychodem i może przyczynić się do zgromadzenia całkiem niezłych oszczędności.

Planowanie swoich wydatków

Niewątpliwie ten sposób oszczędzania niejako wiąże się z „domową księgowością”, jednak wciąż zdarzają się sytuacje, kiedy jedno nie za bardzo chce współgrać z drugim. Chcąc zaoszczędzić trochę grosza staraj się przewidywać, na co przeznaczysz swoje pieniądze. Wiesz, że zbliża się rok szkolny? Weź pod uwagę wydatki związane z zakupem przyborów oraz podręczników i przygotuj się do tego wcześniej.

Nie tylko w wypadku większych wydarzeń jest to sprawdzony sposób. Wybierając się na cotygodniowe zakupy przygotuj listę, na której zgromadzisz rzeczy, które są Tobie i Twojej rodzinie absolutnie niezbędne. Faktem jest, że ilość promocji atakujących człowieka na każdym kroku może spowodować, że to zadanie nie będzie należało do najłatwiejszych, ale jak to mówią - „praktyka czyni mistrza!”. Ani się obejrzysz, a Twoja silna wola może okazać się kluczem do udanego oszczędzania.

Akcja „Wymiana!”

Będąc matką na pewno dobrze wiesz, jak drogie jest utrzymanie swojego potomstwa. Dzieci rosną, rozwijają się, zmieniają się ich potrzeby, a Tobie nie pozostaje nic innego niż sprostać temu jakże trudnemu wyzwaniu. Jak zrobić to z głową? Odpowiedź jest prosta: Wymiana.

Na pewno w swoim otoczeniu masz koleżanki, których dzieci wyrosły już ze swoich ubranek, albo znudziły im się niektóre zabawki. Zorganizuj wraz ze znajomymi spotkanie, na którym zamienicie się rzeczami swoich pociech, a tym samym zaoszczędzicie trochę grosza, oraz w pożyteczny sposób pozbędziecie się za małych butów czy opatrzonych już zabawek.

Czasami nietrafiony prezent dla dziecka może okazać się wymarzonym podarunkiem dla kogoś innego, a pochopnie kupiona kurtka może idealnie leżeć na córeczce Twojej przyjaciółki. Zorientuj się więc, czy Twoi znajomi nie posiadają zbędnych rzeczy. Pamiętaj o tym, że w dobie internetu możesz również korzystać z popularnych serwisów aukcyjnych i tam robić zakupy (nierzadko po okazyjnych cenach), a także sprzedawać rzeczy, które okres świetności (zdaniem niektórych maluchów) mają już za sobą.

Program ConnectionSky

Skoro do oszczędzania mogą w znaczny sposób przyczyniać się aukcje internetowe, dlaczego by nie pójść o krok dalej i nie wykorzystać innych możliwości jakie dają nowe technologie? Jedną z innowacji, która w łatwy i intuicyjny sposób pozwala na bieżąco śledzić atrakcyjne promocje, a także kontrolować oraz planować wszystkie wydatki jest program ConnectionSky.

Aplikacja działa w tle (obok zegara systemowego) i kolekcjonuje potencjalnie interesujące dla Ciebie promocje i rabaty. Aby z niej korzystać, wystarczy zarejestrować się na stronie http://bit.ly/rejestracja_csky i zaznaczyć kategorie, na podstawie których użytkownik będzie otrzymywał konkretnie spersonalizowane oferty.

Tak więc wszystkie interesujące Cię okazje znajdziesz od tej chwili w jednym miejscu i bynajmniej nie chodzi tutaj o folder SPAM. W trakcie aktywnego korzystania z programu zdobywasz również punkty, które z czasem można wymienić na atrakcyjne nagrody np. laptopy, telewizory, pralki i wiele więcej!  Każda promocja jest wcześniej dokładnie sprawdzana i poddawana skanowaniu przez wbudowany moduł antywirusowy, przez co nie musisz bać się o bezpieczeństwo swojego sprzętu. Przejrzysty interfejs, łatwość obsługi, realne korzyści...można by tak wymieniać i wymieniać, ale po co tracić czas?

Wykorzystaj go na przetestowanie nowoczesnego programu, dzięki któremu w prosty sposób zoptymalizujesz swoje wydatki, a dzięki stałej subskrypcji promocji, nie umknie Ci już żadna okazja! Pełny opis narzędzia znajdziesz na stronie: http://bit.ly/ConnectionSky

Nie da się ukryć, że dorosłe życie wiąże się z nieustannymi wydatkami. Raczej niemożliwym jest, aby ich uniknąć, można jednak mieć realny wpływ na ich wysokość. Powyższe sposoby pomogą zarówno pozbyć się niechcianych artykułów, jak również zaoszczędzić dodatkowe środki na zakup nowych rzeczy. Dzięki rozwiązaniom, jakie zapewnia  dzisiejsza technologia, możesz być na bieżąco z interesującymi Cię aukcjami, a odpowiednie oprogramowanie sprawi, że umknie Ci żadna okazja. Nie pozostaje nic innego, jak wprowadzić podane zalecenia w życie i przekonać się, jak wiele można dzięki nim zyskać!

reklama

Niezbędniki w dziale rodzina

reklama