Kupa śmiechu. Zagrajcie w kupie, rodzinna gra nie tylko dla najmłodszych!

Materiał partnera 
Kupa śmiechu. Zagrajcie w kupie, rodzinna gra nie tylko dla najmłodszych!

Pamiętacie grę Pierdzioszek? Magda z kanału Zabawkowicz na Youtube, która przetestowała już setki, jeśli nie tysiące zabawek, mówiła, że to jedna z tych gier, która „pozwala nabrać dystansu do różnych fizjologicznych spraw, które się nam zdarzają”. Do takich, które bywają wstydliwe, o których nie mówi się w towarzystwie, rozmowa o których może być krępująca. Na rynku właśnie pojawiła się kolejna gra od Mattel, która pozwoli się pośmiać z tych czynności życiowych, o których głośno się nie mówi. Ta gra to „Kupa Śmiechu”, a jej głównym „bohaterem” jest uśmiechnięta kupa.

foto @zabieganamamacom

Być może wielu z Was – dorosłych, rodziców, opiekunów – podobnie jak to się zdarzało przy Pierdzioszku, uzna temat za nieco kontrowersyjny. Będziecie się krzywić, kręcić głową, a może raczej nosem (nie, nie, nie martwcie się, kupa jest z gumy i nie ma zapachu). A dzieci ocenią grę według własnych reguł i jak wskazują dotychczasowe opinie, będą przy niej „pękać ze śmiechu”. Zresztą sami zobaczcie, jaką reakcję gra wywołuje u dorosłych, a jak skrajnie różną u dzieciaków.

„Kupa śmiechu” to gra zręcznościowa, bo żeby wygrać trzeba się wykazać większą zręcznością i refleksem niż pozostali gracze. Dlaczego? Oto jak wygląda gra i rozgrywka.

W opakowaniu „Kupy śmiechu” znajdziecie toaletę, toaletowy przepychacz, kostkę do gry, 10 żetonów, no i oczywiście… kupę.

foto @zabieganamamacom

Każdy z graczy zaczyna od naciśnięcia spłuczki, która w tym wypadku uwalnia nie strumień wody, a kostkę. Cyferka na kostce pokazuje ile razy gracz ma nacisnąć przepychacz do udrażniania toalety. Każde naciśnięcie przepychacza może wywołać niespodziewaną reakcję toalety, to znaczy wystrzelenie ze spłuczki sztucznej kupy. Kupę trzeba jak najszybciej złapać. I łapać może każdy z graczy, zarówno ten, którego w danej kolejce „przepychał toaletę”, jak i wszyscy pozostali uczestnicy gry.

foto @zabieganamamacom

Pierwszy gracz, któremu uda się kupę złapać otrzymuje żeton. Jeśli złapie kupę jeszcze w powietrzu, otrzymuje żeton dodatkowy, czyli łącznie 2 żetony. A wygrywa ten, kto zdobędzie w czasie rozgrywki najwięcej żetonów. Bawić mogą się jednocześnie 2, 3 lub 4 osoby, a gra przeznaczona jest dla dzieci powyżej 5 roku życia.

Gra jest prosta i sprawia, że nie można się nie śmiać. W końcu, ile razy w życiu „walczyliście” z kimś o złapanie kupy. Dodatkowo to świetny pretekst, żeby pogadać z dziećmi o higienie i kwestiach sprzątania domu czy mieszkania. Chcielibyście poruszyć z dziećmi kwestie dbania o czystość w domowej toalecie, gra w „Kupę śmiechu” będzie do tego doskonałym pretekstem.

Zdjęcie tytułowe - @zabieganamamacom

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: