reklama
Treść powstała we współpracy z Abakus (*)

Między nami rodzicami, zdradzamy jak radzimy sobie z brudnymi pieluchami!

Jak sobie poradzić z brudnymi pieluszkami? W redakcji pomysły sypały się jak z rękawa: można pieluchę obstawić zapachowymi świeczkami, wystawić na balkon, przy użyciu długiego kija przetransportować do kosza na śmieci. Okazało się, że nasi rodzice są jeszcze bardziej kreatywni.

Zobaczcie jakie mają sposoby na brudne pieluchy ;)

Tata w akcji

Gdy akurat nie ma mamy w domu to musimy sobie jakoś radzić! W tym sprzęcie nawet najbardziej "zapachowa" kupka nam nie straszna:)

Zamaskowana

Pieluchy-tykająca bomba, którą obdarza nas nasza pociecha w oczywisty aromatyczny sposób. Przejęcie i rozbrojenie tego typu ładunku to nie lada wyczyn. O dziwo to kobiety wiodą prym w przeprowadzaniu śmierdzionośnych akcji,(choć z początku i tatuś wykazuję chęci interwencyjne to jednak szybko je traci przekonując się o wadze zadania).

W naszej szafie oprócz ochronnego skafandra znajdą się również maski izolujące nozdrza przed wysokim stężeniem metanu w powietrzu. Kiedy tatuś zostaje sam na sam ze swoim potomkiem marzy tylko o szybkim powrocie żony z zakupów, by uniknąć nieprzyjemnego dla niego wydarzenia. W gruncie rzeczy nie jest tak źle-po akcji zakończonej powodzeniem pielucha trafia do zsypu na śmieci a jej likwidator może z czystym sumieniem powiedzieć DOBRA ROBOTA!

Odświeżacz w dłoń!

Brudna pielucha to spore wyzwanie, jak jej zaradzić.. oto jest pytanie! Wraz z rodziną w głowę zachodzimy, o braku zapachów codziennie marzymy! Mamy sposób niezawodny! Choć może nie do końca wygodny... Odświeżacze, rękawice i maseczka I pielucha wędruje do swojego pudełeczka!

Parapetówka

Moje Szkraby są jeszcze malutkie, dlatego zużywają mnóstwo pieluszek, znaleźliśmy z mężem idealny sposób na pozbywanie się sterty brudnych pieluch, uważamy że jest to idealny i najlepszy sposób .;) Składujemy zużyte pieluszki za oknem w domu na parapecie. Sprawdza się super ;)Polecam!

Na pomoc, rumaku!

Brudne i śmierdzące pieluchy to utrapienie, szczególnie gdy jest się kobietą w ciąży, którą każdy niefajny zapach gna do łazienki... Ale ja mam na to swój sposób! Zakładam na twarz maskę aby nie czuć brzydkich zapachów, brudne pampersy zawijam w pachnące w woreczki, następnie wsiadam na swojego wiernego rumaka i gnam ile sił do śmietnika! Na koniec oczywiście w pokoju trzeba rozpylić odświeżacz powietrza aby znów w pokoju było świeżo i pachnąco :)

Połowy!

Mmmmm…co za aromat. Co za zapach unosi się po całym mieszaniu. Dociera do mych nozdrzy wywołując dreszcz na całej skórze. Co to za zapach niebiański który sprawia, że rzucam nóż, odrywam się od robienia obiadu i pędzę do pokoju gubiąc w pośpiechu ciapa niczym Kopciuszek pantofelka. Czyżby wybiła moja „północ” i tez bym miała ochotę uciec. Oj tak! To aromat połączony z alarmem dźwiękowym dobiegający z łóżeczka świadczący o (cytuje męża) maksymalnym poziomie wypełnienia pieluszki materiałem grubym. No cóż trzeba zakasać rękawy i do roboty!

Oj przydałaby się maska gazowa, ale z braku laku i spinacz od bielizny złapany w pośpiechu daje radę. Powoli otwieram pampersa niczym saper bombę, i niczym on, nigdy nie wiem czego się spodziewać. Gdy pierwsze opary gazu trującego mnie nie zabiją(ani nie poparzą skóry twarzy) przystępuję do oczyszczania terenu. Ale co zrobić z niebezpiecznym materiałem, który powaliłby nawet mamuta? Chyba już wiem dlaczego wyginęły. Przecież nie będę z każdym osobno biegac do kosza, bo wydreptałabym ścieżkę która przecięła by świat na pół. Ale mam swój sposób. Może nie za higieniczny, ale działa.

Mam mały schowek na szczotki,mopy i środki czystości. Całe pomieszczenie wypełnione jest wiszącymi choinkami samochodowymi, są tam też dwa odświeżacze powietrza i prawdziwa suszona lawenda,która poległa w doniczce ale pachnie dalej. Tam mam worki na śmieci o zapachu lawendowym i tam składuję „materiały niebezpieczne”czyt. Brudne pieluchy. I każdy worek podrzucam mężowi do pracy,znaczy gdy wychodzi do pracy wręczam mu niczym trofeum. No cóż jesteśmy na tej wojnie razem!

Akcja specjalna:)

Oczywiście najgorszy jest moment, kiedy od leżącego obok maluszka czuć TEN zapach. Następuje chwila ciszy, patrzę na męża a mąż na mnie. Po chwili zastanowienia przewijanie trafia na konto męża. Z racji tego, że nie mamy przewijaka, na kanapie rozścielamy matę ochronną, na nią pieluchę tetrową. Obok przygotowany już jest zapachowy woreczek na pieluchę. Oczywiście kremik, czysta pielucha i opakowanie chusteczek nawilżanych.

Po otwarciu pampersa i sprawdzeniu jego zawartości już wiadomo - o nie! Zawartość prawie się wylewa a zapach.... nie ma co się oszukiwać - do najprzyjemniejszych nie należy. Obserwuję męża i jego nowy pomysł. Maseczka na twarz z chusteczek nawilżanych - sprawia, że zapach już nie jest taki straszny, a dziecko jest spokojne i rozbawione. Tak samo jak i ja patrząc na to. Oczywiście musiałam ten moment uwiecznić. Jak to mówią - potrzeba matką wynalazku...

Zabawiamy

Czystymi pieluchami mąż zabawia synka robiąc różne sobie przebrania,tu na zdjęciu był akurat zamaskowanym psem:) Brudnymi pieluchami się nie bawimy,szybko trafiają do kontenera ze śmieciami:)

Linia poprodukcyjna

Nasza LINIA poPRODUKCYJNA ;)
Jest rodzeństwo, jest współpraca, choć czasem starszakowi z takim śmierdzącym towarem nie do śmiechu jazda nawet koparką ;)

Jednak jest mobilizacja, wszystkie pojazdy w gotowości i do mety, tfu! kosza, start!

Brygada specjalna

Gdy brzdąc w pieluchę kupkę zmajstruje, tata się z domu ewakuuje. Lecz mama szybko jest już gotowa, pomocna będzie maska gazowa. Później godzinę wietrzymy pokój i wraca tatuś - już mamy spokój.

Od redakcji

Jak sami widzicie rodzice są najbardziej kreatywnymi osobami pod słońcem, a dzieci...świetnymi nauczycielami, którzy dopingują nas do działania.

Bardzo nam się spodobały wasze pomysły. Jesteśmy pełni podziwu dla Tatusiów, (chociaż z drugiej strony uważamy, że tak powinno być), że panowie tak czynnie biorą udział w życiu swoich dzieci. To jest super:)

Mamy nadzieję, że biorąc udział w konkursie bawiliście się równie dobrze, jak my w redakcji wymyślając najróżniejsze sposoby utylizacji pieluch. Cieszymy się również, że możemy ruszyć Wam na ratunek dzięki fantastycznym pojemnikom od firmyAbakusbaby

Poznaj doskonałe rozwiązanie na brudne pieluchy

Pomysł doskonały:
Pojemnik na pieluchy DELUXE
Praktyczny i prosty w obsłudze pojemnik na brudne pieluszki, otwierany bez użycia rąk.

lub
Pojemnik na pieluszki standard
Funkcjonalny i łatwy w obsłudze, doskonale rozwiązuje problem zużytych pieluszek.

Potrzebujesz więcej informacji? Zajrzyj na stronę Abakusbaby

reklama

Niezbędniki w dziale rodzina