Seria Sport&Fun - powrót do magicznej krainy dzieciństwa. Na sportowo i wesoło!

Materiał partnera 
Seria Sport&Fun - powrót do magicznej krainy dzieciństwa. Na sportowo i wesoło!

Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie! Instytut Żywności i Żywienia już od jakiegoś czasu alarmuje o epidemii otyłości wśród polskich dzieci i młodzieży. Przypadłością tą jest już dotknięte co piąte polskie dziecko (ponad 22% dzieci w wieku szkolnym). Niechlubny przykład dają dorośli – 64% mężczyzn i 49% kobiet w Polsce ma nadmierną masę ciała.

Co gorsza nie wynika to wyłącznie ze złych nawyków żywieniowych, ale i z coraz bardziej ograniczanej aktywności fizycznej. Dla prawidłowego funkcjonowania młody organizm powinien znajdować się w ruchu co najmniej 1 godzinę na dobę. Tymczasem aż 80% polskich dzieci prowadzi siedzący tryb życia, jedynie połowa jeździ regularnie na rolkach lub rowerze, a mniej niż 20 % uczestniczy w zorganizowanych zajęciach sportowych.

Coraz mniej dzieci pokonuje nawet tak prozaiczną odległość, jak droga do szkoły. Trudno o to winić zabieganych rodziców z zakorkowanych miast, którzy przedszkola i szkoły często mają w drodze do pracy i w ten sposób łatwiej im logistycznie opracować plan dnia.

Narastający problem jest stosunkowo nowy. Czy my, współcześni rodzice, pamiętamy nasze dzieciństwo? Jak spędzaliśmy nasz wolny czas? Pełne boiska i podwórka. Bieganie za piłką, berek, gra w gumę, wyścigi w workach, rzuty do celu, skakanka, wiszenie na trzepakach. Czy nie chcielibyśmy wrócić do tamtych zabaw i pokazać ich naszym dzieciom? Może i chcielibyśmy, ale gdzie zdobyć potrzebny do tego sprzęt? Poza tym czy pamiętacie rymowanki przy których skakaliśmy w gumę, układ nóg przy skokach w dziesiątki?

Seria Sport&Fun - powrót do magicznej krainy dzieciństwa

Jeżeli chcesz aktywnie spędzić czas zarówno w domu, jak i na podwórku, koniecznie zapoznaj się z najnowszą serią gier i zabaw sportowych od polskiego producenta – firmy Alexander. Seria Sport&Fun zabierze nas z powrotem do magicznej krainy dzieciństwa, a wraz z nami nasze dzieci. Jak myślicie - kto celniej będzie rzucał podkową, kto będzie szybszy w wyścigach w workach?  Założycie się, że często nie będziecie mieć szans?

Nic tak wspaniale nie buduje więzi rodzinnych jak wspólne działanie, spędzanie czasu, zabawa przy której naturalnie wybuchamy śmiechem. Ruch (zwłaszcza ten na świeżym powietrzu) pobudza produkcję hormonów szczęścia – endorfin.

Czy organizowaliście kiedyś większe spotkanie rodzinne lub przyjęcie urodzinowe dla swojej pociechy? Co zrobić z grupą 20 dzieci, aby dobrze się bawiły, a nie wydać przy tym majątku na specjalne sale? A może zrobić piknik w parku lub w lesie i zorganizować im Olimpiadę sportową? Pamiętacie, jak pokonywaliśmy tory przeszkód na zajęciach z w-fu? Z zestawami od Alexandra mamy gotowe rekwizyty oraz rozkład jazdy w postaci kompleksowej instrukcji jak takie zabawy przeprowadzić.

Sport&Fun to 10 produktów - propozycji na aktywne spędzanie wspólnego czasu. Znajdziemy tam zarówno rzut podkową, rzut do celu na macie z tarczą, rzuty okręgami do krzyżaka, skakanki, gumę do skakania z pełną instrukcją obsługi, woreczki gimnastyczne, worki do wyścigów, taśmy z rzepami do wyścigu na 3 nogi, latający dysk, łyżeczki, piłeczki i kubeczki, a nawet dwie wersje gry planszowej, w której więcej ćwiczymy niż rzucamy kostką. Każdy zestaw może być wykorzystany zarówno do zabaw indywidualnych, jak i rozgrywek drużynowych.

X-Game

X-Game – sprawdźmy swoją celność w rzucie okręgami do krzyżaka (produkt wytworzony z drewna).

www.alexander.com.pl/produkty/x-game

Strzał w 10

Strzał w 10 – 8 wariantów rozgrywek, w których rzucamy woreczkami do punktowanej tarczy, wykonując przy tym przeróżne ćwiczenia.

www.alexander.com.pl/produkty/sportfun/

 

Uni

Uni – rzut podkową to klasyczna gra rozgrywana drużynowo lub Indywidualnie, w której gracze muszą wykazać się celnym okiem, dobrą ocena dystansu i… nerwami ze stali.

www.alexander.com.pl/produkty/sportfun-uni/

 

Active

Active – zestaw gier i zbaw sportowych  w której znajdziesz bieg w workach, rzut dyskiem, slalom z woreczkami, bieg z piłeczkami na łyżkach, rzut co celu i wiele innych!

www.alexander.com.pl/produkty/sportfun-active/

 

Run

Run - zestaw gier i zbaw sportowych  w której znajdziesz wyścig w workach, rzut do worka, skakankę, slalom z woreczkami, wyścig na 3 nogi  i wiele innych

www.alexander.com.pl/produkty/sportfun-run/

Fast

Fast - zestaw gier i zbaw sportowych  w której znajdziesz wyścigi z piłeczkami na łyżce, rzut dyskiem, wyścigi w workach, skakankę i wiele innych!

www.alexander.com.pl/produkty/sportfun-fast/

 

Play

Play - zestaw gier i zbaw sportowych  w której znajdziesz rzut do celu, grę w gumę, skoki na skakance, wyścigi w workach i wiele innych.

www.alexander.com.pl/produkty/sportfun-play-2/

 

Fit

Fit – zestaw gier i zbaw sportowych  w której znajdziesz grę w gumę, wyścigi w workach, slalomy, rzuty piłeczkami do kubeczków, ćwiczenia z woreckzami i wiele innych!

www.alexander.com.pl/produkty/sportfun-fit/

 

Siódme Poty

Siódme Poty - to energiczna gra planszowa, w której wykonujemy ćwiczenia fizyczne. Gracze zmagają się nie tylko z przeciwnikami, ale także z własnym ciałem.

www.alexander.com.pl/produkty/sportfun-siodme-poty/

 

Siódme Poty Light

Siódme Poty Light – poręczna, mniejsza, bardziej ekonomiczna wersja gry planszowej, przy której popracujesz nad swoją kondycją fizyczną.

www.alexander.com.pl/produkty/sportfun-siodme-poty-light/

1. www.izz.waw.pl/component/content/article/3-aktualnoci/aktualnoci/583-naukowcy-podpowiadaja-jak-zatrzymac-epidemie-otylosci-wsrod-dzieci-i-mlodziezy
2. www.polityka.pl/tygodnikpolityka/nauka/1773906,1,nie-dziwmy-sie-ze-mamy-tyle-otylych-dzieci-ruszaja-sie-coraz-mniej.read

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: