reklama
11 książek pod choinkę dla maluszka

11 książek pod choinkę dla maluszka

Książka to fantastyczny pomysł na prezent dla maluszka. Tylko jaką wybrać, by dziecko mogło się nią zainteresować i pokochać?

Najmłodszy czytelnik najprawdopodobniej nie jest jeszcze w stanie docenić treści, dlatego w książeczkach 0-3 nie ma jej zbyt wiele (zresztą prawda jest taka, że o świecie i tak najpiękniej opowiada mama). Z perspektywy malucha najważniejsze są ilustracje – grafika, wyrazistość, kolory. Z punktu widzenia mamy także to, czy książeczka ma szanse przetrwać żywe zainteresowanie dziecka. Dla najmłodszych warto więc kupować książki nie tylko śliczne, dopracowane graficznie, ale i porządnie wydane.

Zobaczcie nasze propozycje dla najmłodszych czytelników

Księga dźwięków, tekst i ilustracje: Soledad Bravi, Wydawnictwo Dwie Siostry

Samochód robi brum, brum, kaczka – kwa, kwa, a zegarek – tik-tak. Świat jest pełen dźwięków, a ich naśladowanie to dla maluchów świetna zabawa, dlatego książka aż kipi od najróżniejszych odgłosów.

„Księga dźwięków” zaskoczy Was nie tylko świetnymi ilustracjami, ale i objętością: to prawdopodobnie najgrubsza książka kartonowa na rynku. Sto dwanaście odpornych na uszkodzenia stron zapewni dzieciom rozrywkę na długie godziny.

Little Eyes. Pierwsza książka, Komagata Katsumi, Wytwórnia

"Pierwsza książka" to zestaw dwunastu trójdzielnych kart. Na każdej z nich są czarne, geometryczne figury na białym tle. Otwierając, przekładając i zamykając poszczególne części kart, odkrywamy nowe, zaskakujące kształty. Forma książki pozwala na wiele sposobów jej prezentacji i „czytania”.

Wyrafinowana prostota, nowatorska koncepcja i różnorodna tematyka są super patent na dobrą pozycję książkową dla małego czytelnika. Książka dla dzieci w wieku 0-5 miesięcy wybitnego japońskiego twórcy.

Robimisie, ilustracje: Agata Królak, Wydawnictwo Dwie Siostry

W tej kartonowej książeczce znajdziecie gromadkę pracowitych misiów. Są tu miś bibliotekarz, mechanik i architekt, a także misiowa policjantka, aptekarka, krawcowa – i całe mnóstwo innych misiów zawodowców.

Śliczne, ilustracje i sympatyczne zwierzaki są znane dzieciom i rodzicom z książeczki Różnimisie – i znów rozśmieszają maluchy. 

Moje pierwsze 100 słów, opracowanie zbiorowe, Smart Books

Pierwsza książeczka maluszka do nauki podstawowych słów i poznawania otaczającego świata przedstawionego na pięknych, kolorowych obrazkach. To 24 strony, podzielone na działy tematyczne pozwalające dziecku na poznanie najważniejszych słów z kategorii: moje otoczenie, dom, rodzina, kształty, zwierzęta, warzywa, owoce, części ciała, kolory, a nawet pierwsze liczby. Przeznaczona dla najmłodszych dzieci już od pierwszych miesięcy życia. Rozwija, uczy i bawi. 

Ważne, że książeczka jest tekturowa, odporna na uszkodzenia, w przyjaznym formacie dogodnym dla rączek dziecka. Barwnie ilustrowana, z grafiką dostosowaną do wieku dziecka uczy koncentracji, stymuluje percepcję oraz wyobraźnię. 

Książeczki kontrastowe, Wydawnictwo Wilga

Rozpoznawanie na obrazkach czynności, których maluszek sam doświadcza, jest dla niego fascynującym przeżyciem.

Dziecko z pewnością pokocha tę książeczkę. Będzie się z nią bawił i uczył, powracał do niej z radością. Genialna książeczka dla maluszków, które nade wszystko lubią kontrastowe i wyraziste barwy.

Mały piesek, Kozłowska Urszula, Wydawnictwo Wilga

Książeczka dla najmłodszych dzieci. Przygody wesołych zwierzątek pomogą maluchom poznać mieszkańców wiejskich łąk i podwórek.

Uwagę zwracają nie tylko perypetie pieska, ale i sympatyczne ilustracje, które zauroczą każdego czytelnika.

Jeden dzień, ilustracje: Aleksandra i Daniel Mizielińscy, Wydawnictwo Dwie Siostry

Książeczka to 200 pogodnie zilustrowanych słów, które układają się w jeden dzień z życia dziecka - od poduszki pod głową do księżyca za oknem. Na kartonowych stronach znajdziecie jedzenie, ubrania, zabawki, wizytę w parku, na placu zabaw i w zoo, kąpiel, części ciała oraz wiele innych rzeczy i zdarzeń bliskich każdemu dziecku.

Świetnie zilustrowany codzienny słownik obrazkowy jest idealną pierwszą ilustrowaną encyklopedią dla wszystkich maluchów.

Książeczka poznawcza. Części ciała, Smart Books

Specjalna grafika dostosowana do wieku maluszka uczy koncentracji, stymuluje percepcję oraz wyobraźnię. Realistyczna tematyka w artystycznym ujęciu pomaga maleństwu w sposób fascynujący odkrywać świat.

To pierwsze książeczki, które idealnie łączą naukę i zabawę budując więzi pomiędzy rodzicem i dzieckiem. Smart Books to faktycznie mądre książki z artystyczną duszą.

Moja mama, tekst i ilustracje: Anthony Browne, tłumaczenie: Maciej Byliniak, Wydawnictwo Dwie Siostry

Książka dla maluchów o mamie widzianej oczami dziecka. Moja mama potrafi śpiewać jak anioł i ryczeć jak lew. Jest piękna jak motyl i wygodna jak fotel. Delikatna jak kotek i wytrzymała jak nosorożec...

Oryginalne ilustracje, dowcipne komentarze. Ocean wzruszeń. To trzeba zobaczyć i przeżyć!

 

 

Świat okiem ancyklopka, Majewski Łukasz, Dobry Piotr,  Wydawnictwo Tadam

Świat okiem Ancyklopka to kontrastowa książeczka dla niemowląt, ukierunkowana na bodźce wzrokowe. Zawiera rysunki osób i przedmiotów z najbliższego otoczenia dziecka. Dodatkowo, poprzez czytanie krótkich opisów, rodzic oswaja dziecko z brzmieniem przyszłych pierwszych słów malucha.

Książeczki kontrastowe są idealne już dla niemowląt – nie tylko skupiają uwagę i w atrakcyjny sposób wypełniają czas, ale i stymulują wzrok.

Kliknij mnie!, Yoon Salina, Wydawnictwo Babaryba

Baw się książką jak tabletem! Blipek chce wygrać w swojej komputerowo-książkowej grze. Ale tylko Ty możesz mu pomóc: klikając, dmuchając i trzęsąc książką!

UWAGA! Książka nie potrzebuje baterii, ani zasilania. Wystarczy dziecięca wyobraźnia! Niezwykle oryginalna książeczka, aktywizująca zarówno dziecko, jak i samego rodzica.

reklama

Niezbędniki w dziale rodzina