reklama
11 książek pod choinkę dla przedszkolaka

11 książek pod choinkę dla przedszkolaka

Książka pod choinkę? To doskonały pomysł! Warto zachęcać dzieci do spotkań z literaturą, często okraszoną wybitnymi ilustracjami. To fantastyczny sposób spędzania wolnego czasu.

Ponieważ półki w księgarniach uginają się od propozycji wydawnictw i można się pogubić, postanowiliśmy zwrócić Waszą uwagę na kilka świetnych pozycji. Może przypadnie Wam do gustu któryś z proponowanych przez nas tytułów?

Mam oko na litery, ilustracje: Aleksandra i Daniel Mizielińscy, Wydawnictwo Dwie Siostry

Ale tu tłoczno! Gdzie nie spojrzeć, aż roi się od postaci, przedmiotów i zwierząt. Czy znasz ich nazwy? Sprawdź to! Wyszukuj rzeczy, których nazwy zaczynają się na literę podaną w lewym lub prawym górnym rogu ilustracji. Czy uda Ci się odnaleźć wszystkie? Liczba pod literą podpowie Ci, ile jest ich na pewno. A może zdołasz znaleźć jeszcze więcej? Do dzieła!


Ta książka to kolejna świetna odsłona cyklu „Mamoko”, który uwielbiają i dzieci, i dorośli. To pomysłowa książka obrazkowa do zabawy w wyszukiwanie słów.

Od A do Z, tekst: Janusz Minkiewicz, ilustracje: Bohdan Wróblewski, Wydawnictwo Dwie Siostry

Zabawny wierszowany tekst i pomysłowe ilustracje wprowadzają dzieci w zadziwiający świat liter, w którym A jest tęgim atletą, L – nieustraszonym lotnikiem, a T – zapamiętałym tenisistą.

„Od A do Z” to odświeżony edytorsko i wydany w formie tekturowej książeczki reprint znakomitej pozycji sprzed półwiecza, która wciąż błyszczy dowcipem i graficzną inwencją.

Ponadczasowa książeczka, dzięki której nauka alfabetu staje się przyjemnością. 

Sam i Dave kopią dół, tekst: Mac Barnett , ilustracje: Jon Klassen, Wydawnictwo Dwie Siostry

Sam i Dave kopią dół. Będą kopać coraz głębiej i głębiej, i głębiej. Tak długo, aż znajdą coś spektakularnego. Tyle tylko, że czasem najbardziej spektakularne jest to, czego nie dostrzegamy. Przekonają się o tym na własnej skórze nie tylko bohaterowie, lecz także czytelnicy tej książki – ci, którym uda się dostrzec jej zaskakujące drugie dno.

Jak szukać, by znaleźć coś spektakularnego? Zaskakująca książka obrazkowa o poszukiwaniu głęboko ukrytych skarbów. Książka uhonorowana prestiżowym amerykańskim wyróżnieniem Caldecott Honor Book.

Animal abc: book to look, Gabriela Rzepecka-Weiβ, Wydawnictwo Chybaryba

Książeczka wprowadza dziecko w świat liter alfabetu i pierwszych słów w języku angielskim. Autorka odmalowała na jej stronach wesołą gromadę zwierząt. Oswoiła je i uformowała w kształt pierwszych liter ich nazw. Książeczka jest idealna do oglądania jej z rodzicem. Można porozmawiać o zwierzętach, powydawać głosy, pośmiać się.

Książka uznana została za najlepszą w kategorii „Książki obrazkowe dla dzieci do lat 5” - Gabriela Rzepecka-Weiβ, polska autorka i ilustratorka książek dla dzieci, zajęła pierwsze miejsce w konkursie wydawniczym „Royal Dragonfly Book Award 2016”.
Warszawy. Nominacja literacka do Książki Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY!

Gdzie jest moja czapeczka? Tekst i ilustracje: Jon Klassen, Wydawnictwo Dwie Siostry

Niedźwiedź zgubił swoją czapeczkę. Cierpliwie i uprzejmie pyta o nią każde napotkane zwierzę. Czy to możliwe, by nikt jej nie widział?

Rozkosznie lapidarne ilustracje, zwięzłe dialogi i mistrzowska gra z niedopowiedzeniem złożyły się na błyskotliwą książkę obrazkową, której szelmowski humor rozbawi małych i dużych czytelników. Rozbrajająca bajka zwierzęca z przewrotnym zakończeniem. Jedna z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci roku 2011 według „New York Timesa”.

Rok w mieście, Katarzyna Bogucka, Nasza Księgarnia

"Rok w mieście" zawiera dwanaście rozkładówek z kolejnymi miesiącami jednego roku. Każdy miesiąc to ten sam szczegółowo rozrysowany kadr miasta z mieszkańcami pokazanymi w innych sytuacjach, warunkach pogodowych, w innej porze dnia lub nocy. Dwie dodatkowe rozkładówki zawierają prezentację bohaterów i interaktywną zabawę.

"Rok w mieście" można oglądać godzinami. Ta niezwykła książka pobudza wyobraźnię, rozwija spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia, szukania związków przyczynowo-skutkowych, umiejętność opowiadania, a przede wszystkim.

Historie trochę szalone, Piret Raud, Adamantan

Krótki, zaskakujące i trochę zwariowane opowiadania, które zachęcają do rozmowy, kształtują spostrzegawczość dziecka i pozwalają mu w nowy sposób spojrzeć na siebie i najbliższe otoczenie. Są przy tym pełne ciepła, pogody oraz akceptacji dla świata i jego różnorodności. Ich bohaterowie są zarazem zwyczajni i niezwyczajni – i każdy ma inne zmartwienia.

Piret Raud to znana w świecie estońska autorka książek dla dzieci. Jej autorskie ilustracje wspaniale harmonizują z tekstem, tworzą niezwykły nastrój i pobudzają dziecięcą wyobraźnię. W roku 2012 trafiła na Listę Honorową IBBY (najlepszych autorów książek dla dzieci i młodzieży). Jest kandydatką do nagrody im. Astrid Lindgren.

Ciocia Jadzia w Rio

Kto zna ciocię Jadzię choć trochę, ten wie, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych! Zwłaszcza kiedy sytuacja jest trudna i wszyscy tracą głowę. Ciocia Jadzia wraz  rodziną wybrała się do Rio de Janeiro, do Brazylii, w czasie gdy odbywała się tam olimpiada. Ale ciocia Jadzia miała też inny cel podróży. W Brazylii czekał na nią wujek Zenek, jej narzeczony…

To już piąta książka o przygodach cioci Jadzi i jej bratanicy. Jeszcze bardziej zwariowana od poprzednich. To książka, przy której do łez bawią się i dzieci, i dorośli. Jest świetna!

Bajki, Jean de La Fontaine, Media Rodzina

Ciągle aktualne, wierszowane utwory La Fontaine'a, jednego z najsłynniejszych przedstawicieli francuskiej literatury na świecie, trafnie ukazują ułomną ludzką naturę i niezmiennie stanowią mądrą i popularną lekturę.

Podczas wspólnego czytania dzieciom na pewno przypadną do gustu wspaniałe ilustracje jednego z najlepszych czeskich artystów – Adolfa Borna, dorosłych zachwyci zaś elegancja stylu, bogactwo ludzkich typów i wciąż aktualny komizm sytuacyjny i językowy. Wybór kilkudziesięciu najpopularniejszych bajek wybitnego francuskiego bajkopisarza w znakomitych tłumaczeniach m.in. Adama Mickiewicza, Ignacego Krasickiego, Leopolda Staffa w nowym, pięknie zaprojektowanym wydaniu.

Pod ziemią, pod wodą, Aleksandra i Daniel Mizielińscy, Wydawnictwo Dwie Siostry

 „Pod ziemią, pod wodą” to naładowana informacjami księga pełna ogromnych ilustracji i szczegółowych przekrojów. Poprowadzą was one w głąb naszej planety, pokazując, co kryje się pod powierzchnią lądów i wód. Będziecie schodzić coraz głębiej i głębiej – od cienkiej warstwy gleby tuż pod stopami do gorącego jądra Ziemi, od skąpanych w słońcu raf koralowych do pogrążonego w ciemności i chłodzie najgłębszego miejsca oceanów.

Nowy, dwustronny album Aleksandry i Daniela Mizielińskich (których specjalnie przedstawiać nie trzeba). Znakomita pozycja dla dzieci, które lubią i książeczki, o odkrywanie świata.

reklama

Niezbędniki w dziale rodzina