Jak wybrać zabawkę, która wspiera rozwój dziecka? Podpowiedzi ekspertów
materiał partnera (*)

Jak wybrać zabawkę, która wspiera rozwój dziecka? Podpowiedzi ekspertów

Zabawki to nie tylko kolorowe przedmioty, które mają cieszyć oko i przykuwać uwagę malucha. One nie tylko bawią, ale i edukują, wpływają na prawidłowy rozwój i go stymulują, zachęcają do odkrywania nowych lądów, umiejętności i możliwości, a i przekraczania granic.

Nauka poprzez zabawę jest nie do przecenienia, jednak by dziecko faktycznie mogło z tego dobrodziejstwa korzystać, zabawki trzeba wybierać rozważnie. Czym się kierować podejmując decyzję? Wiek, zainteresowania, potrzeby to tylko niektóre z wielu kryteriów, dlatego aby się nie pogubić, warto korzystać z podpowiedzi specjalistów.

Warto wybierać produkty najwyższej jakości - zabawki bezpieczne, odpowiednie do wieku dziecka. Nie mniej ważne jest, by trafiały w potrzeby i odpowiadały zainteresowaniom, ale i mogły towarzyszyć dziecku przez lata - nie tylko bawiąc, ale i ucząc.

Ponieważ o zabawkach i potrzebach dzieci w tym zakresie najwięcej wiedzą ci, którzy znają temat od podszewki, korzystajmy z ich doświadczeń i podpowiedzi, a także narzędzi stworzonych po to, by ułatwić wybór odpowiedniej zabawki dla malucha. Nie zdawajmy się na przypadek, a na wiedzę ekspertów - wybierajmy zabawki mądrze. Koniecznie zobaczcie, czym jest Trójkąt Umiejętności, narzędzie marki K’s Kids oraz system 7 Elementów Rozwoju Tiny Love® .To przecież eksperci od nauki poprzez zabawę.

K’s Kids i Trójkąt Umiejętności

Ponieważ K's Kids wierzy, że zabawki to przede wszystkim narzędzia edukacyjne dla najmłodszych umysłów, każdy element zabawek K`s Kids jest zaprojektowany tak, by wspomóc prawidłowy rozwój dzieci.

Wartość zabawki nie jest oparta jedynie na zabawie, ale na balansie pomiędzy zabawą a nauką. Jako że proces rozwoju dziecka jest procesem nauki, wysokiej jakości zabawka pozwala mu na naukę przez zabawę.

I tak, by umożliwić rodzicom zrozumienie, jakie korzyści czerpie maluch z zabawy produktami K`s Kids, powstał Trójkąt Umiejętności. Można powiedzieć, że jest to przewodnik dla rodziców, który pokazuje, czego dziecko potrzebuje dla prawidłowego rozwoju: fizycznego, poznawczego oraz społecznego i jakie umiejętności zdobywa lub rozwija w czasie zabawy daną zabawką.

Sprawdż umiejętności swojego dziecka - pobierz Listę umiejętności od K’s kids.

Korzystając z tego prostego narzędzia można przeprowadzić analizę malucha pod względem wieku i umiejętności po to, by sprawdzić, który z jego obszarów wymaga rozwinięcia. Doradca od razu pokazuje wynik i podaje zabawki wpływające na konkretny obszar: fizyczny, społeczny i poznawczy.

Koniecznie zobacz jak to działa i jakie zabawki powinnaś wybrać dla dziecka. Trójkąt Umiejętności z 9 ikonkami przedstawiającymi poszczególne sfery rozwoju umieszczono na wszystkich opakowaniach zabawek K's Kids. Zobacz:

Tiny Love® i koncepcja 7 Elementów Rozwoju

Nieco inny pomysł mają specjaliści Tiny Love®, eksperta w temacie zabawek rozwojowych - marki, która tworzy wiele produktów i zabawek mających inspirować i pobudzać  rozwój niemowląt. Z inicjatywy Tiny Love®  powstał system 7 Elementów Rozwoju, a w myśl tej ideologii kreowana jest każda zabawka albo produkt Tiny Love.

Wierzymy, że do prawidłowego rozwoju dziecko potrzebuje nie tylko odpowiedniego odżywiania, ale również zabawek, które przyczyniają się i zachęcają je do rozwijania zdolności poznawczych, zmysłów, umiejętności motorycznych oraz sfery emocjonalnej.

Gimnastyka dla bobasa z pałąkami - Mata Zabawa na łące Tiny Love® torewolucyjne i innowacyjne rozwiązanie które sprawia, że możesz dostosować ułożenie pałąków do potrzeb rozwojowych swojego dziecka. Urocze zabawki, bezpieczne lusterko, elementy świecące i grające to gwarancja doskonałej zabawy!

Poznaj świat małych odkrywców - pobierz Księgę Rozwoju Dziecka od Tiny Love®.

7 Elementów Rozwoju (kojarzenie, język i komunikowanie się, ruchy precyzyjne, zmysły, ruchy całego ciała, wyobraźnia i kreatywność, rozwój emocjonalny i społeczny) to obszerny zestaw porad dla różnych etapów rozwoju dziecka oraz zestaw narzędzi pomagających rodzicom rosnąć wraz z ich dziećmi. Zdecydowanie warto z niech korzystać i kupować "mądre" zabawki.

Sprawdź, gdzie możesz kupić zabawki K’s kids i Tiny Love®:

 

reklama

Niezbędniki w dziale rodzina

Kalendarz adwentowy

Świąteczne przepisy

reklama