reklama
materiał partnera (*)

Poradnik świąteczny – zabawki dla dzieci od urodzenia do 4 lat

Szukając zabawki na prezent dla malucha warto przemyśleć podstawowe kwestie.

Najważniejsza z nich to bezpieczeństwo. Zabawka powinna spełniać wszelkie wymogi i posiadać certyfikaty przeznaczone dla produktów dla danej grupy wiekowej. Ważne jest także, aby była trwała, tak, aby dziecko nie mogło jej uszkodzić rzucając, czy uderzając w inne przedmioty.

Kolejne ważne kryterium to funkcjonalność. Ważne, aby prezent spodobał się na długo, by różnorodne zabawy zachęcały do częstej zabawy. W tej kategorii mieszczą się także takie cechy jak kolorystyka, rodzaj dźwięków, różnorodność struktur. Wszystko to pozwoli na kompleksowy rozwój zmysłów malucha.

Dostosowanie do wieku to kolejne przesłanie przy wyborze upominku. Dlatego też coraz większym zainteresowaniem cieszą się zabawki „rosnące” razem z dzieckiem. Poniższe propozycje pomogą wybrać prezent przystosowany do wieku dziecka i spełniający jego potrzeby.

Dla niemowlaka warto kupić zabawkę miękką, o zdecydowanych kolorach. Można także sprezentować przyjaciela na całe – przytulankę, która już zawsze będzie towarzyszyła dziecku. Może się nią stać „Moja pierwsza lala” przeznaczona dla najmłodszych dzieci.

Dla dziecka półrocznego znakomitą propozycją będą zabawki aktywizujące, zachęcające do pełzania i wstawania. Sprawdzi się w tej roli roller "Złap mnie 3 w 1". Można go toczyć, gonić, zrobić z niego kulę oraz domek dla gąsienicy. Świecące przyciski dodatkowo umilą zabawę wesołymi melodyjkami.

W tym wieku dziecko chętnie zajmie się również "Kostką edukacyjną", która z każdej strony ma inną propozycję zabawy. Dziecko roczne potrzebuje zachęty do ćwiczenia mięśni nóżek. Warto zadbać o zabawki, które sprawią, iż nasz maluszek będzie chętnie robił przysiady, pierwsze kroki, a później coraz dłuższe wycieczki.

„Lokomotywa rośnij ze mną” zachęci do wszystkich tych czynności. Dwulatka można wprowadzić w świat zabawek zdalnie sterowanych, pamiętając jednak, by były proste w obsłudze. Znakomicie sprawdzi się tutaj „Burek Hau-Hau”, „Wędrujący Wojtek”, czy też „Autka Boom Brum”.

Przy wyborze prezentu warto zaufać specjalistom. Dlatego też w kategorii „przedszkolak” polecam „Zwariowany zamek z piłeczkami”. Zabawka otrzymała tytuł „Zabawka roku 2015” w tej właśnie kategorii.

Weź udział w naszym konkursie

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem

w którym możesz wygrać fantastyczne zabawki dla dziecka.

 

 

 

reklama

Niezbędniki w dziale rodzina