5 pomysłow na pierwsze Święta maluszka

5 pomysłow na pierwsze Święta maluszka

Ty z pewnością będziesz pamiętać pierwsze Boże Narodzenie z maluszkiem.  Możesz jednak nie tylko zachować wspomnienia, ale stworzyć rytuał, który rok rocznie pojawi się w waszym domu. Dzięki temu Święta staną się niezapomniane.  Oto  5 pomysłów za sprawą, których  magia świąt będzie towarzyszyć twojej rodzinie przez lata;)))

1. Zdjęcie ze Świętym Mikołajem
Możesz zaprosić Mikołaja do domu, ale możesz również zaczepić jakiegoś, np: w centrum handlowym. Wspólne zdjęcie ze “Świętym” może być wspaniałą pamiątką, a robione co roku pokaże ci , jak dorasta twój maluszek. Początki mogą być trudne, ba czasem zniechęcające, ale nie poddawaj się. Wyobraź sobie, jaką za jakiś czas będzie miał minę Mikołaj, jeśli na jego kolana  ( zgodnie z waszą rodzinną, coroczną tradycją) postanowi usiąść 15-letni dryblas lub twoja nastoletnia córka. To dopiero będzie fota.

http://funny-family-album.puttles.com/post/christmas-clowns-family-picture-1086702.  Wspólne rodzinne zdjęcie
Nie mówimy tu o banalnym zdjęciu, typu rodzina przy stole, rodzina otwiera prezenty, tylko o przemyślanej, wystylizowanej sesji, do której domownicy podejdą z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem.Wszystko zależy od waszej kreatywności i spontaniczności. Pomyślcie ile radości może Wam dostarczyć tego typu zadanie. W dodatku waszymi cudownymi zdjęciami będziecie mogli uszczęśliwiać dziadków, ciotki i resztę rodziny. Taki prezent, to jest coś! A dziecko zacznie protestować dopiero w wieku nastoletnim, czyli przed wami lata świetnej rozrywki.  A jak dzieciak będzie się buntował, to na Święta podarujecie rodzinie albumy żeby miała, w czym te foty trzymać.

3. Piernikowanie i ciasteczkowanie
Jeśli jesteś perfekcyjną panią domu może być trudno. Wyobraź sobie to utytłane dziecko, rozsypaną mąkę, lukier we włosach i ozdóbki, na których wszyscy wpadają w poślizg. Widzisz? No to sobie odpuść, bo po co masz się narażać na stres. Jeśli jednak masz w sobie ducha walki, serce odkrywcy i zdolności manualne zaproś malucha do robienia pierniczków. To może być świetna zabawa.  Ty wyzwolisz w sobie dziecięcą naturę, dziecko samo z siebie będzie wyzwolone. Możecie stworzyć piękne rzeczy. A w najgorszym razie jeśli będzie za bardzo ingerowało w twój proces twórczy odsuniesz krzesełko do karmienia od stołu i po krzyku:) Niech patrzy i się uczy!

4. Odcisk stópki dziecka
Sama, kiedy patrzę na moje dzieci nie mogę uwierzyć, że kiedyś były maleńkie. Pewnie łatwiej byłoby, gdybym sięgnęła po “zatrzymywacz wspomnień” czyli zrobiła odcisk ich stópki lub rączki. Wiem, że część rodziców, co roku tworzy taką pamiątkę. Ja się już tego nie podejmę, bo odcisk stopy nr:42 wydaje mi się już mało rozczulający, ale jeśli masz maluszka, może fajnie coś takiego zrobić?

5. Dekorowanie domu i choinki
Pierwsza choinka jest, jak bóstwo. Onieśmiela, oczarowuje i rzuca na kolana. Wspólne zawieszanie bombek, pierwsze zapalenie lampek dla malucha to ogromne przeżycie. Tylko błagam nie przesadzajcie. Nadmiar wrażeń może być groźny dla zdrowia i życia nieletnich;)
A tak na serio - rodzinne rytuały są fajowe:)

Ocena: 5 z 5. Ocen: 1

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją:

Zobacz także

Boże Narodzenie we Włoszech

Boże Narodzenie we Włoszech

Włochy to kraj katolicki, stąd Boże Narodzenie jest dla Włochów jednym z najważniejszych świąt w roku. ...   Więcej

Boże Narodzenie we Francji

Boże Narodzenie we Francji

Boże Narodzenie we Francji - „Noël” - to także jedno z najbardziej nastrojowych i rodzinnych świąt, w...   Więcej

Boże Narodzenie w Holandii

Boże Narodzenie w Holandii

Święta Bożego Narodzenia w Holandii wyglądają podobnie, jak w innych europejskich krajach, bowiem...   Więcej

Boże Narodzenie w Irlandii

Boże Narodzenie w Irlandii

Boże Narodzenie w Irlandii rozpoczyna się późnowieczorną mszą wigilijną. Uroczystości świąteczne kończą...   Więcej

Boże Narodzenie w Kanadzie

Boże Narodzenie w Kanadzie

Kanada, podobnie, jak Stany Zjednoczone, to wielonarodowościowy kraj , w którym tradycje i kultury...   Więcej

Boże Narodzenie w Meksyku

Boże Narodzenie w Meksyku

Meksykanie zaczynają świętować dosyć wcześnie – już na 2 tygodnie przed świętami prawie wszyscy starają...   Więcej

reklama