Książkowe prezenty pod choinkę

Książkowe prezenty pod choinkę

Książka pod choinką to wbrew pozorom dobry prezent nie tylko dla mola książkowego. Wystarczy tylko sięgnąć po odpowiedni egzemplarz, na odpowiednią półkę. 

Dziś w każdej księgarni z łatwością można odnaleźć pozycję książkową skrojoną na miarę każdego. Wybór tytułów jest przeogromny, a pasjonujące dziedziny życia – od kulinariów, przez psychologię, po akwarystkę – świetnie opisane i wydane.

Zajrzyj do naszej galerii – być może już tu znajdziesz książkę dla kogoś bliskiego.

"Ósme życie". Nino Haratischwili

Nino Haratischwili stworzyła powieść, na jaką czeka się latami: epicki rozmach, pełnokrwiści bohaterowie, wielkie namiętności i cudowny, plastyczny styl. "Ósme życie" to jeden z najpiękniejszych, a jednocześnie dręczonych przeszłością głosów młodego pokolenia przypominający o wciąż nieodrobionej lekcji historii Europy. Kontynuacja w tomie 2.

"Z każdym oddechem" Nicholas Sparks

Jeśli chodzi o opowieści o miłości, Nicholas Sparks jest ich niekwestionowanym królem. Hope jest w rozterce. Postanawia spędzić tydzień w wakacyjnym domku w Sunset Beach i zastanowić się nad swoją przyszłością. Spotyka Tru, który chce dowiedzieć się więcej o młodości matki. Między bohaterami wybucha żarliwe uczucie. Wkrótce oboje staną przed trudnym wyborem: oddać się miłości czy spełnić obowiązek wobec rodziny? Posłuchać głosu serca czy rozsądku?

"Katedra w Barcelonie"  Ildefonso Falcones

Jedna z najpopularniejszych powieści hiszpańskich ostatnich lat. W magicznej scenerii średniowiecznej Barcelony rozgrywa się historia wielkich namiętności, tragicznych miłości, zdrad, spisków i zemsty. „Katedra w Barcelonie” to napisana z wielkim rozmachem powieść w stylu słynnych „Filarów Ziemi” Kena Folletta. Fascynująca panorama średniowiecza przedstawiająca blaski i cienie feudalnej Katalonii w dobie religijnych i społecznych niepokojów, nietolerancji i wojen. Kontynuacja - tom 2. pt. „Dziedzice Ziemi”.

reklama

"Żmijowisko" Wojciech Chmielarz

a fanów powieści z dreszczykiem i rozbudowanym tłem społeczno-obczajowym. Grupa trzydziestolatków, przyjaciół ze studiów, co roku wyjeżdża wspólnie ze swoimi rodzinami na wakacje. Tym razem trafiają do zagubionej wśród jezior i lasów agroturystyki w niewielkiej wsi Żmijowisko. Podczas jednej z imprez ktoś kogoś prawie topi. Wywiązuje się kłótnia, podczas której otwierają się dawne rany. Następnego dnia znika 15-letnia Ada. Rok później jej ojciec wraca do Żmijowiska, by podjąć ostatnią próbę odnalezienia córki.

"Purezento" Joanna Bator

"Purezento" (czyli "prezent") to powieść tajemnicza i na wskroś japońska. Poruszająca historia utraty i miłosnej odnowy. Rozgrywająca się w Tokio i Kamakurze opowieść ma słodko-słony smak umami. Idealna dla miłośniczek i miłśników relakksu w duchu zen.

Podróżując z główną bohaterką po Japonii, towarzysząc jej w sklejaniu rozbitych naczyń, czytelnik stopniowo wkracza w harmonijny świat zen, gdzie serce i umysł zapisuje się jednym znakiem kanji, a najpiękniejsze jest to, co niekompletne, przemijające i niedoskonałe. Metaforą ludzkiego losu jest tutaj kintsugi, pradawna sztuka naprawy ceramiki za pomocą złota.

"Dobre miasto" Mariusz Zielke

Duszna atmosfera prowincjonalnego miasteczka, zamknięta, nieprzychylna społeczność oraz dojmujące przekonanie, że życie nie przyniesie nic lepszego – czy to wystarczy, aby zwyczajny człowiek stał się zabójcą? Wkrótce ma rozpocząć się proces trzech mężczyzn podejrzanych o to brutalne morderstwo. Tymczasem Małgorzata, dziennikarka pochodząca z Dobrego Miasta, odkrywa, jak wiele niedomówień jest w tej na pozór prostej sprawie i jak bardzo nieprawdziwe twarze ukazują jej kolejni rozmówcy. Od tego, komu teraz zaufa, będzie zależało jej życie…

reklama

"A ja żem jej powiedziała..." Katarzyna Nosowska

Prosto, zwięźle, szczerze i bez owijania w bawełnę. Ze zrozumieniem, bez pouczania. O show-biznesie, celebrytach, współczesnych snobizmach, fobiach i modach. O druzgocącym wpływie portali społecznościowych na nasze życie, o dylematach partnerstwa, problemach w okiełznaniu nastolatków, o miłości do jedzenia i terrorze rynku reklamowego. O tym jak kochać i nie kochać. O tym, że czarny nie wyszczupla, a seks tantryczny nie polega tylko na faszerowaniu, faszerowaniu, faszerowaniu. Nosowska z perspektywy dojrzałej kobiety mówi o konsekwencjach tłumienia swojego głosu wewnętrznego, konieczności polerowania intuicji złotą łyżeczką i potyczkach z wewnętrznym krytykiem, zwanym przez nią "puczystą".

„Dziedzictwo” Ann Patchett

Książka roku według „New York Timesa”, „The Washington Post” i NPR. Bert zjawia się nieproszony na chrzcinach córki swojego kolegi, Fixa. Zanim przyjęcie dobiegnie końca, Bert pocałuje żonę Fixa, Beverly, doprowadzając do rozbicia dwóch rodzin i powstania nowej. Doskonała książka obyczajowa.

"To" Stephen King

Gratka dla miłośników horrorów i Stephena Kinga. Podobno jest to najbardziej przerażająca ze wszystkich powieści Stephena Kinga, z pewnością zaś to dobrze wydana książka o zacnej objętości. Idealny prezent dla miłośników powieści z dreszczykiem oraz poszukiwaczy literackich mocnych wrażeń.

reklama

"Ucho Igielne" Wiesław Myśliwski

"Ucho Igielne" to poruszająca medytacja nad ludzkim losem, pamięcią i historią, zagadkowością intymnych relacji, a przede wszystkim nad tajemnicą spotkania młodości i starości. W powieści Myśliwskiego jak w lustrze odbija się kawał polskiej historii ze wszystkim, co w niej dramatyczne, bolesne, przemilczane i niewypowiedziane. Przede wszystkim jednak jest to rzecz o tym, jak upływający czas odciska piętno na ludzkim doświadczaniu siebie i świata. Piękna, głęboka literatura, w której przenikliwość obserwacji i swoista czułość wobec człowieka splatają się z wymiarem symbolicznym. Idealna pozycja czytelników lubiących niespieszną lekturę i intelektualne wyzwania.

"Wielka samotność" Kristin Hannah

Kolejna doskonała powieść autorki "Słowika". Alaska, 1974. Na początku okolica wydaje się być odpowiedzią na modlitwy. W dzikim, odległym zakątku kraju odnajdują się wśród niezależnej społeczności silnych mężczyzn i kobiet. Z czasem okazuje się, że Alaska jest nieobliczalna. Bezlitosna. Dzika. Dla rodziny w kryzysie jest to ostateczny test na przetrwanie.   tym niezapomnianym portrecie ludzkiej słabości i odporności Kristin Hannah ujawnia niezłomny charakter współczesnego amerykańskiego pioniera i ducha ginącej Alaski. "Wielka samotność" to odważna, piękna, pełna życia opowieść o miłości, stracie i walce o przetrwanie.

"Decyzja"  Link Charlotte

Simon razem z dziećmi zamierza spędzić na południu Francji spokojne Boże Narodzenie. Nic jednak nie układa się po jego myśli. Podczas spaceru po plaży spotyka zaniedbaną, zrozpaczoną kobietę: Nathalie, młoda, wystraszona Francuzka twierdzi, że ścigają ją brutalni prześladowcy. Przejęty współczuciem Simon postanawia jej pomóc. Nie przeczuwa, że wskutek owej decyzji zostanie uwikłany w morderczą intrygę, której wątki sięgają aż dalekiej Bułgarii.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: