Prezenty hand-made od babyboomowych mam. Idealne na święta

Prezenty hand-made od babyboomowych mam. Idealne na święta

reklama

Okres poprzedzający Boże Narodzenie, jak i same święta, są doskonałą okazję, by docenić rękodzieło. Nietuzinkowe prezenty z duszą, niebanalne dekoracje wnętrz, które stworzono z pasji są nieocenione. To dlatego w poszukiwnaiu gwiazdkowych podarunków oraz okolicznościowych ozdób warto odwiedzać domowe manufaktury i szukać osób, które zajmują się rękodziełem. Chcemy Wam nieco ułatwić zadanie - poznajcie babyboomowe mamy, które oczarują Was swoiją działanością "hand made":

reklama

KuGu - miłością malowane uśmiechem szyte

Prywatnie jestem mamą Wiktorka (8 lat) i Jagody (rok i 9 m-cy). Z wykształcenia jestem specjalistą ds. ochrony środowiska, ale obecnie nie pracuję zawodowo.

Mimo że mój umysł jest typowo ścisły, od zawsze lubiłam "wyżywać" się twórczo. Hobbistycznie szyję parę lat, a tak na poważnie - pół roku.

Zajmuję się szyciem, głównie są to ekotorby różnego formatu z ciekawą grafiką i/lub hasłem. Szyję też akcesoria i ozdoby do domu i dla dzieci. Uwielbiam łączyć ze sobą funkcjonalność, piękno i naturalne tkaniny. Ogranicza mnie tylko wyobraznia.

Ponieważ w życiu kieruję się zasadą "less waste", podczas szycia staram się wybierać tkaniny bez dodatków poliestrowych, w 100% naturalne. Lubię też twórczy recyklin.

Znajdziesz mnie na Facebook.

Zielona Strona Mocy Hand made

Mam na imię Gabrysia i jestem mamą Oliwki (8lat) i Blanki (rok i 6 m-cy). Pracuję w administracji samorządowej jako księgowa, ale od zawsze ciągnęło mnie do kwiatów. Jako 12-latka jeździłam z ciocią o 5. rano na giełdę kwiatów, a później cały dzień byłam z nią w kwiaciarni. Uwielbiałam to.

Nigdy nie miałam "odwagi", że spełnić swoje marzenie o własnej kwiaciarni. Racjonalne studia ekonomiczne, praca w banku, potem w urzędzie.... i coraz większe wypalenie. Ukojenie i masę energii dodawało mi robienie wianków, sadzenie roślin, wszelkie florystyczne zajęcia. Aranżowałam ogrody, pomagałam znajomym w projektach i ich realizacji. Dekorowałam domy, aranżowałam wnętrza. Robiłam stroiki na święta czy inne okazje. Wszystko w ramach prezentu.

Jesienią 2016 r. zapisałam się na roczny kurs florystyki. Po kilku dniach dowiedziałam się o ciąży z Blanusią. Skończyłam szkołę, ale nie mam dyplomu, bo w dniu egzaminu rodziłam córkę. Nie przeszkadza mi to jednak, dalej tworzę.

Zakochałam się w lasach w słoiku, robię je od 1,5 roku, ciągle się uczę i doskonalę swój warsztat. Gdy zbliżał się powrót do pracy, mąż namówił mnie na założenie swojego fanpage'a. Żeby pokazać co robię, żeby zacząć sprzedawać swoje cuda, żeby może kiedyś uzbierać na własną kwiaciarenkę i rzucić te cyferki.

Robię głównie lasy w słoiku, ale także wianki i inne florystyczne cuda. Znajdziesz mnie na Facebook.
 

 

Ocena: 5 z 5. Ocen: 2

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: