Jak wybrać elektroniczną nianię? Na co zwrócić uwagę?

Materiał partnera 
Jak wybrać elektroniczną nianię? Na co zwrócić uwagę?

Bezpieczeństwo maluszka jest priorytetem rodziców, dlatego wśród klasycznych elementów wyprawki coraz częściej pojawia się niania elektroniczna. Jest to nieoceniona pomoc dla rodziców, bo zawsze wiedzą gdy dziecko się przebudzi, a często też mogą mieć podgląd na to, co robi. Tutaj pojawia się pytanie: jak wybrać elektroniczną nianię? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Nianie elektroniczne - co mamy do wyboru?

Wśród elektronicznych niań dostępne są modele audio z klasycznym nadajnikiem i odbiornikiem, jak i nianie z monitorem video, a także kamerą. Można też zdecydować się na model z czujnikiem ruchu. Nianie elektroniczne różnią się między sobą rozmiarem, zasięgiem, a nawet sposobem łączności. Dostępne są modele Wi-Fi, ale i Bluetooth.

Można zdecydować się na urządzenia, które można podłączyć nie tylko do gniazdka sieciowego, ale również do powerbanku. Nianie z ekranami LCD mają różnej wielkości wyświetlacze, jednak wszystkie działają na podczerwień, dzięki temu bez problemu można zobaczyć co dziecko robi w nocy i czy się nie zbudziło, zanim zaalarmuje o tym płaczem. 

Kiedy postawić na nianię elektroniczną audio, a kiedy lepszym wyborem będzie urządzenie z monitorem? 

Gdy dziecko śpi w dużym pokoju rodziców i mają bezpośredni kontakt wzrokowy z łóżeczkiem, to wystarczy niania audio. Gdy maluch ma łóżeczko w swoim pokoju dziecięcym, a nie sypialni rodziców, wtedy dla większego bezpieczeństwa, lepiej postawić na model niani elektronicznej z monitorem.

Obydwa modele zapewniają dwustronną łączność między pokojem rodziców a tym, w którym śpi dziecko. Dzięki wbudowanym nadajnikom i mikrofonom rodzic może zacząć uspokajać dziecko, jeszcze zanim do niego dotrze. Taka niania elektroniczna będzie doskonałym rozwiązaniem.

Na pewno kryterium wyboru mogą być dodatkowe funkcje niani elektronicznej. Wśród nich może być monitor oddechu, ale i tryb melodii, czyli kołysanek. Można zdecydować się na proste urządzenie Bayby działające w trybie audio, które sprawdzi się w domu.

Jednak dobrym wyborem może być także niania elektroniczna z trybem video, a także modułem Wi-Fi, dzięki któremu możliwe jest oglądanie obrazu z kamery za pośrednictwem smartfona czy tabletu w ramach sieci, gdy jest się poza domem. Na pewno dla osób, które wiele podróżują razem z dziećmi sprawdzi się urządzenie, które można podłączyć także do powerbanku.

Co istotne niania elektroniczna może mieć większy zasięg w terenie niż w domu. Na otwartej przestrzeni może być to nawet 800 metrów, z kolei w domu 100-200 metrów. Warto zwrócić uwagę na ofertę jaką posiada producent Truelife. Można zdecydować się na elektroniczną nianię z większym lub mniejszym wyświetlaczem, a także z możliwością regulacji ustawienia kamery czy jej montażu ściennego. 

Niania elektroniczna - dla kogo to odpowiednie rozwiązanie?     

Bez wątpienia niania elektroniczna przyda się wszystkim świeżo upieczonym rodzicom. Choć sen rodziców jest czujny, to jednak niania będzie wspierać opiekę nad maluchem. Warto przy wyborze zwrócić uwagę na zasięg. Należy wiedzieć, że w przypadku niań z Wi-Fi i dedykowaną aplikacją jest on nieograniczony.

Istotne znaczenie ma sposób zasilania, ale i ilość kanałów transmisji, możliwość podłączenia dodatkowej kamery. Takie rozwiązanie będzie odpowiednie dla osób, które chcą obserwować maluszka, ale i jego starsze rodzeństwo albo rodziców bliźniaków. Warto zdecydować się na urządzenie, które będzie sygnalizowało brak zasięgu, będzie posiadało regulację głośności w dużym zakresie, a także wskaźnik naładowania baterii.                             

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: