Jak zabezpieczyć iPhone Apple przez uszkodzeniem?

Materiał partnera 
Jak zabezpieczyć iPhone Apple przez uszkodzeniem?

Jednym z pierwszych kroków po zakupie wymarzonego smartfona jest zwykle zadbanie o to, by przypadkiem go nie uszkodzić. Im bardziej nowoczesny sprzęt, tym zwykle wyższa jego cena - nie tylko wymiany na nowy, ale także większości napraw. Dokładnie tak to wygląda w przypadku iPhone - zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na najnowszy model telefonu od Apple.

 

W większości przypadków razem z iPhone 14 będziemy zamawiać odpowiednie akcesoria, które pomogą ochronić nowy nabytek. Jak zabezpieczyć iPhone przed uszkodzeniem? Na szczęście, jest kilka sposobów! Pora dokładnie im się przyjrzeć, by móc bez przeszkód korzystać ze swojego telefonu.

Jak zabezpieczyć iPhone? Nie tylko akcesoria

Dobrze mieć świadomość, że zabezpieczenie telefonu to nie tylko odpowiednie akcesoria, lecz również jego odpowiednie użytkowanie. Na samym początku warto zastanowić się nad rozszerzeniem gwarancji - zwykle bez większego problemu można skorzystać z większego jej zakresu także przy zakupach online.

A potem? Korzystając z iPhone, trzeba pamiętać o kilku prostych zasadach, które pomogą ochronić telefon przed uszkodzeniem. Które z nic są najważniejsze?

  • Przechowuj telefon w odpowiedni sposób, unikaj noszenia go w tylnej kieszeni spodni, z którego łatwo może wypaść.
  • Nie noś telefonu w kieszeni razem z kluczami, które mogą porysować ekran.
  • Unikaj odkładania telefonu gdzie popadnie - na parapet, przy krawędzi stołu, na krześle - w taki sposób łatwo o zniszczenie.
  • Upewnij się, że nie nosisz telefonu w torbie z płynami, które łatwo mogą się rozlać - na przykład jogurtami.
  • Podczas uprawiania sportów zwróć uwagę na swój telefon i przechowuj go w odpowiednim etui.

To tylko podstawowe rady, jednak łatwo wyrobić sobie nawyk ostrożnego obchodzenia się z telefonem. Dzięki temu zwiększamy szansę, że smartfon będzie nam służył przez kolejne lata.

Oczywiście trudno mówiąc o zabezpieczeniu iPhone, pomijać odpowiednie akcesoria. Pokrowce ochronne znacznie ułatwiają zadbanie o bezpieczeństwo smartfona. Jakie akcesoria będą niezbędne?

Najlepsze akcesoria zabezpieczające iPhone

Mało kto korzysta z telefonu bez żadnego etui. Nic dziwnego, oprócz funkcji zabezpieczającej pełnią one rolę estetyczną. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że to ochrona iPhone jest priorytetem przy wyborze pokrowca i pod tym względem należy rozpatrywać kolejne modele.

Jak wybrać odpowiedni pokrowiec do telefonu? Oto elementy, na które warto zwrócić uwagę:

  • Odpowiedni materiał: najczęściej znajdziemy etui skórzane lub silikonowe. Ich głównym celem jest sprawienie, by telefon pewnie leżał w ręku.
  • Dopasowanie do smartfona - warto zwrócić uwagę na magnetyczne połączenie oferowane przez pokrowce MagSafe, które sprawia, że etui idealnie przylega do iPhone.
  • Estetyka i design - trudno od tego uciec, w końcu to etui decyduje o tym, jak wygląda nasz iPhone.
  • Producent - jest w czym wybierać, dobrze jednak stawiać na sprawdzone, autoryzowane rozwiązania oferowane przez etui MagSafe.

Czy pokrowiec to jedyny element, który warto kupić, by chronić iPhone? Trudno obejść się też bez folii lub szkła, których zadaniem będzie ochrona ekranu. Warto mieć na uwadze, że instalacja tego rodzaju zabezpieczenia wymaga nieco wprawy - rozsądnym podejściem będzie więc wykupienie odpowiedniej usługi, by folię na ekran założył specjalista. Tylko prawidłowa jej aplikacja gwarantuje to, że spełni ona swoją ochronną funkcję.

Jakie akcesoria do iPhone wybrać? Warto sprawdzić najpierw pokrowce Apple w sklepie MediaMarkt. Czeka tam wiele modeli MagSafe, także do iPhone 14!

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: