Wózki wielofunkcyjne - na co zwrócić uwagę podczas wyboru wózka dziecięcego?

Materiał partnera 
Wózki wielofunkcyjne - na co zwrócić uwagę podczas wyboru wózka dziecięcego?

Zbliża się moment, w którym wraz ze swoim maleństwem wyjedziesz po raz pierwszy na spacer. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru wózka dziecięcego? Jaka jest zasada działania wózków wielofunkcyjnych?

Wózki specjalistyczne - czym różnią się od masowo dostępnych?

Większość z nas zna spacerówki, wózki bliźniacze czy te do biegania. Jednak te dostępne na szeroką skalę produkty nie są w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb. Dlatego wybierając model wózka, który będzie towarzyszył Twojemu dziecku przez pierwsze lata życia, warto zdać się na wyżej wyspecjalizowany sprzęt. Warto skusić się na zakup komfortowego i dopasowanego do potrzeb wielofunkcyjnego wózka dziecięcego. Przed wyborem lepiej jest się przyjrzeć poszczególnym funkcjom danego wózka.

Wózki trzyfunkcyjne - czym są w stanie zaskoczyć?

Zwykłe, dwufunkcyjne głęboko- spacerowe wózki nie sprawdzają się niestety w każdej sytuacji. Dlatego powstały wózki dziecięce 3w1, tak zwane trzyfunkcyjne. Oprócz wszystkich zalet wersji głęboko-spacerowej posiadają także wbudowany fotelik samochodowy. Jego kompatybilność z zestawem wielofunkcyjnym umożliwiają specjalne łączniki, dzięki którym umieścisz go na stelażu.

Tak naprawdę więc miejsce gondoli zajmuje fotelik samochodowy, co świetnie sprawdza się podczas wypadów samochodem na zakupy czy wycieczkę. Dzięki tej metodzie nie ma potrzeby budzić dziecka, które usnęło w trakcie jazdy. Wielofunkcyjny fotelik można umieścić w konstrukcji wózka, bez przerywania snu maluszka.

Wózki czterofunkcyjne - jeszcze większa wygoda

Wózki specjalistyczne 4w1 to komfort i praktyczność wózków trzyfunkcyjnych, uzupełniona o dodatkowy element w postaci bazy pod fotelik. Dzięki temu uzyskasz łatwe i bezpieczne wpięcie fotelika w aucie.

Specjalna baza mocowana jest w samochodzie poprzez system isofix lub przy użyciu pasa samochodowego, w zależności od zastosowanego rozwiązania. Foteliki samochodowe montowane są wyłącznie tyłem do kierunku jazdy, zarówno w modelach 3w1 jak i 4w1. To jedyny dopuszczalny sposób przewożenia noworodka w samochodzie. By zapewnić starszemu dziecku równie wysoki standard bezpieczeństwa, warto zmienić fotelik grupy 0-13kg na kolejny.

Koła obrotowe = zwrotny i stabilny wózek dziecięcy

Żaden rodzic nie lubi szarpać się z wózkiem przy każdym zakręcie na chodniku czy też podczas korzystania ze środków transportu. Dlatego warto wybrać wózek wielofunkcyjny wyposażony w kółka obrotowe z przodu. To one pozwolą łatwo skręcać, omijać przeszkody czy zawracać. Koła obrotowe eliminują większość kłopotów przy prowadzeniu, na przykład w wąskich alejkach sklepowych czy wszędzie tam, gdzie trzeba poruszać się slalomem. Jazda takim wózkiem nie pozwoli Ci później wrócić do tradycyjnych modeli.

Pomoc w doborze wózka wielofunkcyjnego

Wśród bogatej oferty markowych wózków wielofunkcyjnych dostępnej na stronie https://www.bobowozki.com.pl/ ciężko samemu dokonać selekcji. Pomożemy Ci wybrać wózek oraz fotelik samochodowy najlepiej dopasowany do Waszych potrzeb i gwarantujący bezpieczeństwo dziecka.

Możesz liczyć również na profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, dzięki współpracy z doświadczonymi dostawcami. Darmowa wysyłka na terenie całej Polski pozwoli Ci w kilka dni sprawić prezent sobie i maluszkowi.

Przy wyborze wózka dziecięcego warto więc kierować się wiekiem i wagą dziecka, szczególnie jeśli celujemy w model 4w1. Nie mniej ważna jest kwestia zwrotności wózka i wytrzymałości kół. Jeśli dużo podróżujemy wraz z dzieckiem, wózek czterofunkcyjny w krótkim czasie okaże się niezbędny.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: