Czy pianka dentystyczna może być alternatywą dla pasty do zębów?

Czy pianka dentystyczna może być alternatywą dla pasty do zębów?

Czy twoje dziecko na hasło - czas na mycie ząbków - ucieka z krzykiem? Nie jesteś osamotniony. Znam niewiele dzieci, którym szczotka i pasta kojarzą się z fantastyczną przygodą. I chociaż pasty Splat mają fantastyczne smaki, to powiedzmy sobie szczerze, że dla wielu rodziców, namówienie maluchów na mycie zębów po każdym posiłku jest totalną abstrakcją.

I jasne, przecież wiesz, że pielęgnacja jamy ustnej jest istotna z wielu względów, że próchnica dotyczy większości dzieci w Polsce, że trzeba szczotkować zęby przynajmniej 2 minuty… Tylko, co z tego, jeśli twoje dziecko nie chce myć zębów?

Tak, rzeczywiście mamy skarżą się, że dzieci np. myją zęby tylko i wyłącznie wieczorem, przed pójściem spać. Natomiast ta poranna higiena jest utrudniona. Na rynku mamy preparat, który jest bardzo mądry.

Został pomyślany jako dodatek do higieny dla dzieci, które albo zapominają, albo są na tyle aktywne, że chciałyby mieć taki preparat w plecaku i stosować go po posiłkach w szkole. Jest to forma pianki. Do tej pianki zostały przeniesione wszystkie komponenty z pasty, czyli wapń, enzymy mleczne, cudowna lukuracja, która blokuje mnożenie bakterii.”  - mówi doktor stomatologii - Agnieszka Paździor-Klocek


Pianka SPLAT Junior ORAL CARE MAGIC FOAM idealnie sprawdza się podczas podróży, kiedy z oczywistych przyczyn trudno nam oczyszczać zęby po każdym posiłku. Dobrze tolerują ją dzieci z nadwrażliwością sensoryczną, nadpobudliwością psychoruchową i te, u których z przyczyn zdrowotnych higiena jamy ustnej jest utrudniona. Stomatolodzy polecają ją dla osób, które są w trakcie leczenia ortodontycznego aparatem stałym.

Jeśli twoje dziecko przyjmuje preparaty wziewne, to wiesz, że często te leki niszczą szkliwo. Dobra wiadomość jest taka, że wapniowo - enzymatyczna pianka do higieny ustnej je regeneruje.

Ważne. Pianka ma być dodatkiem do codziennej higieny - wrzucona do szkolnego plecaka, wakacyjnej kosmetyczki, bagazu podręcznego. itd.

Oczywiście namawiamy rodziców do mechanicznego oczyszczania płytki i jest to podstawa. Ząb dobrze oczyszczony, oczywiście mniej się psuje. Dlatego mycie, dwa razy dziennie, to jest właśnie taki trend, który w tej chwili będziemy proponować.

Natomiast mycie zębów po każdym posiłku jest najczęściej po prostu niemożliwe. Trudno myć zęby podczas spaceru, wycieczki, czy wakacyjnej wyprawy (przyp. redakcji) Natomiast pianka jest formą, gdzie są połączone: prawidłowa higiena, reminalizacja i dobre nawyki.” – komentuje dr Agnieszka Paździor-Klocek

 

reklama

Pianka ma jeszcze kilka fantastycznych zalet. Po pierwsze smak, który większości dzieci kojarzy się z owocowa gumą do żucia. Po drugie - łatwość użycia. Po trzecie konsystencja pianki, która sprawia, że obowiązek czyszczenia zębów staje się po prostu świetną zabawą.

I chociaż, dla nas rodziców najważniejsze jest to, że  pianka Splat MAGIC FOAM zawiera:

  • bioaktywny wapń Calcis® - wspomagający prawidłowy rozwój szkliwa mlecznych zębów i stałych
  •  kompleks mlecznych enzymów, które  zapewniają ochronę antybakteryjną
  •  innowacyjny  LUCTATOL®, czyli połączenie ekstraktu z drzewa lukrecji i enzymów mlecznych chroniący przed próchnicą i nalotem nazębnym aż do 96% ( potwierdzono testami in vitro w Japonii)
  • glicerynian potasu i kreatyna - naturalne składniki przeciwzapalne, łagodzą podrażnione dziąsła
  • pianka nie zawiera fluoru

To wiadomo, że dla dzieci naistotniejszy będzie jej zapach, smak oraz to, że można jej użyć właściwie nie przerywając zabawy.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: