reklama

Czym jest autyzm - rozmowa z Marią Jędral

Najpierw alarmowała lekarzy,  potem nie chciała uwierzyć w diagnozę, teraz pomaga rodzicom autystycznych dzieci.

Maria szybko się zorientowała, że jej maleństwo zachowuje się inaczej niż jego rówieśnicy. Lekarze bagatelizowali to co mówiła, co więcej uważali, że jako młoda lekarka i młoda mama dopatruje się objawów, których tak naprawdę nie ma. Jeśli coś usłyszysz wiele razy, zaczynasz w to wierzyć. Dlatego, kiedy po dwóch latach dostała diagnozę dla Adasia przez rok wypierała ją ze świadomości. Potem zaczęła działać.

A jeszcze później swoją wiedzą i doświadczeniem dzielić się z rodzicami, dając im umiejętności, dzięki którym życie rodzinne staje się łatwiejsze.  I najważniejsze, pokazując że  ” mogą chodzić z podniesioną głową i być dumni ze swoich dzieci z autyzmem”. 

Czym jest autyzm i jego spektrum? Na jakie zachowania dziecka warto zwrócić uwagę? Czy każdy autystyk nie patrzy w oczy i inne mity na temat tego zaburzenia rozwojowego. Dlaczego rodzice powinni o siebie zadbać? Gdzie mogą szukać pomocy? W zrozumieniu pomaga : Maria Jędral lekarz, mama autystycznego Adama i współzałożycielka fundacji Rozwiązać Autyzm, gdzie swoją radą i wsparciem służy rodzicom dzieci autystycznych.