Mały Konstruktor Junior -Samolot. Alexander

Nasza ocena: 

Mały Konstruktor Junior – Samolot składa się z drewnianych deseczek z dziurkami oraz kolorowych śrubek i łączników z tworzywa.

Duże rozmiary elementów oraz uproszczona konstrukcja sprawiają, że dzieci już od najmłodszych lat mogą próbować sił w składaniu pierwszych pojazdów. Zestaw wyposażony jest w narzędzia idealnie dopasowane do małych rączek, dzięki którym malec może wielokrotnie skręcać i rozkręcać konstrukcję. Zabawka jest trwała i po złożeniu pojazd może służyć do dalszej zabawy.

Co na jego temat sądzą dzieci i rodzice?

Recenzje testerów

 
Joanna, mama Jana

Do testów otrzymaliśmy Samolot z serii Mały Konstruktor Junior. Na plus jest fakt, że zabawka zachęca do wspólnego spędzenia czasu zgodnie z hasłem “Mamo, Tato skręcajmy razem!” Okazało się że to rzeczywiście super pomysł na spędzenie razem kilku chwil. Dodatkowy plus to żywe kolory: żółty, czerwony, niebieski. Po złożeniu samolot prezentuje się bardzo fajnie. Komplet składa się z 50 elementów, jest instrukcja i klucze pomocne przy składaniu samolotu. Elementy są estetycznie wykonane. Plusem dla mnie jest zastosowanie drewna. Instrukcja jest przejrzysta i czytelna więc nikt nie powinien mieć problemów ze złożeniem samolotu. Zabawka jest bezpieczna. Można ją później wykorzystać do innych zabaw a i ładnie prezentuje się na regaliku w dziecinnym pokoju. Moim zdaniem zabawka jest godna polecenia dla dzieci. Może rozbudzić w nich pasje małego budowniczego, a przy okazji rozwija zdolności manualne małego budowniczego, umięjętności techniczne i troszkę cierpliwość.

 
Żaneta, mama Filipa

Zabawka zainteresowała mojego syna, chętnie razem ze swoim tatą zabrali się za składanie modelu. Instrukcja bardzo przejrzysta i dokładna. Dzięki formie rysunkowej dziecko prawie nie potrzebowało naszej pomocy. Jednocześnie daje możliwość wspólnego spędzenia czasu, co według mnie jest dużym plusem. Zabawka nie brudzi, nie hałasuje, jest bezpieczna i dobrze wykonana. Model wielokrotnego użytku, dziecko ćwiczy przy okazji nadgarstki. Wymaga w pewnym sensie koncentracji, a także pobudza wyobraźnię. Prosta, a jednocześnie bardzo ciekawa i budząca zainteresowanie. Uważam, że zabawka jest warta uwagi. Niestety naszego modelu nie udało się złożyć do końca, ponieważ 2 elementy nie były takie jak powinny być.

 
Patrycja, mama Róży, Kuby i Kacpra

Zabawka jest ładnie wykonana, dobrze się skręca, a po skręceniu śruby bardzo mocno trzymają i dziecko się może długo bawić zabawką (mam porównanie z zabawkami do skręcania z angielskiej firmy ELC - pięknie wykonane, ale śruby bardzo krótko trzymają - i praktycznie dziecko nie może się pobawić skręconą zabawką). Ładne kolory, przyjemne dla wzroku. Drewno i plastik- super połączenie. Polecam dzieciom starszym niż 4 latka. Moja 7-latka była bardzo zainteresowana zabawką i sama ją skręciła przy niewielkich wskazówkach. Za to 3-latek z chęcią rozpakował zabawkę - za to przy trzeciej stronie z instrukcji, nie był zainteresowany kontynuowaniem skręcania.
Instrukcja rzetelna, pomocna i bardzo przejrzysta - a to bardzo ważne i za to duży plus.
Polecam tę zabawkę od 4 do 10 lat. Mam jeszcze 10-latka i on też z chęcią złożył samolot.

Ocena: Jeszcze nie ma ocen...

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: