reklama

Gra. Spinderella

Nasza ocena: 

Rozwijaj swoje zdolności myślenia taktycznego i wykaż się zręcznością. Plansza jest przestrzenna, na górze tor dla pająków, a na dole dla mrówek. Daje 2 możliwości gry, gdyż plansza dolna jest dwustonna. Gracze ściągają się swymi trzema mrówkami. Niestety przebieg maratonu zaburza głodna Spinderella. Kto sobie z nią poradzi? 2-4 graczy.

Gra nagradzana: Children's Game of the Year 2015, Deutscher Spielepreis 2015 - Bestes Kinderspiel.

Recenzje testerów

Recenzja Marta o Gra. Spinderella

Marta

Testowana przez nas gra Spinderella okazała się strzałem w 10! Dużym autem jest jej 2-poziomowa plansza, gdzie istnieje również możliwość rozegrania gry z dwiema różnymi trasami. W zależności od posiadanej ilości czasu, możemy wybrać, która w danym momencie bardziej nam odpowiada.

To na prawdę istotne w przypadku, gdy nie możemy w danej chwili poświęcić wiele czasu na zabawę z dzieckiem. Muszę przyznać, że gra mnie – jako mamę – bardzo pozytywnie zaskoczyła. Spinderella to niesamowita gra taktyczna, strategiczna.

Uczy dzieci myślenia, kombinowania. Dzięki „zmuszeniu” nas do obmyślenia strategii, jak poruszyć pająkami, dostarcza wielu emocji, zarówno dzieciom jak i dorosłym. Ponad to Spinderella uczy cierpliwości, wytrwałości, wyrozumiałości a zarazem rywalizacji.

Z całą pewnością mogę stwierdzić, że to wspaniała gra i serdecznie polecam ją wszystkim rodzicom i ich dzieciom. Wyśmienita zabawa gwarantowa.

Tak więc drodzy rodzice, jeśli zastanawiacie się nad prezentem dla swojej pociechy, śmiało wybierajcie Spinderellę! Na pewno nie pożałujecie a Wasze dziecko będzie zachwycone!

Wiek dziecka: 5l +

Recenzja Justyna o Gra. Spinderella

Justyna

Bardzo ucieszyłyśmy się gdy w końcu dotarła do naszego domu Spinderella.

Troszkę taka zabawka z dreszczykiem emocji, no bo kto się nie boi pająków. A w zestawie mamy trzy figurki przyjemniaczków. Tutaj dzięki Peterowi i Parkerowi oraz głównej bohaterce Spiderelli trochę oswajamy się z tymi potworkami.

Na zdecydowaną uwagę zasługuje to, że gra nie jest nudna. Tutaj cały czas się coś dzieje, możliwości rozgrywki są wielorakie i to my decydujemy czy lepiej być mrówką, czy pająkiem. Całe szczęście rozgrywka też nie trwa długo, jest możliwość wyboru dłuższej lub krótszej trasy mrówek. Dziecko nie ma szans się znudzić, Akcja i napięcie trwa od samego startu.

Ciekawa dwupoziomowa konstrukcja robi wrażenie już od pierwszego zagrania. Jest prosta do złożenia jak i rozłożenia. Całość naprawdę solidnie wykonana, a materiały są wysokiej jakości.

Pomysł na całość uważam za rewelacyjny, świetnie i łatwo się gra, choć wcale nie jest tak łatwo wygrać.

Czytelne zasady są proste i już po pierwszym razie każdy wie jak się bawić.

Bardzo lubimy spędzać czas przy Spinderelli, to dobra rozrywka i relaks w te długi jesienne wieczory.

Wiek dziecka: 10l+

Recenzja Artur o Gra. Spinderella

Artur

Spinderella jest grą planszową przeznaczoną dla 2-4 osób w wieku od 6 lat. W praktyce już 5 letnie dzieci mogą świadomie uczestniczyć w rozgrywce. Tytuł polecam do grania w 3 lub 4 osoby.

W przypadku 2 osób gra jest zbyt krótka, a balans rozgrywki (kości oraz długość trasy) sprawiają, że często nic się w grze nie dzieje. Wystarczą 2 rzuty kością i nasza mrówka jest już na mecie. Cała gra sprowadzać się wtedy może do kilku rzutów kością.

Rozgrywka nabiera rumieńców w 3 i szczególnie 4 osoby, zwłaszcza na dłuższej trasie. Większa jest wówczas szansa na wykorzystanie pająków i przechwycenie mrówek. Pojawiają się emocje i konieczność planowania dalszych ruchów.

Gra wykonana jest bardzo dobrze i po rozłożeniu jest bardzo stabilna. Warto mimo to uważać na opieranie się mniejszych dzieci o górny poziom, o co łatwo podczas poruszania pająków. Karton ma wtedy tendencję do wyraźnego uginania się.

Elementy z plastiku są estetyczne i zachęcają do zabawy. Instrukcja napisana jest w sposób jasny i zrozumiały.

Gra może wspierać u dzieci rozwój zmysłu orientacji przestrzennej (dopasowanie położenia pająka do pola na niższym poziomie). Uczy także planowania i podejmowania decyzji (wybór, którą mrówką najlepiej teraz się poruszyć).

Warto pamiętać, że w grze występuje silna bezpośrednia interakcja negatywna. Może to spowodować, że niektóre dzieci nie będą chciały grać ponownie, po tym jak ktoś zdecyduje się złapać ich mrówkę pająkiem. Z drugiej strony spokojne wdrożenie maluchów w zasady gry może owocować dużą dozą fajnych emocji przy stole.

Warto wspomnieć o alternatywnych możliwościach wykorzystania samej konstrukcji planszy gry. Dwa poziomy stwarzają świetną bazę do zabaw narracyjnych.

Wiek dziecka: 5l +

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: