Czy chcesz zrobić test NIFTY? Zgłoś się do nas!

Czy chcesz zrobić test NIFTY? Zgłoś się do nas!

Jesteś w ciąży. Chciałabyś mieć pewność, że maluch jest zdrowy i prawidłowo się rozwija. Zdecyduj się na nieinwazyjny prenatalny test NIFTY!  Zgłoś się dzisiaj i zdobądź bezpłatne badanie!

Badania prenatalne pozwalają na wykrycie nieprawidłowości genetycznych i poważnych chorób płodu. Wykonuje się je dla dobra matki i dziecka. Zdiagnozowanie choroby lub/i wady pozwala podjąć decyzję o dalszym postępowaniu. Choć w niektórych sytuacjach badania prenatalne są refundowane przez NFZ, w większości przypadków trzeba jednak za nie płacić.

Jednym z badań nieinwazyjnych prenatalnych jest test NIFTY. Co go wyróżnia? W porównaniu z tradycyjnymi testami przesiewowymi oferuje mniejszą liczbę wyników fałszywie dodatnich, czyli takich, gdzie wynik jest nieprawidłowy, a okazuje się, że dzieckojest zdrowe. NIFTY™ ma fałszywie dodatni wskaźnik na poziomie 0,1%.

Ponadto test NIFTY oznacza wyższą dokładność niż tradycyjne testy przesiewowe i - w przeciwieństwie do inwazyjnych procedur, takich jak amniopunkcja - nie stwarza ryzyka poronienia ani zagrożenia dla dziecka.

Test NIFTY™

Test NIFTY™ (ang. Non-Invasive Fetal Trisomy Test) jest badaniem przesiewowym w kierunku zaburzeń genetycznych u płodu. Polega na pobraniu krwi matki między 10. a 24. tygodniem ciąży. W krwi matki znajduje się materiał genetyczny dziecka (tzw. pozakomórkowe DNA płodu obecne w surowicy krwi matki.

Pobierając próbkę krwi matki, analizuje się wolne płodowe DNA  przy pomocy urządzeń do sekwencjonowania genetycznego, aby sprawdzić, czy występują jakiekolwiek nieprawidłowości chromosomalne.

NIFTY wykrywa trzy najczęściej występujące choroby trisomiczne, czyli zespół Downa, zespół Edwardsa i zespół Patau. Test NIFTY pozwala na oszacowanie ryzyka wystąpienia u płodu takich zaburzeń jak zespoły delecji i aneuploidie chromosomów płciowych. Możliwe jest także określenie płci dziecka. Test NIFTY™ charakteryzuje się czułością na poziomie około  99% dla trisomii 21, dla trisomii 18 oraz dla trisomii 13.

Test NIFTY™ jest:

 • Bezpieczny i nieinwazyjny - bez ryzyka poronienia.
 • Prosty. Wymaga tylko 10 ml krwi matki, dostępny już od 10 tygodnia ciąży.
 • Dokładny. Powyżej 99% czułości w wykrywaniu trisomii, jak np. zespół Downa.
 • Wiarygodny. Około 5 000 000 testów wykonano na całym świecie z wynikiem fałszywie pozytywnym wynoszącym zaledwie 0,1%.

  Weź udział w teście NIFTY

  Jeśli jesteś w ciąży i chcesz wykonać test NIFTY, zgłoś się do nas. Co zrobić?

  • Wypełnij formularz.
  • Odpowiedz na pytanie
  • Dwie przyszłe mamy zaprosimy do testów

  W jaki sposób wykonuje się test Nifty?

   Ocena: z 5. Ocen:

   Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

   Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: