Przetestuj przeciwsłoneczną, kremową oliwkę Clochee

Przetestuj przeciwsłoneczną, kremową oliwkę Clochee

Korzystając z uroków lata trzeba pamiętać, że delikatna skóra niemowląt i dzieci jest szczególnie narażona na poparzenia słoneczne, które mogą doprowadzić do nowotworów skóry. To dlatego należy zadbać o ochronę maluchów i zaopatrzyć się w kosmetyki przeciwsłoneczne. O czym trzeba pamiętać?

Kosmetyk przeciwsłoneczny dla dzieci i niemowląt powinien mieć współczynnik ochrony przeciwsłonecznej (SPF) co najmniej 30, w celu ochrony przed promieniowaniem UVB. Musi również chronić ją przed promieniowaniem UVA.  

Filtry przeciwsłoneczne

Zanim sięgniesz po dany produkt, upewnij się, że nie minęła data ważności filtra przeciwsłonecznego. Zwróć też uwagę, że istnieją ich dwa rodzaje. To:

filtry chemiczne, na przykład Avobenzone, Oxybenzone, Kwas-aminobenzoesowy, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Bis- ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Triazone, Ethylhexyl Salicylate ale i wiele innych.

Środki z filtrami chemicznymi przenikają do skóry, mogą zawierać różne komponenty, dlatego mogą alergizować. Mają lekką konsystencję, ponieważ nie zawierają dwutlenku tytanu, jednak w ciągu dwóch godzin przebywania na słońcu utleniają się i przekształcają w wolne rodniki. To dlatego po tym czasie środek z filtrami chemicznymi trzeba dokładnie zmyć z twarzy i znowu nanieść.

Filtry fizyczne (mineralne): tlenek cynku (zinc oxide) oraz dwutlenek tytanu (titanium dioxide) nie przenikają do skóry, działają na jej powierzchni na zasadzie tarczy chroniącej skórę. Są polecane najmłodszym, czyli są idealne dla niemowląt od 6. miesiąca życia oraz alergików.

Są rekomendowane, ponieważ właściwie nigdy nie podrażniają i nie uczulają! Powinny być aplikowane częściej niż chemiczne. Na skórze pozostawiają filtr ochronny.   

Jeśli jesteś rodzicem maluszka, zaopatrz się w kosmetyki z filtrem mineralnym. Zadbasz nie tylko o skórę, ale również o zdrowie i bezpieczeństwo. Im mniej potencjalnych alergenów w życiu dzieci, tym lepiej.

Jak aplikować kosmetyki przeciwsłoneczne?

Kosmetyk przeciwsłoneczny nałóż na całą odsłoniętą skórę, w tym twarz, szyję i uszy.

Nie zapomnij maluszkowi osłonić główki.

Krem nakładaj obficie, szczególnie ten z filtrami mineralnymi. Pamiętaj, że rekomendowana ilość to 2 mg/cm2.

Aplikację powtarzaj co 2-3 godziny i po każdej kąpieli (nawet jeśli krem jest wodoodporny, podczas pluskania w wodzie i wycierania większość zostanie starta).

Jeśli planujesz dłuższy spacer, preparat nałóż dwukrotnie: 30 minut przed wyjściem i chwilę przed spacerem.

Osłaniaj dziecko przed słońcem i uważaj na jego oczy!

Przetestuj kremową oliwkę Clochee SPF 30

Już kolejny raz zapraszamy cię do wypróbowania produktu marki, która dba o zdrowie zarówno najmłodszych, jak i ich mamuś. Już dzisiaj zgłoś się do testu oliwki, która jest „must-have” letniej wyprawki.

Jak działa kremowa oliwka SPF 30?

Naturalna oliwka SPF 30 od Clochee to kompleksowa pielęgnacja dla skóry. Zawartość mineralnego filtra zapewnia wysoką ochronę przed słońcem i promieniami UVB/UVA, a składniki lipidowe, dzięki wzmocnieniu bariery naskórkowej, nawilżają i odżywiają. Kremowa oliwka pielęgnuje również skóry z AZS.

Produkt został przebadany pod nadzorem dermatologa i pediatry. Rekomendowany do stosowania od 6. miesiąca życia.

Jak stosować oliwkę?

Przed wyjściem na zewnętrz, delikatnie rozprowadzić oliwkę na skórze. W celu utrzymania ochrony, czynność powtarzać, w szczególności po spoceniu się skóry, kontakcie z wodą lub wytarciu.

Pamiętaj, by chronić niemowlęta i dzieci przed bezpośrednią ekspozycją i długotrwałym przebywaniem na słońcu. Oliwka nie zapewnia 100 % ochrony.

Zasady testu

Jeśli chcesz wziąć udział w teście, zgłoś się już dzisiaj. Odpowiedz na nasze pytanie i napisz wiek swojego dziecka. Na zwycięzców czeka 30 kremowych oliwek Clochee.

 

Termin nadsyłania zgłoszeń:  16.06.2021 - 24.06.2021
Zwycięzców powiadomimy do dnia: 28.06.2021

REGULAMIN

 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: