Przetestuj wózek X-Double

Przetestuj wózek X-Double

Wózek dla dziecka powinien być funkcjonalny, estetyczny i komfortowy w użytkowaniu, zarówno dla malucha, jak rodziców. Gdy korzystają z niego bliźniaki bądź dzieci w podobnym wieku, musi sprostać specyficznym wymaganiom i wyzwaniom. Czy istnieje podwójny wózek idealny? Tak. To X-Double. Chcesz się o tym przekonać?

Poznaj X-Double

Wyjście z domu - na spacer czy do sklepu - z dwójką małych dzieci to dla każdego rodzica nie lada wyzwanie. Podwójne wózki zwykle są duże, szerokie i toporne w prowadzeniu, a po złożeniu zajmują dużo miejsca.

Problemy mnożą się, gdy w trasie jedno dziecko śpi, a drugie się obudziło i chce siedzieć. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy z wózka nie korzystają bliźnięta, a dzieci w różnym wieku. Na przykład niemowlaki, które muszą być przewożone na płasko i starszaki, które lubią podziwiać okoliczności przyrody na siedząco.

Jak sobie radzi X-Double?

X-Double to dwa wygodne, miękkie siedziska z wypełnieniem. Co ważne są one osobne i niezależnie oraz płynnie regulowane (pozycje od siedzącej do leżenia). Dzięki takiemu rozwiązaniu można je dostosować do każdego z użytkowników. Każde dziecko - niezależnie od współtowarzysza wyprawy, nie przeszkadzając mu - może siedzieć, leżeć lub wyjść z wózka.

Co ważne, dzięki specjalnym pasom dostosowanym dla noworodków, młodsze dziecko może być przewożone w wózku od urodzenia. Opcjonalnie można dokupić miękką i lekką gondolę dedykowaną do tego modelu (X-Nest), w której można przenosić śpiące dziecko, bez budzenia.

 

Wózek X-Double posiada niezależne budki (powiększane, obszerne, z dodatkowym daszkiem, stanowiące zabezpieczenie słońcem czy deszczem wiatrem), barierkę i równie niezależną regulację podnóżka, dzięki czemu można dopasować go do każdego z dzieci, w zależności od potrzeb i wieku. Okienko w budce oraz odpinana na zamek wentylacja w części zagłówka dodatkowo zapewnia cyrkulację powietrza wewnątrz siedziska, co zdecydowanie poprawia komfort jazdy.

Zwykle wózki dla dwójki dzieci są ciężkie. Sprawiają też problem manewrowanie nimi, skręcanie czy podbijanie. X-Double ma skrętne przednie koła i dobrze wywarzony środek ciężkości, co ułatwia jego prowadzenie (wózek obraca się wokół własnej osi).

Bardzo ważną informacją jest to, że X-Double jest bardzo lekki. To jeden z najlżejszych modeli na rynku. Waży zaledwie 11,5 kg. Co ważne wózek jest także wąski (73,5 cm), dlatego można nim wjechać wszędzie. Bramki sklepowe, wąskie przejścia czy winda zdecydowanie nie będą stanowić problemu.

Wózek dba nie tylko o komfort, ale i bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników. Posiada pasy bezpieczeństwa z łatwą w obsłudze klamrę spinającą pasy, a zamontowana w nim barierka ogranicza szybkie wydostanie się dziecka z siedziska.

X-Double – w odróżnieniu od innych wózków podwójnych - zajmuje mało miejsca także po złożeniu. Gabaryty podwójnego, złożonego wózka, nie różnią się wiele od wymiarów wózka dla jednego dziecka. Po złożeniu to: długość: 61cm/ szerokość: 73cm/ wysokość: 30cm). X-Double mieści się do bagażnika miejskiego samochodu. Co istotne po jego złożeniu samoistnie blokuje się rama, dzięki czemu można wózek wygodnie przenosić.

 

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

X-Double jest bardzo ładny i stylowy. Ma ciekawą linię i atrakcyjne kolory. Zastosowano w nim modne melanżowe tkaniny oraz estetyczne wykończenia z brązowej ekoskóry na rączce i barierce.
Wózek jest również łatwy do utrzymania w czystości. Ułatwia to impregnowana tkanina zewnętrzna oraz specjalna tkanina w części na nóżki.

X-Double ma kilka innych udogodnień, takich jak duży, łatwo dostępny kosz na zakupy oraz spore kieszenie do przechowywania, zamykane na zamek z tyłu budki. O lepszą widoczność na drodze dbają odblaski boczne na kołach. Do wózka X-Double można także dokupić różne akcesoria, takie jak wspomniana gondola X-Nest, moskitiery czy pokrowiec przeciwdeszczowy.

Weź udział w teście

Jeśli szukasz idealnego wózka dla dzieci i chcesz bliżej przyjrzeć się modelowi X-Double, weź udział w naszym teście.

Do testu zaprosimy 6 rodziców maluszków, którzy przetestują wózek X-Double. Wszystkich poprosimy o opisanie wrażeń. Spośród nadesłanych opinii wybierzemy jedną, która zostanie nagrodzona wózkiem X-Double.

Ogłoszenie wyników

Bardzo wszystkim dziękujemy za udział w teście i przesłanie opinii. Wybranie Zwyciężczyni nie było łatwe, niemniej…

główną nagrodę, wózek X-Double, wygrywa Paulina Fałdzińska.

Dla pozostałych uczestniczek mamy niespodziankę. Ponieważ fundator postanowił nagrodzić wszystkie opinie, każda z Was otrzymuje nagrodę pocieszenia. Jest nią fantastyczne krzesełko do karmienia X-Dine wraz z torbą do łatwego przewożenia.

X-Dine to idealne krzesełko do karmienia, które sprawdzi się zarówno w domu, jak i w podróży.

Sprzątanie po posiłku maluszka, które niejednokrotnie ląduje na podłodze, nie wymaga przestawiania krzesła i sprzątania powierzchni dookoła mebla. X-Dine wisi zamontowany do blatu stołu. To bardzo bezpieczne, stabilne i wygodne rozwiązanie (dzięki gumowym, stabilnym uchwytom mocującym i wbudowanym pasom bezpieczeństwa, które nie krępują ruchów dziecka).

Wyjście do znajomych czy dłuższy wyjazd nie muszą już oznaczać jedzenia posiłku z dzieckiem siedzącym na kolanach. Ten mały, poręczny gadżet zapakowany w torbę nie zajmuje dużo miejsca, a krzesełko rozkłada się szybko i łatwo. Co ważne, nie niszczy ono stołu, do którego jest zamontowane. Krzesełko do karmienia bardzo łatwo wyprać, demontując jedynie metalowe elementy.

Gratulujemy!

 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: