reklama

Laurki

Motyl

z kolorowego kartonu (może być kartka z bloku technicznego pomalowanego plakatówką) wycinamy kwiatek (średnica około 20cm, 6 płatków). Z papieru do pakowania (najlepiej w kwiaty) wycinamy dwa jednakowe kółka (średnica 10-15cm). Z kółek robimy skrzydła motyla, składamy je w harmonijkę (dosyć drobną, paski szerokości  0,8-1cm). Harmonijki składamy na pół i układamy skrzydła na kwiatku, w odległości około 1cm od siebie, następnie przyklejamy je. Pomiędzy skrzydełkami rysujemy korpus i czułki. Takiego motyla można nakleić na większy arkusz (A4), wokół niego napisać życzenia i mamy oryginalną laurkę.

 

 

miejsce przyklejenia skrzydla

 

 

 

 

 

Całuski na laurce

z białego kartonu (połówki arkusza A4) wycinamy serce. Malujemy (grubo) usta czerwoną szminką i odciskamy "całuski" na sercu - w ten sposób ozdabiamy je całe. Serce naklejamy na złożony na pół arkusz czerwonego papieru (A4). W środku wpisujemy życzenia (najlepiej na białej, wklejonej kartce). Całość związujemy wstążeczką (przewlekamy ją przez dziurki zrobione dziurkaczem lub przyklejamy).

 

 

 

Laurka - kwiatek

Arkusz białego (lub innego koloru) kartonu składamy na pół. Na pierwszej stronie laurki rysujemy kółko (raczej u góry kartki), dzielmy je na 16 części i nacinamy wzdłuż linii (nożem do papieru, pamiętamy o podłożeniu podkładki, tak żeby nie pociąć całej laurki). Bardzo delikatnie wywijamy tak powstałe trójkątne "płatki" na ostrzu nożyczek. Dorysowujemy łodygę i listki. Na trzeciej stronie, oprócz życzeń, umieszczamy rysunek, zdjęcie, w taki sposób, żeby  widać go było pomiędzy płatkami.

Joasia Górnisiewicz

Więcej pomysłów na zabawy dla dzieci szkolnych.

A tu zabawy dla przedszkolaków.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: