reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

@fredka84 czy Kajtuś dużo mówi ? Werka za tydzień dwa lata neurolog powiedziała że do logopedy iść bo powinna łączyć słowa a nie łączy tylko mówi pojedynczo 😁
Ja powiem ze swojego dpswoadczenoa.Przed 2 rokoem ppszlam do logopedy bo obawialam sie ze Miska malo mowi.Powiedziano mi ze gdyby nic nie mowila to bylby problem jak mowi to ok.na laczenie slow bedzoe moala czas.Teraz Misia dobiega 3 roku i zaczela mowic zdaniami no nie zawsze i noe wszystko ale widze postep ogromny w jej mowie.Jedno dziecko rozwija sie szybciej w chodzeniu a inne w mowie.
 
reklama
@fredka84 czy Kajtuś dużo mówi ? Werka za tydzień dwa lata neurolog powiedziała że do logopedy iść bo powinna łączyć słowa a nie łączy tylko mówi pojedynczo 😁
a ja mam inne zdanie niz Kasiek. Wg mnie poiwnna laczyc slowa i nie ma sensu sie stresowac, to fakt, ale warto sprawdzic. Bo 2 lata to juz jest pewien wyznacznik tego co dziecko umiec powinno i jesli nie umie to moze potrzebowac pomocy.
 
Ja powiem ze swojego dpswoadczenoa.Przed 2 rokoem ppszlam do logopedy bo obawialam sie ze Miska malo mowi.Powiedziano mi ze gdyby nic nie mowila to bylby problem jak mowi to ok.na laczenie slow bedzoe moala czas.Teraz Misia dobiega 3 roku i zaczela mowic zdaniami no nie zawsze i noe wszystko ale widze postep ogromny w jej mowie.Jedno dziecko rozwija sie szybciej w chodzeniu a inne w mowie.
zgadza sie, ale dwulatek powinnien miec zasob ok 200 slow i laczyc je w krociutkie zdania. Chocby dwuwyrazowe, ale jednak.
Jesli tego nie robi to moze np ma problem ze sluchem… Warto sprawdzic, nie ma sie co bac specjalistow.
 
a ja mam inne zdanie niz Kasiek. Wg mnie poiwnna laczyc slowa i nie ma sensu sie stresowac, to fakt, ale warto sprawdzic. Bo 2 lata to juz jest pewien wyznacznik tego co dziecko umiec powinno i jesli nie umie to moze potrzebowac pomocy.
no właśnie ta neurolog mówiła że jeśli za trzy miesiące nie ruszy nam z łączeniem to na badanie słuchu 🤷a później to nie wiem co 🤦
 
Ja powiem ze swojego dpswoadczenoa.Przed 2 rokoem ppszlam do logopedy bo obawialam sie ze Miska malo mowi.Powiedziano mi ze gdyby nic nie mowila to bylby problem jak mowi to ok.na laczenie slow bedzoe moala czas.Teraz Misia dobiega 3 roku i zaczela mowic zdaniami no nie zawsze i noe wszystko ale widze postep ogromny w jej mowie.Jedno dziecko rozwija sie szybciej w chodzeniu a inne w mowie.
my idziemy dzień przed dwoma latkami 😁
 
reklama
no właśnie ta neurolog mówiła że jeśli za trzy miesiące nie ruszy nam z łączeniem to na badanie słuchu 🤷a później to nie wiem co 🤦
ja znam dwojke dzieci, u ktorych musieli udrazniac kanaliki, bo mialy niedosluch. W jednym przypadku zrobione grubo przed 3 urodzinami i bardzo szybko nadrobila strate. W drugim przypadku odwleczone i zrobione prawie jak chlopiec mial 4 lata i teraz minal rok i nadal ma ogromne zaleglosci wzgledem rowiesnikow…
 
Do góry