reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2012

Ollena - obcy ludzie tylko się zachwycają.
A! kiedy Hanula miała 3tygodnie byłam z nią w markecie i usłyszałam "takie maleństwo już w sklepie?", przy kasie ta sama miła pani widziała, że kupuję delicje i oburzona pyta "wie pani, że wolno jeść czekolady jak się karmi?" :D jak na razie to jedyna sytuacja. co do czapki - moja babcia z dziadkiem kłóca się ze mną o czapkę nawet w upał, więc znam ten ból:)
 
reklama
Ollena, u nas nikt nikim sie nie interesuje, a mi brakuje kontaktow/rozmow z doroslymi i chetnie bym chocby i takich uwag posluchala :) Na spacerach spotykamy niewiele osob, najczesciej tylko sie mija innych i rzuci usmiech albo krotke hi czy dzien dobry. Jak ktos sie zaiteresuje, kto tam w moim wozeczku lezy to chetnie podtrzymuje konwersacje jak najdluzej. Teraty zazwyczaj te same - jaki slodki, chlopczyk? Ladne imie, teraz juz rzadkie, ale moj maz, ojciec, dziadek czy rzadziej wnuk to tez Robert, kiedys byla dyskusja nad zdrobnieniami i zdziwienie polskimi, jesli sie dobrze gada, to dochodza kwestie dziecko-pies, bo spotykamy glownie psiarzy, a chodze zawsze z Wigorkiem, czasem wyjdzie temat skad jestem, jak dlugo, czy mowie do dziecka po polsku, no i kiedy zaczna sie cieplejsze dni :)

Andav, moze cos symbolicznego i z osobistym akcentem - ramka na zdjecie, moze taka 2albo 3w jednym, zeby bylo i zdjecie tylko wasze i z dzieciatkiem, no i oczywiscie te zdjecia, a do tego restauracja, a jesli chcecie i macie z kim dziecko stawic, to moze nawet kino? Poszperaj na grouponie, moze akurat trafisz jakis fajny wyjazd i bedziecie mogli wyskoczy na weekend, ale nie wiem, czy macie ochote jezdzic z maluszkiem.

My sobie organizujemy tego typu prezenty rocznicowe, takich zwyklych nie dajemy sobie wcale na rocznice. A z innej okazji, jak wiem, ze cos chce, ale ja nie jestem wstanie tego mu kupic, bo musi sam, ale jednoczesnie nie jest to ardzo wazne i sie waha, czy na pewno kupowac, typu jakis gadzet do komputeraz, to zgapilam od znajomych i dostal jakas symboliczna czekolade wraz z talonem na ta rzecz - czyli kup sobie, a ja nie bede jeczec, ze po co, ze drogie, ze juz masz cos podobnego albo ze mozna bez tego zyc, tylko sie uciesze, ze ty sie cieszysz.
 
anik po ilu kupkach to nie jestem pewna ale chyba po 3 a mi dziś pediatra mówiła że pół torebki smecty przez dzień by dziecko wypiło...
Ollena wkurzające takie uwagi i ogólnie denerwujące jest jak ludzie zaglądają do wózka... z ta czapeczką to moja mama ma poradzone ale juz jej przegadałam na ten temat...
Jestem dzis wkurzona i zabiegana cały dzień i nie mam weny więcej napisać.. mam nadzieję że bedzie jutro lepszy dzień ...
 
Ostatnia edycja:
Kurcze a mój mały nawet jak go położę na boczku to zaraz leży na placach... i główki w bok nie odwróci:( I co tu zrobić...?
 
Paulinka a ma jakąś ulubioną zabawkę czy choćby taką która większe zainteresowanie wzbudza? Mogłabyś spróbować kłaść ją w zasięgu wzroku tak żeby chciał tam główkę odwrócić.
 
Kurcze juz godzina jak wstalam, a Robert wycyckal obie piesi i spi przytulony... Wczoraj w dzien tez mi tak raz usnal. Tylko ze jest 6 rano i wolalabym sie zdrzemnac z lozku...
 
Martusia - i super - budzić w nocy na jedzenie trzeba tylko zupełne maluszki i wczesniaki, aż nie nadgonią masy, potem dzieci same regulują. Ja to przytoczyłam po to, by te z nas, które wstaja w nocy po kilka razy, wiedziały za co się tak poświęcamy:))

Andav - z "innych" prezentów to ja Ci mogę polecić kupno przez net jakiejś atrakcji, typu jazda Ferrari, skok spadochronowy, itp - w Polsce jest tego pełno, sama skok na spadochronie kupiłam raz. A na szybko możesz sama takie kupony zrobić, np. coś w stylu:
 

Załączniki

  • _s0.zmniejszacz.pl_IMG_2807_zmniejszacz-pl_624810.jpg
    _s0.zmniejszacz.pl_IMG_2807_zmniejszacz-pl_624810.jpg
    20,5 KB · Wyświetleń: 33
  • _s0.zmniejszacz.pl_IMG_2809_zmniejszacz-pl_633940.jpg
    _s0.zmniejszacz.pl_IMG_2809_zmniejszacz-pl_633940.jpg
    18,9 KB · Wyświetleń: 32
  • _s0.zmniejszacz.pl_IMG_2816_zmniejszacz-pl_220737.jpg
    _s0.zmniejszacz.pl_IMG_2816_zmniejszacz-pl_220737.jpg
    15,7 KB · Wyświetleń: 30
  • _s0.zmniejszacz.pl_IMG_2817_zmniejszacz-pl_388239.jpg
    _s0.zmniejszacz.pl_IMG_2817_zmniejszacz-pl_388239.jpg
    17,3 KB · Wyświetleń: 35
reklama
Flaurka skakałas Ty czy na prezent kupiłaś komuś? Dość droga impreza ale polecam bo wrażenia niezapomniane-wiem bo zdarzyło mi się wyskoczyć lecącego samolotu ;-)

andav a grac lubi? ja mojemu jak już pomysłu totalnie brak to jakąś grę na ps3 kupię i zawsze się cieszy :)

Mój nie ma już zniekształconej główki,przez kilka pierwszych tyg miał delikatnie z jednej strony bardziej płasko bo uwielbiał leżeć tylko na jednej stronie,ja uparcie przekręcałam mu te główkę,podkładałam misia aby uniemożliwić mu przekręcanie i jakoś sam się odzwyczaił,teraz już ma ładną okrąglutką główkę :)
 
Do góry