reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

reklama
Hej
Lobelia pewnie że Cię pamiętam:) rozumiem że masz mało czasu, mi czasem też ciężko ogarnąć dwie prace, zajmowanie się Jasiem i dom:) ale teraz w pracy na etacie mam luz, tzn ostatni tydzien był spokojny na tyle że dałam radę w godzinach pracy nadrobić moje dodatkowe zlecenia:) popołudnia teraz też mam luźniejsze bo mój szef z drugiej pracy zrobił sobie wolne no i nie mam nowych zleceń a szkoda bo jak mam luzy na etacie to by przydała się jakaś dodatkowa robota:) bo i tak siedze w pracy i tak:).
Jasiu od kilku dni probuje stawac na nozkach, tzn narazie jak sie czegos przytrzyma to sobie kuca:) raczowac raczej juz nie bedzie, ja podobno tez nie raczkowałam i przemieszczałam się w podobny sposób co Jasiu:) Basia będzie miała super tort na urodzinki:) my będziemy imprezować za miesiąc:)
Roseann napewno tort Twojej mamy bedzie pycha:) i najbardziej bedzie smakował Majeczce:)
 
Witam się i ja po krótszej przerwie, niestety czasu na pisanie na bb mało, ale czytać staram się Was regularnie :-)
Witajcie "stare" sierpniówki, dobrze, że wróciłyście, bo fajnie nam razem było w tych początkach ciąży :-) Witam i nowe mamusie :-)

aldo mamy dzieci z tego samego dnia :-):-) Mój synek robi papa, mówi mama, baba, dziadziadziadzia, nie, am, dam i po swojemu. Tata mu rzadko wychodzi ;-) Czasem powtarza coś po mnie, ale ja nie nalegam. Mój za to nie chodzi, tzn chodzi pod ręce, ale sam nie i nie rwie się do tego, nawet nie ustoi chwili. Za to od kilku dni raczkuje, a myślałam że już tego nie będzie robił. Podobnie jak Ty martwiłam się, przeżywałam, bo czytałam tu co inne dzieci potrafią, robią itp. A teraz już się nie przejmuje, bo jak widać każde dziecko jest inne, ma swój "czas", tak więc nie martw się i ciesz, że synek zdrowy :-)
Co do szczepienia jestem w tym zielona :szok:
Czy Wasze dzieci przesypiają całe noce? Ile śpią, tzn od której do której. Mój mimo, że zje kaszę (różnie raz całe 150ml, raz tylko kilka łyżeczek), to i tak w nocy budzi się na mm. Noi nie wiem czy dalej mu powinnam dawać czy zacząć oszukiwać, tylko tego się boję czy on się da?

Zmykam, spokojnej nocy.:-)
 
Koralowa weszłam sobie na pierwszą lepszą aptekę :) Euvax jest dostępna w sprzedaży... u nas...Szczepionka przeciw WZW-B Euvax, 20mcg/1ml, dorośli, 10 fiol - Apteka Internetowa Dbam o Zdrowie
jest inna szczepionka nazywa się Euvax B i to ta została wycofana... moj byl szczepiony w maju Euvax :) wiec albo są to dwie różne szczepionki, albo Polska jej nie wycofała z obrotu handlowego...
no i zaobserwowali skutki po szczepionce bo wtedy ujawnia się własnie autyzm ...

Ja się tylko obawiam tego, ze ta szczepionka to 3 wirusy żywe (pozostałe szczepionki takie nie są...) i tego się boję najbardziej...
zastanawia mnie tylko fakt co by mi grozilo, gdybym nie zgodziła sie na szczepienie...

Co do Rouvax to podobno własnie jej już nie ma! gadałam ostatnio z moją pediatrą i ona mi tak powiedziała...

Polsce zarejestrowane są trzy szczepionki typu MMR[1]:

I szczerze jestem na nie aborcji... ale każda kobieta robi to świadomie... a zdrowie mojego dziecka w tej kwestii jest najwazniejsze... jeżeli wybiorę szczepienie to nie oznacza, ze jestem za aborcją i mam ochotę finansować to... bo to troche nie fair porównanie moim zdaniem...
Co do wagi Twojego dziecka to wg mnie jest to inna przyczyna ... wyrażam swoje zdanie nie musisz sie unosić bo takie odniosłam wrażenie.

BLACK
dziękuję, ze pytasz u nas juz lepiej... mnie tak przemulilo, ze schudłam w ciągu 1 dnia 2 kg...nie moge patrzec na jedzenie

PANIENKA
Sebek przesypia noce:) od miesiąca odkąd jest u siebie w pokoiku:)zjada o 18 -150 ml mleka i o 21 ostatni posilek. Spi róznie czasami do 5:30 a czasami do 8:30:)Podobno dziecko nie jest głodne tylko ma mus ssania:) u nas się sprawdzilo:) jak pierwszej nocy Sebus się obudzil dostal smokaprzytuliłam i to wystarczyło;)

ANDZIA
ja byłam szczepiona na rózyczkę... i przechodzilam... świnkę mialam obustronną... połączoną z anginą ropną...więc miodzio bylo...ale np moj M nie mial świnki, ani różyczki wiec on jest zagrożony przede wszystkim świnką bo ona w wieku rozrodczym mężczyzn może powodować bezpłodność...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
witam sie
nocka dzisiaj cała przespana Sebus obudzil sie o 5 na mleczko i poszedł dalej spać - spalismy do 9 :) o 11 wybieram się z teściową na spacer... wiec muszę się ogarnąć wpadnę później:)
 
Hej Dziewczyny!
Pajkaa miłego spaceru:)
panienko, hej:) Ja właśnie w trakcie oduczania Mai jedzenia w nocy:/ Mała ciągle na piersi i wygląda to tak, że ok. 17 dostaje owoce, po 19 kaszkę ( zjada con. 150 ml) i ok. 22 cyc. Od zawsze budziła się na pierś ok. 1 i 4. Od ok. miesiąca postanowiłam jej nie dawac. I teraz jak zje o 22 to budzi się jak zawsze, chwilę ok. 10 minut, jęczy, zasypia i śpi do rana ( 7- 8). Wnioskuję, że nie jest głodna skoro się już później nie budzi. Chce po prostu cyca i nie wiem kiedy Jej przejdzie ( miałam nadzieję, że szybciej zacznie przesypiac całą noc). Powodzenia!
Madzia, powiem Mamie, że była jedna osoba, która w Nią wierzyła, ha ha
Miłego dnia!
 
witam :-)
PANIENKA
Sebek przesypia noce:) od miesiąca odkąd jest u siebie w pokoiku:)zjada o 18 -150 ml mleka i o 21 ostatni posilek. Spi róznie czasami do 5:30 a czasami do 8:30:)Podobno dziecko nie jest głodne tylko ma mus ssania:) u nas się sprawdzilo:) jak pierwszej nocy Sebus się obudzil dostal smokaprzytuliłam i to wystarczyło;)
myślę, że u mnie przytulenie by nie przeszło, niestety.Młody potrafi się upomnieć o butlę, no nic zacznę próbować go oszukiwać, herbatką (wody się nie pije) potem trochę mm i stopniowo może się odzwyczai?
roseann dzięki :-)

Dziewczyny tak piszecie o tej szczepionce, ja nic nie wiem na jej temat :-( wcześniej szczepiliśmy normalnym/tradycyjnymi (3 kłucia) szczepieniami, a te obawy dot. skojarzonych szczepionek czy jak? Przepraszam ale na prawdę się nie orientuje! To szczepienie tj to po roczku?

Ja spóźniona ale wszystkim kochanym dzidziusiom które ukończyły już roczek, życzę zdrówka i szczęśliwego, beztroskiego dzieciństwa.

Kończę, może później uda mi się do was zaglądnąć. Miłego dnia Wszystkim :-)
 
Panienka a o której dajesz mu kaszkę?? moze zmień mu godziny stalych posilków? podobno dzieci jedzą w nocy jak się nie najadają za dnia... u nas tak własnie było:)

znalazlam znowu takie info

Preparaty

  • ROUVAX – szczepionka p/odrze – firma Aventis Pasteur, Droga podania – podskórna lub domięśniowa.
  • ATTENUVAX – szczepionka p/ odrze –firma Merck Sharp & Dohme, Droga podania – iniekcja podskórna.
  • RIMEVAX – szczepionka p/ odrze – firma SmithKline Beecham, Droga podania – iniekcja podskórna.
  • Szczepionka MMRII – odra, świnka, różyczka firma Merck Sharp & Dohme, Droga podania podskórna.
  • PRIORIX – szczepionka p/ odrze, śwince i różyczce – firma SmithKline Beecham, Droga podania iniekcja podskórna lub domięśniowa
  • TRIMOVAX – szczepionka p/ odrze, śwince i różyczce – firma Aventis Pasteur, Droga podania podskórna lub domięśniowa w mięsień naramienny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Panienka a o której dajesz mu kaszkę?? moze zmień mu godziny stalych posilków? podobno dzieci jedzą w nocy jak się nie najadają za dnia... u nas tak własnie było:)
je kaszkę z łyżeczki między 19.30 a 20. Tylko tak myślę że po obiedzie o np 15-15.30 do kaszki na dobranoc je tylko deser, lub owoce, czy chrupki, może tu spróbuję mu coś więcej dawać do jedzenia? Tylko znając mojego synka zje wtedy mało kaszki na dobranoc:-( Spróbuję jeszcze w nocy metodę mniej mleka na porcję wody. Zobaczę jak będzie? ehh a były już noce że spał bez pobudki na jedzenie, a teraz od czasu kolejnych zębów mu się to zmieniło:angry: A jak u Ciebie wygląda schemat żywienia Sebusia?

Spokojnej nocy mamusie :-)
 
reklama
Panienka u nie jest tak

6 mleko 150-160 ml
9 kaszka tutaj nie wiem bo zawsze na oko :p
10:30 kanapeczki
12 jogurcik
13 obiadek ale z tym teraz kiepsko wiec dostaje bardzo mala porcje bo ząbkujemy ale ogólnie było 200 ml zupki
15 -16 deserek w miedzyczasie dostaje biszkopciki :)
18 mleko 160 ml
21 mleko z kleikiem kukurydzianym

a jak u Ciebie to wygląda??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry