reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy urzędowe - co należy zrobić po porodzie, aby żyć z biurokracją w zgodzie?

straaaaaszne *****, ale chyba wszystko ogranęłam.
jako, że Adam ma nazwisko M i jako, że się pobierzemy, wezmę pod uwagę dochody swoje i M.

u mnie nie potrzebne jest świadectwo pracy ani umowa :-D

dają z łaską tysiaka i jeszcze męczą człowieka :dry:
 
reklama
Makota wydaje mi się że w tym przypadku składasz papiery tylko za siebie, ale mogę się mylić.

Elifit też mi się wydaje, że ich popie.ło, ale pytałam czy te umowy muszą być, bo ja chyba swoich nie znajdę, bo gdzieś przepadły przy przeprowadzce. To się okazało że same zaświadczenia z urzędu skarbowego wystarczą.

No właśnie tak jak pisze Ka.wo do października za 2012rok. Zdziwiło mnie to bo byłam przekonana, że za ostatni.

Małgorzatkar o macierzyński? Czy o becikowe? Bo to drugie to do roku od urodzenia. Mi się właśnie bardziej opłaca do października to złożyć.

Ej no właśnie o tym piszę, że tych umów nie koniecznie trzeba. Ale mi powiedzieli że gdzieś mogą wymagać do wglądu. Więc tak jak mówię najlepiej się zorientować u siebie. Wkleilam tylko swoją przykładową listę.
 
Ok to dwa pytania uzupełniające:

1. skarbówka - wydają od ręki, przesyłają do domu? I orientujecie się czy jest rejonizacja? Bo M. był zameldowany na Podkarpaciu i tam podlegał czy musi się tam zgłosić?

2. a gdzie się te papiery składa? U nas jest Urząd Gminy to tam jest jakiś wydział zorganizowany? Czy do powiatowego? Czy jeszcze gdzie indziej?
 
1. Zaświadczenie o dochodach wydaje Skarbówka ta z którą się rozliczamy. U nas wypisujesz wniosek i wydają od ręki. Tyle, że jak odbiera ktoś inny to musi być z upoważnieniem. Zaświadczenie jest zwolnione od opłaty jeśli zaznaczymy, że jest celem becikowego.

2. Papiery składamy w gminnym ośrodku opieki społecznej. Najczęściej w Gminie się znajduje siedziba

A Michalina i jak jesteście zameldowani w różnych miejscach to patrz ostatni punkt na mojej liście:)
 
Ostatnia edycja:
Małgorzatkar - ile na akt urodzenia czekałaś? Bo patrzyłam na akt N. to dostałam po 16 dniach :confused::szok: A potrzebuję i do zusu i do pracy męża, żeby wziął urlop
 
reklama
Do góry