reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

mnie tez bije i drapie ale to dlatego ze macha lapami jak jakis wiatrak odkad skminila ze mozna rekoma ruszac nie zwracam na to uwagi bo nie jej wina, ze ja energia roznosi ale nie pozwalam sie gryzc szczypac i ciagnac za wlosy mowie mniej milo nie wolno mame boli bo robi to celowo i ja sobie nie zycze, pare razy mnie uzarla w cycka tak, ze syknelam ona sie wystraszyla i histeria ja jej na pocieszenie cycka ona znowu dziabnela ja syknelam taka histeria, ze oddychac przestala a balam sie cycka znowu dac no kabaret

obcych sie boi, dluzej babci nie widziala to histeria, jak siostra mojego do nas wpadla musialam isc z nia do 2 pokoju tak plakala ale nina to generalnie histeryczka od zawsze
 
reklama
Co potrafią już wasze dzieci? Juz wszystkie siedzą, pelzaja, leżą bez problemu ma brzuszku, leżenie ma prostych rekach? My mamy zakaz siadania od rehabilutanta. Wiec mimo chęci Filipa powstrzymije go. Pochwalilam się wam jakiś czas temu ze udało mu się z 2 razy trochę popelzac i na tym się skończyło ;-P
 
Moj caly czas mnie szczypie. Jak tylko dotknie gdzies golej skory to zaciska paluszki.
Jak na razie smieje sie do wszystkich. Chociaz ostatnio odwiedzil nas znajomy i jak tylko na niego spojrzal to ten buzia w podkowke.

zrz63e5ehh2r0bb8.png
 
1487779667-aaaaaa.jpeg
1487779678-aaaaaa.jpeg

Dziewczyny co dają kasze jaglaną czy taka jest dobra dla małej?
Tam jest proso złote 100%
i jak takie coś przygotować?
wniddf9hpcb059dp.png
 
Ostatnia edycja:
Moja tez robi podkowkę jak kogos obcego zobaczy albo jak lekarka zaczyna ją dotykać czy gdzieś tam gmerac; -) ale tak jest od ok miesiąca, wcześniej była zachwycona i rozdawala uśmiechy :-)
Moja nie siedzi, ale od kilku dni zaczEla podnosić tylek przy oparciu na rękach na brzuszku, a dziś juz z kilkanaście sekund trzyma go u góry i się kiwa w tył i w przód. To już chyba do raczkowania niedługo?
 
Ja dzis dalam pierwszy raz kasze jaglana na wodzie i Maja jadla jak zla, dodalam do niej ze 3 lyzeczki brzoskwini ze sloiczka. Ta co mam jest sproszkowana i robi sie z niej taki jakby kleik, a nie wiem jak z taka zwykla.

Moja mala obraca sie dookola wlasnej osi i caly dzien spedza na brzuchu ale srednio z pelzaniem. Troche ujdzie ale w wielkich mekach, bardziej sie turla. Ma duzo checi zeby sie przemieszczac ale brzuch jej ciezko oderwac od podlogi. Teraz cwiczymy ten wysoki podpor i jak jej podniose rece do gory to nogi tez sie uginaja ale sama tak jeszcze nie robi. U nas wszystko jakos wolniej idzie...

n59y6iye227k1jnm.png
 
Dziewczyny co dają kasze jaglaną czy taka jest dobra dla małej?
Tam jest proso złote 100%
i jak takie coś przygotować?
ja dzis spróbowałam zrobić z takiej normalnej kaszy
2 łyżki kaszy dokładnie przepłukaj , ( można sparzyć wrzątkiem), potem zalej szklanką wody i gotuj jakieś 15-min. Pod koniec trzeba pilnować i mieszać bo kasza wchłonie wode i przywiera do dna. Po ugotowaniu dolałam troszkę mleka sojowego i kawałek banana i utarłam blenderem, Mój mały nie toleruje grudek więc musi być na gładko:-) Wyszło bardzo smacznie. Na pewno smakowo lepsza niż ta właśnie sproszkowana z Holle, ale więcej roboty ;)
 
Ja robiłam zwykłą jaglana z owocem ale się krztusil musiałam zmiksować.
Teraz kupiłam platki jaglane i jest ok. Tylko nie lubi zbyt gęstej.

Mati obraca się z brzucha na plecy i odwrotnie i nic więcej. Wogole leżenie na brzuchu to katorga dla niego. Jak go pociagne za rączki jak leży to zamiast siadać od razu blokuje nogi i wstaje.
Na wyprostowanych rękach się nie podniesie.
Próbuje go obracać, kładziemy się też na piłce ale Czekam na rehabilitację żeby wiedzieć co z nim ćwiczyć.


Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Nam rehabilitantka dała super ćwiczenie i po 2 tyg jest taki postęp ze jestem w szoku. Minus jest taki, że młody musi być wkurzony, żeby się dużo ruszał.

Kładę go na brzuchu, jedna rękę ma przy boku, druga przy twarzy zgieta w łokciu, kładę główkę i tak trzymam go przez 1 min. Mały jak się rusza to tylko używając mięśni brzucha, bo resztę ma unieruchomioną.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry