reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergie

tak naprawdę można nim zostać nawet "na stare lata" :no:

Swieta racja!
Przyjaciolka mojej mamy, kobieta prawie 50-letnia od 3 mies. leci na sterydach - doustnie i w postaci masci. Robila remont w mieszkaniu i przez 2 dni zdzierala kilka warstw tapet. Po kilku dniach zaczely swedziec ja dlonie. Jak sie obudzila rano to na calych rekach miala bable wypelnione osoczem, ktore zaczely pekac tworzac otwarte, swedzace rany. To samo zaczelo dziac sie jej ze stopami. Musiala przez miesiac chodzic w rekawiczkach bawelnianych i skarpetkach. Na szczescie zawczasu poszla do lekarza i dzieki lekom nie rozprzestrzenilo sie to swinstwo na reszte ciala. Byla tez na specjalnych badaniach i testach w Warszawie i okazalo sie, ze na stare lata dostala silnej alergii na plesnie i kurz! :szok: Teraz jest juz niezle, rekawiczek nie musi nosic, ale do konca zycia bedzie sie musiala pilnowac i zazywac leki. Skore na dloniach i stopach ma jak pergamin!
 
reklama
no straszne te historie piszecie. Ja mam nadzieje ze wszystkie dzieciaczki powyrastaja z alergii i beda zdrowe pozniej.
 
idąc za ciosem, że Piotrkowi nic po Danonkach nie było, chciałam go przygotować do przejścia z Bebilonu Pepti na mleko modyfikowane. ale zamiast kupić jakieś mleko Junior kupiłam mu najpierw kaszkę mleczno-ryżową. kurcze, miała sliczny zapach kaszki, bo ta robiona na Pepti śmierdzi :eek: no i 4-go dnia młodego zaczęło wysypywać :baffled: nie jest to jakaś mocna wysypka, jak było dawniej, ale ma krosty głównie na czole i policzkach.
cóż... widać przetwory mleczne jeść może, ale samego mleka jeszcze nie. wróciliśmy do kaszek robionych na Pepti. jak mu zniknie wysypka to trochę odczekam i znów zrobię prowokację.
 
Leyna nie przejmuj sie bez mleka da sie zyc tzn.bez modyfikowanego my pijemy BEBILON PEPTI MCT jeszcze gorsze swinstwo z kwasami nienasyconumi jakimis masakra no ale lepsze od NUTRAMIGENU
WYOBRAZ SOBIE TERAZ KASZKE Z NUTRA... OCHYDA:no::szok:A PODROBY MLECZNE SA TAK PRZETWORZONE PASTERYZOWANE ,ZE MINIMALNA ILOSC MLEKA KROWIEGO TAM jest wiem ,bo jogurty moge dawac a danonkow nie bo to serek:tak:
 
Leyna moze wprowadz Piotrusiowi to mleko nieco wolniej. Na przyklad co drugi lub trzeci dzien, a potem jak nic nie bedzie to powoli coraz czesciej. Czasami dzieciaczki toleruja pewna ilosc mleka ale jak sie ja przekroczy to wlasnie wychodzi wysypka. Trzeba tylko ustalic mniej wiecej ile mleka mozna podac dziecku i nie miec zadnych reakcji.
 
A mojego Piotrulka wysypalo ostatnio po pomidorku. Tylko na czole, na szczescie. A co do alergii w pozniejszym wieku, to moja babcie dopadla jakies 4 lata temu (miala wtedy 78 lat). I taka dygresja... Brala CetAlergin, a jak jej sie skonczyl, to poszla do apteki, kupila sobie Cerutin (bo pomylila nazwy) i brala dalej. Pochwalila sie corkom, ze trafila na okazje - duze pudelko za male pieniadze. Moje ciotki zakazaly babci kupowac w obcych aptekach i od tamtego czasu kupuje tylko w tej, w ktorej pracuje jedna z ciotek. :-D
 
Ollesia, babcia swietna :-D:-D:-D

Leyna, oby kolejna prowokacja nie skonczyla sie juz wysypka! :tak:

U nas tez sie jakies krostki pojawily, ale domyslam sie, ze to po ostatnim kubku do lodow z bita smietana, ktory dala jej bez mojego zezwolenia kelnerka w knajpie :wściekła/y: A wez pozniej odbierz cos dziecku to jest ryk przerazliwy, wiec zjadla prawie polowe tego...
 
reklama
Wrocilam do watku "alergicznego" w zwiazku z tym uczuleniem Sary.

Mam kilka pomyslow z czego to moglo byc. Sa to "nowosci" wprowadzone w ostatnich 2 tygodniach:
  • olejek do kapieli Nivea Baby z serii Nutri Sensitive
  • proszek Vizir Sensitive (do tej pory byl Persil)
  • kaszka mleczna z Humany (wczesniej jadla juz mleczne np. Stracciatella z Bobovity i nic jej nie bylo)
  • pies sasiadki, do ktorego tulila sie przez ostatnie kilka dni - seter irlandzki (ale miala juz z nim kontakt wczesniej, wiec stawiam Tore jako ostatnia sprawczynie uczulenia).
Na co Wy stawialybyscie?

Wszystkie z powyzszych odstawilam...
 
Do góry