reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kawałki a samodzielny siad

Carola320

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Grudzień 2020
Postów
56
Dziewczyny jak to jest z tymi kawałkami w dietach maluszków czy skoro maluch samodzielnie nie siedzi to dawać mu kawałki czy nie ? Czy czekamy jak samodzielnie usiądzie
 
reklama
Musi samodzielnie siedzieć, to jeden z warunków wprowadzenia blw.
Ale czy "samodzielnie usiąść" (bo to następuje z pozycji czworacznej - 8/9 mc), czy stabilnie siedzieć, będąc posadzonym (6)?
Bo ja dawałam kawałki córce, jak stabilnie siedziała mając 6.5 mca, ale samodzielnie usiadła (czyli to, o czym pisze autorka) jak miała aż 10 m-cy a wtedy to już wcinała kiełbasę 😁.
 
Ale czy "samodzielnie usiąść" (bo to następuje z pozycji czworacznej - 8/9 mc), czy stabilnie siedzieć, będąc posadzonym (6)?
Bo ja dawałam kawałki córce, jak stabilnie siedziała mając 6.5 mca, ale samodzielnie usiadła (czyli to, o czym pisze autorka) jak miała aż 10 m-cy a wtedy to już wcinała kiełbasę 😁.
Mój synek jak go posadzę na swoich kolanach to ładnie siedzi ale czy wtedy można podawać kawałki ? Czy dopiero sam jak usiądzie z pozycji czworaczej ?🤔
 
Ja swoim dawałam kawałki jak posadzone na krzesełku potrafiły same stabilnie siedzieć. Gdybym chciała czekac to by mi pewnie umarły z głodu. Oboje chcieli jeść jak tylko skończyli 6 miesięcy ale niekoniecznie umieli sami usiąść. Myśle, ze daliby mi popalić.
 
Mój synek jak go posadzę na swoich kolanach to ładnie siedzi ale czy wtedy można podawać kawałki ? Czy dopiero sam jak usiądzie z pozycji czworaczej ?🤔

Ja swoim dawałam kawałki jak posadzone na krzesełku potrafiły same stabilnie siedzieć. Gdybym chciała czekac to by mi pewnie umarły z głodu. Oboje chcieli jeść jak tylko skończyli 6 miesięcy ale niekoniecznie umieli sami usiąść. Myśle, ze daliby mi popalić.
Stabilna pozycja siedząca na dawać możliwość odkrztuszania. Jeśli siedzi stabilnie, to możesz spróbować.
Tutaj jest odp.fizjoterapeuty:
 
Fizjoterapeuci nie zawsze maja kontakt z rzeczywistością.
Wedlug nich niczego nie wolno. Gdybym miała ich słuchać to moje dzieci nadal by chodziły na czworakach.
 
Ale czy "samodzielnie usiąść" (bo to następuje z pozycji czworacznej - 8/9 mc), czy stabilnie siedzieć, będąc posadzonym (6)?
Bo ja dawałam kawałki córce, jak stabilnie siedziała mając 6.5 mca, ale samodzielnie usiadła (czyli to, o czym pisze autorka) jak miała aż 10 m-cy a wtedy to już wcinała kiełbasę 😁.
Faktycznie dużo maluszków umiejętność siadania osiąga dość późno, dlatego warunkiem blw jest umiejętność siedzenia a nie siadania, musi potrafić utrzymać swój tułów w prostej pozycji, nie bujać się na boki itd. Nie należy też nadużywać tej pozycji dopóki dziecko samo jej nie osiągnie, żeby nie męczyć maluszka, nie podpierać ze wszystkich stron poduchami itd żeby nie wymuszać na nim nienaturalnej pozycji. Jeśli w opinii mamy dziecko jest stabilne, sztywno trzyma tułów, nie ściska brzuszka itd to pewnie można zacząć z kawałkami.
Ja moich dzieci nigdy sama nie sadzalam, bo usiedli oboje na 5 i 6 miesięcy więc minęło mnie główkowanie w tej kwestii.
 
Fizjoterapeuci nie zawsze maja kontakt z rzeczywistością.
Wedlug nich niczego nie wolno. Gdybym miała ich słuchać to moje dzieci nadal by chodziły na czworakach.
Ale ten fizjo akurat tu mówi, że do blw wystarczy stabilny siad - może być posadzenie, a nie siad z pozycji bocznej czy czworacznej.
 
reklama
Do góry