reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niska bhcg i niski progesteron

Nie ma reguły. Ja przyrost miałam super na poczatku ale ten progesteron...
12dpo beta 15 prog 7
14dpo beta 40 prog 12
16dpo beta 172 prog 12
Cały czas miałam palmenia brązowe wiec dostałam progesteron do suplementacji.
21dpo trafilam do szpitala z bólem brzucha I plamienie krwią - beta 660 i podejrzenie CP. To było w środę w nocy, w sobotę kazali wrocic na kontrolę i beta była już 1260 i diagnoza się potwierdziła 🤷🏽‍♀️
Ojejku i jak się skończyło - udało się laparoskopowo usunąć ciążę bez usunięcia jajowodu?
 
reklama
Ojejku i jak się skończyło - udało się laparoskopowo usunąć ciążę bez usunięcia jajowodu?
Musialam wybrać między zastrzykiem z metotreksatem a laparaskopią z usunięciem jajowodu.
Wybrałam metotreksat. Dziś mija 17 dni od zastrzyku, jutro mam kolejną kontrolę i myślę że beta już spadła do 0.
 
To może I ja napiszę. Zrobilam test ciążowy, wyszła w ciągu niespełna minuty druga kreska, choć blada. Poszłam na betę, potwierdziła się ciąża (nie pamiętam ile wyszło). Poszłam więc do gina (wizyta po kilku dniach od bety). Na usg gin znalazł pęcherzyk, nie był do końca pewien, czy nie będzie to cp (slaba widoczność nawet usg dopochwowym), zlecił betę przyrost. Przyrost osiągnął nieco ponad 69%.
To było w zeszłym roku w październiku. W miedzyczasie jak juz bylo lepiej widac, okazalo sie, ze zarodek jest w jamie macicy. Obecnie 34 tydzień ciąży nam leci. Minimalny przyrost w 48h to 66%. U nas było 69% i jest ok.
 
Musialam wybrać między zastrzykiem z metotreksatem a laparaskopią z usunięciem jajowodu.
Wybrałam metotreksat. Dziś mija 17 dni od zastrzyku, jutro mam kolejną kontrolę i myślę że beta już spadła do 0.
Nie dziwię się też bym tak wybrała...Będziesz się starać znowu, czy boisz się?
 
Nie dziwię się też bym tak wybrała...Będziesz się starać znowu, czy boisz się?
Będziemy się starać, ale za pół roku (po metotreksacie nie wolno zachodzić w ciążę przez min 3 miesiące a rekomendowane jest 6 mc przerwy.) To była moje pierwsza ciąża 🤷🏽‍♀️ i jasne że się boję ale chęć posiadania dziecka jest silniejsza 🤷🏽‍♀️
 
To może I ja napiszę. Zrobilam test ciążowy, wyszła w ciągu niespełna minuty druga kreska, choć blada. Poszłam na betę, potwierdziła się ciąża (nie pamiętam ile wyszło). Poszłam więc do gina (wizyta po kilku dniach od bety). Na usg gin znalazł pęcherzyk, nie był do końca pewien, czy nie będzie to cp (slaba widoczność nawet usg dopochwowym), zlecił betę przyrost. Przyrost osiągnął nieco ponad 69%.
To było w zeszłym roku w październiku. W miedzyczasie jak juz bylo lepiej widac, okazalo sie, ze zarodek jest w jamie macicy. Obecnie 34 tydzień ciąży nam leci. Minimalny przyrost w 48h to 66%. U nas było 69% i jest ok.
Super🥰 gratulacje, nawet nie wiesz jak bardzo bym chciała, żeby i u mnie tak się skończyło, tyle że ja już tyle po terminie okresu a wyniki bardzo niskie i to mnie tak martwi...
 
Super🥰 gratulacje, nawet nie wiesz jak bardzo bym chciała, żeby i u mnie tak się skończyło, tyle że ja już tyle po terminie okresu a wyniki bardzo niskie i to mnie tak martwi...
Witaj, moja beta w dniu okresu jakieś 14dpo to było 15, dzień później 30, za kolejne dwa dni 83..przyrosty były dobre ale beta hcg niska..wg lekarza beta hcg rośnie różnie u różnych kobiet najważniejsze że przyrosty są dobre. Wtedy przeszukiwałam Internet w poszukiwaniu historii z tak niskim beta hcg.. dziś mamy 22 tydzień :) życzę Ci wszystkiego najlepszego i trzymam kciuki 🥰
 
Czesc Dziewczyny,
Jestem po wizycie i mam jutro znowu zrobić bhcg. Wg Pani doktor mam po prostu wyłączyć głowę i nie analizować bo co ma być to i tak będzie. Zbadała - endometrium pogrubione, pobrała cytologię, przepisała Duphaston. Za tydzień kolejna wizyta i powinno być widać pęcherzyk jeśli ciaza będzie się rozwijać. Betą kazała sie nie martwic wcale bo choć niska to przyrost jest w normie a owulacja mogła być o kilka dni przesunięta. Trzymajcie kciuki❤
 
Czesc Dziewczyny,
Jestem po wizycie i mam jutro znowu zrobić bhcg. Wg Pani doktor mam po prostu wyłączyć głowę i nie analizować bo co ma być to i tak będzie. Zbadała - endometrium pogrubione, pobrała cytologię, przepisała Duphaston. Za tydzień kolejna wizyta i powinno być widać pęcherzyk jeśli ciaza będzie się rozwijać. Betą kazała sie nie martwic wcale bo choć niska to przyrost jest w normie a owulacja mogła być o kilka dni przesunięta. Trzymajcie kciuki❤
Tez myślę że na tym etapie nie ma co panikować. Sama mówisz że nie masz plamień ani nic dziwnego się nie dzieje. Pozostaje czekać cierpliwie. Daj znać jak będziesz miała wynik bety 🤞🤞🤞
 
reklama
Hej,
Jestem po kolejnej becie. Niby przyrost mieści się w widełkach ale nadal tylko minimum ponad normę- wyszło 180...
 
Do góry