reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

AZS Kosmetyki

@mArusia33 dla mnie ziaja i emolium mają tragiczne składy. Oleje mineralne itp oblepiają skórę i na dłuższą metę pogarszają jej stan. Muszę uważać co nakladam synkowi na skórę, poniewaz alergie są bardzo silne, skora bywa z oplakalnym stamie, pozniek długo ją leczymy (sterydami zresztą, ktore i tak nie dają rady), z ran sączy się osocze itp potrzebujemy czegos specjalnego, nie tego co jest polecane przez położne
na AZS dobrze sprawdza się La Roche lipikar lait, baume i syndet do mycia. Skład może ci się nie podobać. Jednak sprawdza się na tyle, że można uniknąć sterydów. Czasem warto kosmetyk wypróbować zanim się oceni sam skład. My dostaliśmy go od lekarza i sprawdził się dobrze.
 
reklama
W naszym wypadku dermatolog tez niewiele pomogl. Dopiero alergolog, i nasz pediatra dobrali nam odpowiednie mleko, masci recepturowe, lekarstwa (przeszlismy przez dziesiatki syropow, kremow, masci). No i udalo sie nam ustalic alergeny.
w zaleceniach mamy wpisane właśnie ze najpierw dermatolog dziecięcy w razie potrzeby alergolog 🤷‍♀️
 
na AZS dobrze sprawdza się La Roche lipikar lait, baume i syndet do mycia. Skład może ci się nie podobać. Jednak sprawdza się na tyle, że można uniknąć sterydów. Czasem warto kosmetyk wypróbować zanim się oceni sam skład. My dostaliśmy go od lekarza i sprawdził się dobrze.
To samo pomyślałam.

Ja szukałam długo, pewnie jak każda mama.
Każde dziecko jest inne.
Nam bioderma też się sprawdziła na tyle że steryd wchodził niezwykle rzadko.
A widzisz mi pasuje la roche a mojej córce nie podeszło.
Dla mnie skład nie był zły, ale wiadomo każdy szuka tego co dla niego najlepsze.
 
Nie pamiętam jak skład, i nie mieliśmy dużych problemów skórnych ale bardzo nam podszedł dermedic. Nie kleił sie, skóra nie była sucha. Jeżeli Cię zainteresuje to pewnie informacje o nim znajdziesz w necie.
 

Załączniki

  • Screenshot_2022-10-11-15-55-49-349_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-10-11-15-55-49-349_com.android.chrome.jpg
    180,9 KB · Wyświetleń: 27
Dziewczyny , moja córeczka miała ogromny problem z atopową skóra . Przeszliśmy przez wszystkie chyba kremy , maści , emolieny, sterydy . Nic nie pomagało, nawet sterydy . Dopiero zmiana mleka to był strzał w 10.
Zaczęliśmy od Nutramigen lipil - ohydne , paskudne w smaku mleko ale skóra zdecydowanie się poprawiła . Mieszkamy w uk i to mleko tu jest wyłącznie na receptę , której nie mogłam się doprosić , bo lekarze uparcie twierdzili , ze to nie wina mleka i kazali podawać to co pila wcześniej czyli Aptamil pepti . Na własna rękę wiec zmieniłam na mleko kozie . Kendamil goat. Problemy ze skóra zniknęły zupełnie. Teraz tylko pilnuje żeby nie podawać jej niczego pochodzenia krowiego , plus jajek , bo tez ma alergie .
Spróbujcie zmiany mleka jesli nic innego nie pomaga .
Tak wyglądała jej skóra przed:
1665500034310.jpeg
 
reklama
O lipikarze slyszalam duzo pozytywnych opinii. Sprawdzę jeszcze ten cetaphil
cetaphil u nas się nie sprawdził, bo potrzebne było dobre nawilżenie skóry. Dlatego też emolium był za słaby. Zaczynaliśmy od baume, bo jest dobrze nawilżający, "tlustszy". U maluchów robił dobra robote. W lepszych momentach był lipikar lait. Co jakiś czas musimy do niego wracać. Teraz jednak u starszakoe wystarcza nam lait, jest delikatniejszy, mniej "tłusty".
 
Do góry