reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

AZS Kosmetyki

Jako że sama mam azs, zresztą tak jak moja córka plus oczywiście alergie. U córki bmk, jajo, orzechy i jeszcze kilka innych . Kombinowałam dużo. Najlepiej nam było po avene xeracalm i la roche posay. Używam też krem clobaza. Jeśli dziecko ma alergie to nie ważne jakie by były kosmetyki to one nic nie dadzą. Rozszerzałam jej dietę po "jednym produkcie". Bo nawet po marchewce plamy wychodziły. Miała podobne do tych wstawionych wyżej na foto.
 
reklama
Jakie leki przyjmuje twoja corka?
Żadne. Dermatolog jak mała miała ze 4 mc , zapisała jej jakieś leki przeciwalergiczne, plus witaminy i wapno. Odstawiliśmy, bo nie pomogło nic a nic , a tylko mała miała okropna biegunkę non stop. Teraz nie ma naprawdę żadnej potrzeby stosowania czegokolwiek. Skóra jest w idealnym stanie. Dziecko się nie drapie .
Ja wiem, ze to jest piekło , to drapanie , ta kondycja skory , gdzie zdaje się nic nie pomagać , a rodzic nie wie już co zrobić by ulżyć dziecku . Bardzo współczuje , bo przechodziliśmy przez to samo.
A co z rozszerzaniem diety? Wiesz co moze ją uczulać?
Tak. U nas to mleko krowie i wsxystko co z krowa związane . Plus jajka. Wiec rozszerzając dietę pomijamy produkty typu ser , twarogi , jogurty itp. Również mięso wołowina odpada. Tak jak @Destino pisze, wnikliwe czytanie składu wszystkiego co kupuje dla małej .
Wybawieniem są u nas wegańskie produkty. Serki, jogurty itp . Mała uwielbia Avocado, pomidory - to ją nie uczula. Bałam się o pieczywo ale tez nie. Pod warunkiem , ze nie jest to pieczywo typu mleczna bułka .
No i to kozie mleko, które u nas sprawdziło się w 100% jest bardzo dobre w smaku. Nie wszystkie kozie są ponoć smaczne , a to akurat jest. Cieszę się , bo przy tym Nutramigenie, który owszem był skuteczny to jednak serce mi się kroiło, ze ona musi pic tę ohydę , a pila dzielnie 😉
Powodzenia! Mam nadzieje , ze znajdziecie swój złoty środek
 
Jeśli dziecko ma alergie to nie ważne jakie by były kosmetyki to one nic nie dadzą
Dokładnie ! Trzeba eliminować alergen od wewnątrz. Nawet już wprowadzając to mleko , które u nas zadziałało, tez zajęło to kilka tygodni , by skóra doszła do siebie i z organizmu „wypłukaly” się wszystkie alergeny .
 
Tak o wodę 🙂
Moja córka ma alergie na bmk i azs. Przez 7msc przetestowałam chyba wszystkie kosmetyki "dermo" i "bio" i gó.wno dawały.

Nie wiem co u nas pomogło bo zmieniły się jednocześnie 3 rzeczy.
1. Z desperacji wzięłam się za emolium.
2. Mamy uzdatniacz w domu i mąż zmienił twardość wody.
3. Pediatra przepisała Eucerin. Maść na receptę na bazie wody. Dobrze nawilża, jest lekka i szybko się wchłania.

Po tygodniu prawie wszystkie zmiany zniknęły 🙂 jeszcze troszkę na rączkach jest, ale tylko czuć pod palcami, nie ma już zaognionych plam.
Mieszkam w domu i woda jest bardzo twarda, leci z kranu biala jak mleko. Eucerin? A to nie jest wycofane? Możesz podlinkować?
U nas po wielu różnych testach sprawdziły się najbardziej Aderma Exomega i SVR Topialyse. Niestety nie kosztują mało ale są naprawdę dobre.
Sprawdzę te kosmetyki
Przy rozszerzaniu unikasz największych uczulavzy: seler, mleko i produkty mleczne, a więc serwatki, masła, jogurty itp. To ważne by czytać składy, bo to dodatki do bułek, chleba, wędlin, niektórych mies. Często uczulają jajka, ryby, drób, pomidory, czekolada, owoce cytrusowe. Teraz nie pamiętam reszty. U mojego syna lista była długa. Jeden produkt wprowadzasz powoli. Nie częściej niż jeden w tygodniu. Uczulenie może wychodzić do miesiąca. Dlatego im dłużej będziesz wprowadzać jeden produkt tym łatwiej wylapiesz co uczula. U niektorych uczula marchewka, u niektórych jabłka Im bardziej zniszczone jelita, tym więcej rzeczy uczula, które normalnie by tego nie zrobiły.
Tak, wiem. My juz jesteśmy "po" rozszerzaniu.
 
Jako że sama mam azs, zresztą tak jak moja córka plus oczywiście alergie. U córki bmk, jajo, orzechy i jeszcze kilka innych . Kombinowałam dużo. Najlepiej nam było po avene xeracalm i la roche posay. Używam też krem clobaza. Jeśli dziecko ma alergie to nie ważne jakie by były kosmetyki to one nic nie dadzą. Rozszerzałam jej dietę po "jednym produkcie". Bo nawet po marchewce plamy wychodziły. Miała podobne do tych wstawionych wyżej na foto.
U nas tez ciezko bylo określić co jsst alergenem, a w wynikach takie bzdury wychodzily że szok 🤦‍♀️
Żadne. Dermatolog jak mała miała ze 4 mc , zapisała jej jakieś leki przeciwalergiczne, plus witaminy i wapno. Odstawiliśmy, bo nie pomogło nic a nic , a tylko mała miała okropna biegunkę non stop. Teraz nie ma naprawdę żadnej potrzeby stosowania czegokolwiek. Skóra jest w idealnym stanie. Dziecko się nie drapie .
Ja wiem, ze to jest piekło , to drapanie , ta kondycja skory , gdzie zdaje się nic nie pomagać , a rodzic nie wie już co zrobić by ulżyć dziecku . Bardzo współczuje , bo przechodziliśmy przez to samo.

Tak. U nas to mleko krowie i wsxystko co z krowa związane . Plus jajka. Wiec rozszerzając dietę pomijamy produkty typu ser , twarogi , jogurty itp. Również mięso wołowina odpada. Tak jak @Destino pisze, wnikliwe czytanie składu wszystkiego co kupuje dla małej .
Wybawieniem są u nas wegańskie produkty. Serki, jogurty itp . Mała uwielbia Avocado, pomidory - to ją nie uczula. Bałam się o pieczywo ale tez nie. Pod warunkiem , ze nie jest to pieczywo typu mleczna bułka .
No i to kozie mleko, które u nas sprawdziło się w 100% jest bardzo dobre w smaku. Nie wszystkie kozie są ponoć smaczne , a to akurat jest. Cieszę się , bo przy tym Nutramigenie, który owszem był skuteczny to jednak serce mi się kroiło, ze ona musi pic tę ohydę , a pila dzielnie 😉
Powodzenia! Mam nadzieje , ze znajdziecie swój złoty środek
Ehh. Śmieszy mnie jak lekarze przepisują wapno. Ale ludzie! 2022 r. A oni nadal bezmyślnie to robią. Dziecko cierpi to jeb wapno
 
Mieszkam w domu i woda jest bardzo twarda, leci z kranu biala jak mleko. Eucerin? A to nie jest wycofane? Możesz podlinkować?
Słownik mi zmienił nazwę, Euceryna. To maść/krem na receptę. Lekarz rodzinny powinien bez problemu przepisać 🙂

Nie macie możliwości nic zrobić z twardością wody? Ona też może mieć duży wpływ na stan skóry, tym bardziej skóry wrażliwej.
 
Słownik mi zmienił nazwę, Euceryna. To maść/krem na receptę. Lekarz rodzinny powinien bez problemu przepisać 🙂

Nie macie możliwości nic zrobić z twardością wody? Ona też może mieć duży wpływ na stan skóry, tym bardziej skóry wrażliwej.
Musze poczytac o tej masci, uzywamy recepturowe, ale inne.

Co do wody - kiedys chcialam zalozyc jakis filtr, ale ostatecznie nie zrobiliśmy tego. A wy, co dokladnie macie?
 
U nas zaczęło się niewinnie a było coraz gorzej. Nie pomogła zmiana mleka. Najlepiej syn wyglądał wiosną/jesienią. Sterydy były dla nas tylko kilkudniową ulgą i wyleczeniem otwartych ranek. Stosowaliśmy chyba wszystkie możliwe na rynku żele, płyny, maści, kremy, bandaże, koce z jonami srebra. Najlepszym do mycia i smarowania okazał się Avene XeraCalm a.d. i A-Derma Exomega Control.
 
Musze poczytac o tej masci, uzywamy recepturowe, ale inne.

Co do wody - kiedys chcialam zalozyc jakis filtr, ale ostatecznie nie zrobiliśmy tego. A wy, co dokladnie macie?
My mamy założoną stacje do uzdatniania/zmiękczania wody w piwnicy, ale nie jestem w stanie powiedzieć Ci dokładnie jaki to model bo mąż się tym zajmował.
Może na próbę spróbuj kąpać syna przez kilka dni w przefiltrowanej wodzie zagrzanej w garnku i zobaczysz czy będzie jakiś efekt?
 
reklama
My mamy założoną stacje do uzdatniania/zmiękczania wody w piwnicy, ale nie jestem w stanie powiedzieć Ci dokładnie jaki to model bo mąż się tym zajmował.
Może na próbę spróbuj kąpać syna przez kilka dni w przefiltrowanej wodzie zagrzanej w garnku i zobaczysz czy będzie jakiś efekt?
Zazwyczaj kąpię w przegitiwanej nieprzefiltrowanej. Rzadko w wodzie prosto z kranu
 
Do góry