reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania, normy - nasze watpliwości i pytania

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Mam takie pytanko odnośnie badań krwi i moczu...
Prawdopodobnie będę miała cc i lekarz zlecił takie badanie czasu protrombinowego- wyszło mi 16sek a wskaźnik tego czasu to 80%, INR 1,33, APTT- 32 sek (norma 26-42 sek), p.fibrynogenu 492,0mg/dl - co to są za wskaźniki??:confused:
Na jakie wartości z badania krwi powinnam zwrócić szczególną uwagę przed cc?
Niestety w moczu wyszły jakieś składniki mineralne "d.obf.osad fosf. bezpost." i "nieliczne bakterie" reszta w normie

Czy ktoś może wie jak to zinterpretować??

Celinko miałam wczoraj USG i ten zastój w nerce o którym ci pisałam zmniejszył się a lekarka uspokoiła mnie, że to nie jest nic groźnego i powinno ustapić max. do 2 tygodni po porodzie:happy:
 
reklama
My po wizycie. U mnie szyjka miękka, podatna, palec przechodzi luźno. Na ktg skurcze się zapisały. Serducho pięknie bije. Mała z usg wychodzi 3200. Ginek daje mi tydzień tak powiedział. Pobrał mi wymaz na tego paciorkowca. Za tydzień w czwartek mam się zgłosić już tylko na ktg.
 
dziewczyny czy też tak macie że jakieś skaleczenia czy mała ranka się dłużej goją w ciąży? ja wkrótce zrobię te badania, ale lekarka mówiła mi że teraz i tak juz jest za późno na cokolwiek...:baffled:

a z wczorajszego usg maleństwo ma ok 3,5 (z 0,5 możliwością błędu;-)) i reszta wyników jest w porządku:-D
 
no u mnie po wizycie szyjka długa, twarda i nic nie wskazuje na to że w najbliższym czasie będę rodzić, więc pewnie przechodzę termin
 
Elete u mnie rany bardzo wolno sie goją. I zostają blizny. Nawet po pobieraniu krwi mam takie białe kropki. Nigdy tak nie miałam:-(
 
Kasia - nie bądź taka pewna - u mnie juz jakiś miesiąc temu szyjka była miękka i skrócona, a jestem po terminie i nic, a koleżanka dwa dni przed tym jak urodziła miała szyjkę długą, twardą i zamkniętą ;-)
 
Elete każde moje zacięcie palucha goi ekspresowo aż jestem zdziwiona. Jedynie blizny po ospie uparcie straszą na brzuszku i plecach :-(
 
a ja wlaśnie dzwoniłam o mój powtórny wynik HBs i na szczęście wyszedł ujemny...jak mi ulżyło..nawet sobie nie wyobrażacie!
Wizyta we wtorek..mam nadzieję że zrobi mi gin USG
 
reklama
kasiu spokojnie to że u Ciebie cisza i wszystko pozamykane na cztery spusty nic nie znaczy bo może Cię wziąć z znienacka. A u mnie niby coś się już robi jest postęp to mogę sobie jeszcze pochodzić.
W piątek mam dzwonić do laboratorium czy coś się hoduje z tego posiewu.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry