reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania, normy - nasze watpliwości i pytania

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
reklama
melulu nie zostalo ci za duzo tych tygodni....
Mam nadzieję :-) Jeśli liczę statystyczne +200g/tydzień to teraz ma już 3900g, a za tydzień będzie 4100g. I tyle max powinno pokazać USG - mam zaplanowane właśnie na poniedziałek, chyba że się wcześniej zwolni termin. A potem mam jeszcze trochę zapasu, wyprosiłam dzisiaj u lekarza, żeby dał mi zwolnienie do 25.01, chociaż nie bardzo chciał dać po terminie. Już w tym zwolnieniu muszę się zmieścić ;-) Więc jeśli Mała nie będzie rosła szybciej niż norma, to zmieścimy się w 4,5kg.
 
Melulu łaski nie roobi z tym L4 nie moze Cie zmusic do brania maciezynskiego wczesniej...
 
Melulu łaski nie roobi z tym L4 nie moze Cie zmusic do brania maciezynskiego wczesniej...
Ja o tym wiem i bym się nie dała. Skoro nie wystawi zaświadczenia o niezdolności do pracy (a tym jest zwolnienie), to niech mi wystawi zaświadczenie, że do pracy mogę wracać. A swoją drogą to jest sk#$@#$yństwo ZUS'u, że wydaje takie wytyczne lekarzom... Oni się po prostu boją problemów potem :( Mój się uspokoił, jak powiedziałam, że pracuję w dziale płac, więc w razie kontroli ZUS raczej nie weźmie moich dokumentów, bo wiadomo - "swoje" najłatwiej w razie czego poprawić :-D
 
Melulu wow niezły klopsik Ci się szykuje.
Jestem ciekawa ile moja waży. Jutro się dowiemy.

Ja zrobiłam dzisiaj wyniki morfologia i mocz. Morfologia oki. Ale w moczu wyszły mi ciała ketonowe - 50 mg/dl (<5) co to może oznaczać?? dzień przed zjadłam dużo słodkiego.
 
ja powtórzyłam badanie moczu i białka już nie mam, za to jakichś składników mineralnych mam sporo i to może o kamieniach świadczyć, ale nie koniecznie - ale mam się tym nie martwić.
a na tą bakterie moją z wymazu z pochwy co mi wyszła ten lekarz akurat przepisał mi jakieś globulki dopochwowe i dodatkowo mam pokazać wynik przy porodzie żeby dziecku coś dali.
 
Mamjakty pewnie szczawian wapnia- pij jak najmniej herbaty,za to duuuzo wody. Ja tez mam szczawiany. Moja mama po porodzie miala kamienie i chyba po niej odziedziczylam sklonnosc :-(
 
A ja nie mam pojęcia ile mój Misio waży, u nas ostatnie usg robią do 32 tyg. i koniec. Przed samym porodem też nie robią, zawsze jest niespodzianka z wagą. Za to czym bliżej terminu tym częściej każą przychodzić na wizytę, mam już dość tych macanek:no:
 
reklama
wybieram się dzisiaj popołudniu na badanie i mam nadzieję że maleństwo nie przybyło za dużo na wadze..przed świętami miało podobno 3kg..a jeszcze trochę czasu mamy przed sobą:tak:
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry