reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kulinaria

reklama
Sernik na śmietanie

I jeszcze...

Filet z piersi kurczaka z pieczarkami i serem

2 podwójne piersi z kurczaka ( lub logicznie 4 pojedyncze ;-))
30dkg pieczarek
1 średnia cebulka
20dkg sera żółtego.

Piersi z kurczaka umyć i rozkroić wzdłuż- przyprawić solą, pieprzem czarnym swieżo mielonym, pieprzem ziołowym, słodką papryką. Surowe ułozyć na blasze wcześniej wyłożonej folią aluminiową przesmarowaną olejem. Na piersi nałożyć usmażone z cebulką pieczarki. Piec około 25-30 minut. 5 minut przed końcem pieczenia posypać żółtym serem.

 
Ostatnia edycja:
Sernik
1 kg sera sernikowo-kanapkowego
6 jajek (żółtka, z białek ubijamy pianę)
1 duża (0,5l) śmietana 18%
1,5 szklanki cukru
3 budynie śmietankowe lub waniliowe (takie, które rozrabia się w 0,5 l mleka, jeżeli są te wieksze do rozrobienia w 3/4 l mleka to 2 szt.)

Wszystkie składniki mieszamy mikserem, ja dodaję jeszcze aromat do ciast pomarańczowy lub cytrynowy kilka kropel, na koniec dodajemy ubita pianę i delikatnie mieszamy. Wszystko wylewamy do foremki wyłożonej biszkoptami. Sernik wychodzi normalnie taki puszysty jak ptasie mleczko i jest banalnie prosty w wykonaniu. I jeszcze nie było nigdy tak, zeby nie wyszedl, a podbija serca i podniebienia wszystkich gosci :tak::-)
Luczynko a te budynie to tak w proszku dodać i miksować z innymi składnikami?
 
Kochane brzuchatki mam do was pytanie. Ma któraś przepis na lasagne? Kiedyś-ale b. dawno- robiłam taką z mięsem mielonym (i o taką mi chodzi), ale to był gotowiec z pudełka więc dużo się nie napracowałam bo wszystko było gotowe, ale mi bardzo smakowało.
 
reklama
Do góry