reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!

ja dzis po nocy ledwo zywa :no: chyba nam sie kolki zaczely - od 21 do 3 nie spalysmy. Alicja byla spokojna tylko przy cycu i potem jak ja trzymalam do odbijania. jak tylko ja odlozylam zaczynala sie drzec, nawet smoczka wypluwala. no to ja ja do piersi, ona possala jakies 5 min i od nowa :baffled: o 3 zrobila wielka kupe i zasnela, ale tylko na 3 godzinki ... dzis od rana tez ja brzuszek meczy ...

kliwia - to samo mialam dzis w nocy. maz musial wziac mala, bo juz mialam takie nerwy :-(

jeszcze przed chwila pediatra u nas byla i nastraszyla mnie grypa!!!! powiedziala, zeby starszej do przedszkola nie posylac, bo strasznie duzo zachorowan. z jednej strony boje sie o Alicje, ale z drugiej jak mam siedziec w domu z dwiema po nieprespanych nocach ... sama nie wiem. a wy posylac swoje starszaki do przedszkola???
 
reklama
czytam Was i piszecie o tym Platexie - czy to jest tylko na kolki czy na ułatwienie zrobienia kupy tez? ja już nie daję rady i nie mogę patrzeć jak się to dziecko męczy
 
Hej mamuśki
Troszkę mnie nie było.
U nas wszystko ok. Mała nadal grzeczna ku mojmu wielkiemu zadowoleniu. Co prawda ostatnie 2 noce stwierdziła że sobie trochę pogada od 23 do 4 ale jakoś dałyśmy radę, a dziś już pięknie spała od 23 do 6 więc ekstra.
Poza tym ponieważ nie miałam żadnych diet i jadłam raczej wszystko to teraz zaczynam dietę eiminacyjną i na razie odstawiam mleko i jego przetwory bo małą wysypało. Zobaczymy czy to od tego.
Kupki już nie ma kolejny dzień to już 5, ale wsadzałam temometr nic nie poleciało, mała spokojna więc podejrzewam że całe jedzonko jest przyswajane. Szczególnie że Madzia ulewa więc pewnie zamiast dołem wydala górą:-) A wczoraj ją ważyłam no i przybrała 300g w 10 dni więc super:-):-)
Gwiazdeczka ja też troszkę przestraszona tą grypą w sumie nigdy nie panikowałam, ale te przypadki ah1n1 w gdańsku troszkę mnie przybijają bo to blisko.
Asia wszystkiego naj.... ja za rok też 30:-)
Sun ja na necie znalazłam taki masaż który ma ułatwiać możesz spróbować. Palec środkowy kładziesz na końcu mostka, kciuk na pempek zostaje wyznaczona linia, palec wskazujacy znajduje się na środku tej linii i wyznacza punkt który należy masować 1 min.
Od miejsca gdzie zaczynają się plecy liczysz 5 kręgów i po bokach 5 kręgu masujesz 2 punkty również 1 min. Najpóźniej na następnego dnia powinna być kupa oczywiście jak zalega w jelitach.
 
Ostatnia edycja:
asia 100! lat!!!
ja za miesiąc dołączę do grona szczęśliwych 30-tek:)))

gufi mój też chodzi do szkoły, ale jakby chodził do przedszkola to chyba bym go posyłała...sezon grypowy spokojnie do marca, to jak miałaby tyle m-cy nie chodzić do przedszkola?

Oliwka zrobiła kupkę po 3 dniach!!! co za radość!
ale brzuszek męczy ją nadal...:(

co do jajek to bez przesady...ja je jem. Nawet wczoraj zrobiłam sobie sałatkę...:)
 
Asjaa ja najpierw podawalabym piers a po niej ewentualnie butle:tak:
tak właśnie robię, choć to karmienie piersią nie trwa zbyt długo, bo mam mało mleczka. Ale za godzinę od karmienia butlą znowu marudzi, szuka cycka i znowu daję. Possie ze 2 min, mija trochę czasu i znowu. Wiem , że nie powinnam mu dawać tak często piersi, ale on tylko przy niej sie uspokaja. Obawiam się jednak tego, że mały nauczy się tak często jeść (że np co 1,5 godz coś zje), bo butelka karmię co 3,5-4 godziny, tylko pierś podaję za często jako taki uspokajacz.
Ale namieszałam:laugh2:

Asia ja posyłam córkę do przedszkola.
 
reklama
Do góry