reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MULTIMAMY - wątek główny

Hej laseczki.U nas brzydki dzień za oknem i chyba znowu trzeba bedzie sie obyć bez spaceru zapewniając młodemu jakieś domowe atrakcje typu: włażenie do pralki/zmywarki,niszczenie mojego laptopa i jeszcze kilka różnych "fajowych" rzeczy:)Przecież to jest dużo ciekawsze niż milion walajacych sie zabawek!Mnie coś bezsennosc złapała i od 3 się przewalałam z boku na bok.Znowu mnie jakieś dziwne mysli atakują pt"jak to bedzie jak już drugie bedzie??":szok:

agatka-BRAWO dla roksanki za siusiu bez pampka!!!teraz cale forum trzyma kciuki za kupkę!:)no i oczywiście czekamy na fotkę w nowej fryzurze!to drugie szczęście o które pytałas to kolejne chłopaczysko:tak:modły mej teściowej o wnuczkę nic nie dały.ma 2 synów i teraz czeka na trzeciego wnuka.biduuuuulka-a tak mocno różaniec ściskała!!!:)
julisia-mój M jest identyczny jeżeli chodzi o zakupy (mam nadzieję,że to nie ten sam!!!).ciężko jest cholernie zaciągnąć go do marketu.jak juz się uda i zobaczy jakąś okazję to bierze wszystko w hurtowych ilościach!takim to sposobem mam pół ściany w kuchni udekorowanej kartonami z bebilonem-promocja była w realu:-D
na-tuska-my wypad na tropical island planujemy od jakiś 3 lat a mamy tam rzut beretem!!!no ale u nas to generalnie cięzko gdziekolwiek wyjechac przez pracę M.wku....ia mnie to niesamowicie i przez tyle lat nie jestem w stanie sie z tym pogodzić:no:jak już jest okazja,zeby gdzieś się wyrwac to zgadnijcie gdzie ladujemy???tak,tak:u kochanych mych tesciów!aaaaaaaa szkoda gadać.na samą mysl na ten temat dostaje gęsiej skórki!


 
reklama
Hej Kochane!
Tak jak przewidywałam, noc ciężka, bo Olka męczył kaszel... padam na twarz! Na szczęście dostaliśmy się na rano do lekarza i dostał antybiotyk na ten cholerny kaszel :) mam nadzieję, że dziś się wyśpię ;)


Narobiło sie dzieci to trzeba teraz wziąć za to odpowiedzialność a nie tylko piankę spijać w postaci becikowego i słodkich uśmieszków!!!!
Ale mi dogadałaś!!! ;) Nie pomyślałam o sobie, że daje go do przedszkola dla siebie, tylko dla niego...
Kochana Magdo! Współczuję bardzo Tobie i synkowi... ale tak jak piszesz – żałowałabyś, gdybyś nie spróbowała... U nas okres adaptacji trwał jakieś 2 tygodnie, tylko, że Maks był starszy. Mimo to też siedziałam, jak na szpilkach i miałam wyrzuty sumienia... W sierpniu czeka nas taka przeprawa z Olkiem i już mam stresa, bo on jest inny niż Maks... Maks by Ci nawet z obcą osoba poszedł, chętnie chodzi do sąsiadki, a Olek zaraz spieprza ;)
pamiętam, jak w pierwszym dniu odbieraliśmy Maksia, to Panie mówiły, że przechodziły przez przedszkole takie „fale płaczu” ;)
Pamiętam tez, że miałam duże wsparcie w Andrzeju. Wiecznie mi powtarzał, że krzywda mu się tam nie dzieję, że dużo się nauczy, że jest basen z piłeczkami itd...
Jedno dobre, że Młody nie płakał za Wami, tylko sytuacja go przerosła...

Magdo łóżko będzie za jakieś 2,3 tygodnie i na pewno się pochwalę ;)

Emilio tak właśnie podejrzewam, ze się zatrułam... albo w ciąży jestem ;)
łóżka oglądałam na Allegro i już byłam bliska zamówienia, ale... Tak naprawdę nie wiem co by mi przysłali, a przy chłopakach potrzebuję naprawdę solidnego łóżka. Takie łóżko na Allegro 600zł, my daliśmy 1000zł i zastanawiam się dlaczego na All, aż tyle tańsze? Zamówiliśmy z firmy, która ma siedzibę od lat w naszym mieście, jest solidna i rzetelna, więc mam nadzieję, że będziemy zadowoleni. U nas też kolor sosnowy, bo regały IKEA też sosnowe ;) Łóżko będzie jedno na drugim, ale na razie bez montowania drabinki... Maks będzie spał na dole, a Oluś jak na razie w swoim łóżeczku...
Co do wieku spania na górze – wszystko zależy od dziecka... mój bratanek spał bardzo szybko na górze, ale on jak się położył, tak spał, a chłopcy bardzo żywiołowi podczas snu ;)

maks-olo czy Ty babo pwariowałaś?:-D matko co za post :-D:-D:-D

kilka miesiecy??? tylko ze ona nawet w zlewie nie chce sie umyc :baffled: nic bedziemy probowac 100 sposobów :p którys na oewno sie uda:-p

zdrówka dla chłopaków :tak: swoja droga to oni chyba czesto chorują??:sorry:
lubię pisać raz, a porządnie ;)
no Kochana nie ma lekko! Maks też nie chciał prysznica, ale 4 dni krzyku i spokój. Kilka miesięcy używaliśmy prysznica, aż nagle sam wlazł do wanny, jak Olek się kąpał. Że dziecko krzyczy i się wyrywa, to nie znaczy, ze trzeba zaprzestać prób... ;)


Co do chorób. Ja uważa, że chorują bardzo mało... Jak siedzieli ze mną w domu, to tylko katar łapali, a odkąd Maks poszedł do przedszkola, to miał anginę i szkarlatynę. Uważam, że to mało, jak na przeszło pół roku chodzenia do przedszkola... No ale ja kataru i kaszlu nie traktuję jako choroby. Teraz też bierze antybiotyk, ale normalnie chodzi do przedszkola czy na dwór, bo czuje się świetnie.

Magdo najlepszego z okazji rocznicy ;) My też ostatniej też nie obchodziliśmy, bo mieliśmy bardzo poważne problemy... Mam nadzieję, ze w tym roku chociaż na kolację pójdziemy ;)
hehe dobre z tymi modłami Teściowej ;) moja mama też się nie doczekała wnuczki – ma czterech wnuków ;)

na-tuska a wrzucasz jej jakieś zabawki do kąpieli?? Mój Daniel ostatnio maluje wannę, jak one się kąpią i jest w domu akurat. Takie farby specjalne do malowania płytek, wanny,dziewczyny radochę mają :tak:. W Smyku się kupuje :tak:
My używamy tabletek zabarwiających wodę na czerwono lub niebiesko ;)

chwal się łóżkiem! i marynarką też!
wyobrażam sobie te wzruszenie, samej mi się zrobiło cieplusio!
W marynarce zrobię sobie fotkę, jak włosy ułożę, co by Was nie straszyć ;)
Postaram się dziś go nagrać jak recytuje i zamieszczę ;)

3maj się Elizko!!!!

a jeszcze ciekawa jestem, olo nie bedzie juz w lozeczku spal?? bo ja sobie nie wyobrazam roksany spiacej w normalnym lozku, juz widze oczami wyobrazni jak buszuje w komodach z ubraniami i wywala wszystko w srodku nocy:-D ogolnie mamy z tym problem wystarczy na chwile sposcic ja z oka a juz wywala wszystko z komody :no:nie wiem jak ja oduczyc tego:hmm:
Kochana Agatko! Oluś na pewno nie będzie jeszcze spał w normalnym łóżku!!! Jeszcze pewnie z rok ;) U nas dokładnie to samo – wszystkie rzeczy powyrzucane ;) I jeszcze pewnie sam by sobie bajkę włączył ;p Jak na razie łóżko górne będzie takim miejscem na duże zabawki, które się walają po ziemi;)
gratuluję takiej pojętnej córci :)
czekam z niecierpliwością na fotkę w nowej fryzurze!!!!!!!!!!! ;)


idę książkę czytać.... :*
 
Hej mamusie:-)
U nas pochmurny i nie ciekawy dzień także pewnie spędzimy go w domu:(
Dzisiaj rano byłam z Mateuszem na szczepieniu i jedno wam powiem mam kawał chłopa w domu :)waga 13,350 ,a wzrost 84 nawet nie jęknął przy zastrzyku w sumie to go nie zauważył bo był zajęty moją komórką :-)
Zapytałam przy okazji pediatrę o Kamilę skąd ten stan podgorączkowy to stwierdziła ,że to na pewno ząbki ,ale w razie czego mam ją obserwować.(a niby co robię całymi dniami:))
Maks olo dużo zdrówka dla Olusia , antybiotyk na pewno pomoże........
Agatko gratulacje dla dzielnej Roksanki :-)
Madziu przykro mi,że nie wyszło z tym żłobkiem ,ale przynajmniej nie będziesz żałować ,że nie spróbowałaś.....no i wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy:-)
Na resztę postów po odpisuję potem bo dzieciaki się pobudziły.....
 
magda dobre z ta tesciowa hehhehe moja modlila sie o wnuka i wymodlila naszego dominika bo 3 wnuczki ma i marzyl im sie maly chlopok;-) jak wy piszecie o chlopach ze takie zapasy robiazwlaszcza jak sa promocje, to sie zastanawiam czy ma trzy nie mamy jednego chlopa wypisz wymaluj jak moj maz!pampersy w kartonach jak pisala julisia, promocja to odrazu churtowo bierze, mleko junior jak jest dla roksany w promocji naprawdee dobrej do potrafi 15 opakowan kupic, to samo z kaszkami hehheheh jakie te chlopy podobne do siebie:-D


maks_olo ciekawa bylam wlasnie z tym lozeczkiem, mojego meza kolega ma 3 letnia corke i ostatnio opowiadal nam ze jak idzie w nocy siku to w tych cimnosciach rozglada sie czy przypadkiem mloda nie lezy gdzies pod drzwiami wc, bo od kiedy zaczeli jej szczebelki wyjmowac to wylazi z lozeczka w nocy i zasypia w dziwnych miejscach np. pod dzrzwiami wc, lub na dywaniku w kuchni i jak tak opowiadal to juz sie zastanawialam jak to bedzie z ta moja roksana przeciez ona to taki szogun:eek: aha i czekam na zdiecia w nowych ciuszkach:tak:

julisia wytrwalosci zycze!

fryzura jak juz bede ja miala pochwale sie ale pod warunkiem ze dobrze bede wygladac:-)

u nas z sikaniem super sama idzie kiecke zadziera i robi ci trzeba... kupa hmmm... niby byla ale musialm ostro sie ja nabajerowac jak zauwazylam ze idzie, zeby zasiadla na nocniku, tak naprawde ta kupa to juz w ostatniej chwili wyladowala w nocniku, wiec uwazam ze z kupa bedzie problem! generalnie roksane przeraza fakt robienia kupki na nocnik,placze i masz tu babo placek!!!!
 
maks_olo o ciąży to i ja pomyślałam, ale już nie wiedziałam czy wypada pisać :-D

agata u nas też był problem z robieniem kupy na nocnik :confused2:, chyba się bała. Ale już jest OK :tak:

rusałka ale masz chłopa :szok::-D

magda widzę, że bardzo lubisz jeździć do teściów :-D

Witam

U nas rano było ładnie i cieplutko :tak:, zaliczyliśmy spacerek, dziewczyny śpią. Mąż pojechał pod Warszawę po samochód, mam nadzieję, że kupi, bo się wkurzę, że tak daleko jeździ i kasę marnuje.

Teraz pogoda się zepsuła :-(, ale może padać nie będzie.

Idę mięsko do pieczenia wstawić :-)
 
:szok::szok::szok: ale produkujecie dziewczyny !!! SZOK !!!

nawet nie próbuję nadrabiać wszystkiego, bo musiałabym chyba dziecko wysłać na dłuuugie wakacje ;-)

u nas powoli do przodu ... Zuzu dzielnie walczy z wychodzącymi trójkami i wieeeelkim guzem, którego wczoraj nabiła o drzwi ...
ja, mimo, że brzuszek malutki, już ledwo kuśtykam i w swojej naiwności wierzę, że uda mi się znaleźć na porodówce przed nadchodzącą falą upałów ;-) a to oznacza, że mam czas do jutra :-D:-D:-D wczoraj nawet spakowałam torbę :-D:-D:-D

Julisia, a Ty jak się czujesz ???
Maks_olo zdrówka dla chłopaków !!!
ja też z niecierpliwością czekam na fotki łóżka !!! ja planuję Zuzu przerzucić do normalnego łóżka zimą (gdzieś na 2 latka), ale pewnie od razu kupimy piętrowe i góra na razie zamieszka w piwnicy :tak:
Magda, szkoda, że nie udało się ze żłobkiem ... ale z drugiej strony Maksio jest jeszcze malutki !!! za kilka miesięcy czy za rok na pewno będzie łatwiej !!!
a Ty bez problemu sobie poradzisz !!!

a poza tym, podsyłam trochę słonka - u nas dziś pięknie !!!

Agata, gratuluję pierwszych sukcesów w walce z pieluchami !!! ja sobie obiecywałam, że zacznę, jak zrobi się ciepło .. i jest ciepło, ale coś nie mogę się zabrać :baffled: mam wrażenie, że mała nie jest jeszcze gotowa ...

Rusałka, kawał chłopa z Mateuszka ;-) fajnie, że dobrze zniósł szczepienie !!!

zmykam do prasowania ... już chyba godzinę się zbieram i wstać nie mogę :laugh2:
 
u nas pogoda do d**y... ale... dostałam dziś list z UEFA!!! do jutro muszę zapłacić 330EURO za bilety...pani pochwaliła dziś Maksia, bo w końcu zaczął jeść!!! zupę, 2 danie i deser!!! ale jestem szczęśliwa :)

wklejam 2 filmiki z chłopcami :)
http://www.przeklej.pl/plik/mvi-0715-avi-002a3o1ju40ihttp://www.youtube.com/watch?v=uQFOJu3XVc4

http://www.youtube.com/watch?v=hd1dSCLBGiQ

rusałko
naprawdę potężnego chłopca masz ;) i jaki dzielny!!!! :)

maks_olo ciekawa bylam wlasnie z tym lozeczkiem, mojego meza kolega ma 3 letnia corke i ostatnio opowiadal nam ze jak idzie w nocy siku to w tych cimnosciach rozglada sie czy przypadkiem mloda nie lezy gdzies pod drzwiami wc, bo od kiedy zaczeli jej szczebelki wyjmowac to wylazi z lozeczka w nocy i zasypia w dziwnych miejscach np. pod dzrzwiami wc, lub na dywaniku w kuchni i jak tak opowiadal to juz sie zastanawialam jak to bedzie z ta moja roksana przeciez ona to taki szogun:eek: aha i czekam na zdiecia w nowych ciuszkach:tak:

u nas z sikaniem super sama idzie kiecke zadziera i robi ci trzeba... kupa hmmm... niby byla ale musialm ostro sie ja nabajerowac jak zauwazylam ze idzie, zeby zasiadla na nocniku, tak naprawde ta kupa to juz w ostatniej chwili wyladowala w nocniku, wiec uwazam ze z kupa bedzie problem! generalnie roksane przeraza fakt robienia kupki na nocnik,placze i masz tu babo placek!!!!
ja podobna do Waszych chłopów, bo jak ostatnio były kaszki w promocji, to pół asortymentu wykupiłam ;) bywały czasy, że pampersów 6 kartonów stało ;)

hehee dobra ta dziewczynka ;) Maksio świetnie zniósł przeprowadzkę do dorosłego łóżka. Jedynym problemem jest, ze potrafi przyjść po mnie w nocy, abym z nim spała... no ale jak będzie łóżko piętrowe, to go oduczę tego :)

Spokojnie z tą kupką ;) u nas też był strach i niechęć, ale nagrody, nagrody i jeszcze raz nagrody i pięknie robi na kibelek :)
 
Ostatnia edycja:
wiem nie powinnam post pod postem, ale muszę...

wiecie co uwielbiam? kiedy wieczorem siedzę u chłopców w pokoju, panuje cisza, a ja słyszę ich oddechy... tak bardzo ich kocham :)

miłego wieczoru
 
JoL trzymam kciuki za szybko i szybki poród :tak:

maks_olo Maksio super wierszyk powiedział, a jaki on przystojniak - super w tych krótkich włosach wygląda :tak:. A Olek to chyba straszny rozrabiaka :-D


Mój mąż kupił samochód :-), teraz pozostał mu powrót do domu. Podobno dopiero po północy będzie. Zamierzam czekać na niego :tak:.

Justysia śpi, Natalka zasypia a ja popijam sobie podróbę Martini ze spritem :-D
 
reklama
Do góry