reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Dzięki za odpowiedź. A w jaki sposób zamontowałeś ten dodatkowy pas?
Wyczytałam, że czasami isofix jest "ukryty" gdzieś za tapicerką kanapy i trzeba ją rozciąć żeby go użytkować. Chyba jednak warto poszukać albo zamontować- dzięki za wskazówkę, nie wiedziałam, że tak można .
 
reklama
Dodatkowy pas oplata fotelik dookoła wraz z dzieckiem. Zapinany po przeciwnej stronie niż ten oryginalny (po lewej widać zapinką i klamrę). Po zamontowaniu zrobiłem test awaryjnego hamowania z 80km/h. Przy zapiętych obu pasach nie było nurkowania. Później odpiąłem pas dodatkowy i był lekki efekt jak na filmie poniżej.

[video=youtube;Vdb-ZHlgcHw]http://www.youtube.com/watch?v=Vdb-ZHlgcHw[/video]

W sumie, to kupiłem Solution x-fix patrząc na testy ADAC. Wiele było podobnych, ale ten przekonał mnie ze względu na możliwośc odchylenia podparcia głowy. Rzeczywiście sprawdza się to w przypadku gdy dziecko śpi. Głowa nie opada na dół, jest jakby oparta cały czas. Patrząc jednak na powyższy film, to nie wiem czy dobrze zrobiłem.

Co do Isofixa. Nie ma innej możliwości założenia tej listwy. Są dwa otwory w blasze pod kanapą, dwa otwory w listwy i dwie śruby. Wkręcone na maxa. Wymyśliłem tez patent na założenie Isofixa na przednim fotelu. Nie zaszkodzi przecież. Skoro fotelik miał byc trzymany tylko przez pasy, to wspomaganie uchwytem Isofixa nie zaszkodzi.

Ford Focus Mocowanie Fotelika ISOFIX (2258522711) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

To jest do focusa, trzeba popytać, czy do innych też jest.
 
Witam,
mam pytanie do eksperta...:) w sobotę rano wyjeżdżamy z Naszą 11,5 miesięczna córą za granicę, przed nami 10-11 godzin jazdy, Zosia waży 11kg i ma 82cm wzrostu. Zastanawialiśmy się nad Recaro Young Sport (bez wkładki mieści się w nim tak akurat na teraz), Maxi Cosi Tobi (także na teraz) no i w ostateczności zdecydowaliśmy się na Casualplay Playextreme (Beat Fix) na isofixie (siedzi w nim bardzo wygodnie i jest świetna pozycja do spania a poza tym siedzisko jest dość spore, więc z żadnej strony nic nie uciska). Recaro wiem,że bezpieczny ale np.nie ma prawie w ogóle pozycji do spania a powiem szczerze nie wyobrażam sobie żeby Niunia w czasie tych 10 godzin nic nie spała..!!! A zaznaczam lubi spać wygodnie. Czy nasz wybór padł na odpowiedni fotelik? co z testami, w sklepie powiedziano nam że Casualplay Playextreme na isofixie model 2012 ma 4 gwiazdki, tylko my nigdzie tego potwierdzenia nie potrafimy znaleźć. Wiem, że wygoda na takiej trasie dla dziecka jest ważna, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze dlatego proszę o pomoc w znalezieniu tych testów.Do samochodu (mamy Golfa 6 combi z 2010r.) pasuje idealnie, tak myślę...:))
 
Witam,
mam pytanie do eksperta...:) w sobotę rano wyjeżdżamy z Naszą 11,5 miesięczna córą za granicę, przed nami 10-11 godzin jazdy, Zosia waży 11kg i ma 82cm wzrostu. Zastanawialiśmy się nad Recaro Young Sport (bez wkładki mieści się w nim tak akurat na teraz), Maxi Cosi Tobi (także na teraz) no i w ostateczności zdecydowaliśmy się na Casualplay Playextreme (Beat Fix) na isofixie (siedzi w nim bardzo wygodnie i jest świetna pozycja do spania a poza tym siedzisko jest dość spore, więc z żadnej strony nic nie uciska). Recaro wiem,że bezpieczny ale np.nie ma prawie w ogóle pozycji do spania a powiem szczerze nie wyobrażam sobie żeby Niunia w czasie tych 10 godzin nic nie spała..!!! A zaznaczam lubi spać wygodnie. Czy nasz wybór padł na odpowiedni fotelik? co z testami, w sklepie powiedziano nam że Casualplay Playextreme na isofixie model 2012 ma 4 gwiazdki, tylko my nigdzie tego potwierdzenia nie potrafimy znaleźć. Wiem, że wygoda na takiej trasie dla dziecka jest ważna, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze dlatego proszę o pomoc w znalezieniu tych testów.Do samochodu (mamy Golfa 6 combi z 2010r.) pasuje idealnie, tak myślę...:))

Nie jestem ekspertem, ale córa powinna jechac TYŁEM !!! Zakładam, że masz fotelik do 13kg. Główka nie wystaje jeszcze chyba z fotelika. Jeżeli chodzi o nóżki, to mogą opierać się o kanapę.

[video=youtube;YDGQq81MrTA]http://www.youtube.com/watch?v=YDGQq81MrTA[/video]
 
no i masz....
na dzień dobry w sklepie powiedziano nam że fotelik tylem do kierunku jazdy to trochę wydatek bez sensu bo na krótko (uprzedziliśmy wczesniej panią że przed nami daleka trasa) no i zaproponowano nam Recaro ale Niunia mieścila się tak sobie, później MC Tobi no i Casualplay'a, bo wygodny i taki tez jest, i fajna funkcja spania ale to chyba wszystko...:((.. jutro wyjeżdżamy i nie wiem co robić...:((
 
reklama
nie no zdaje sobie z tego sprawę, znów aż tak nieodpowiedzialnymi rodzicami nie jestesmy... ale co do tych fotelików to jakas masakra, każdy mówi co innego, każdy chwali co innego i badź tu czlowieku madry a dla dziecka chcesz jak najlepiej....
 
Do góry