reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik dla dziecka (samochodowy)

asienka:)

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Czerwiec 2009
Postów
711
Miasto
Katowice
Dziewczyny przychodzę z tematem fotelika samochodowego dla dziecka, młoda wyrośnie za niedługo ze skorupy a, że święta tuż, tuż... to dziadki zaoferowały zakup nowego fotelika 😁 Więc do rzeczy: chodzi mi o to, aby był bezpieczny (najwazniejsze), fajny i co jest dla mnie również ważne, chce aby mała jezdzila jak najdłużej tyłem do kierunku jazdy 🙂
Możecie coś polecić?
Dziękuję serdecznie za każdą odpowiedź 😊
 
reklama
My mamy 2 foteliki. Jeden z nich to britax romer dualfix m i-size. Jest bardzo wygodny, bezpieczny, możliwość obrotów fotelika bardzo pomaga przy wkładaniu dziecka lub jak wchodzi samo. Z tą wygodą to dzieci oceniły. Oboje mówią, że ten jest lepszy i w tym chcą jeździć.
 
Pamietaj, ze wiekszosc fotelikow z grupy II z baza jest tylko do 18kg. Teraz jakies nowosci weszly i wytrzymuja wieksza wage. Ja osobiscie mam Axkid Minikid 2.0 i nie zamienilabym go na zaden inny. Jest do 25 kg i 125 cm wzrostu. Starsza jezdzila do 5 r.z. Jezdzilaby dluzej, ale musiala ustapic miejsca mlodszej siostrze.
Podstawa dobrego wyboru fotelika jest pezymierzenie go i do auta i do dziecka. Nie w kazdym aucie zamontujesz kazdy fotelik. I nie w kazdym foteliku po montazu dziecko bedzie mialo odpowiednia pozycje. Pozostaje udac sie do odpowiedniego sklepu z fotelikami, gdzie pomoga wam w wyborze.
 
Dziewczyny przychodzę z tematem fotelika samochodowego dla dziecka, młoda wyrośnie za niedługo ze skorupy a, że święta tuż, tuż... to dziadki zaoferowały zakup nowego fotelika 😁 Więc do rzeczy: chodzi mi o to, aby był bezpieczny (najwazniejsze), fajny i co jest dla mnie również ważne, chce aby mała jezdzila jak najdłużej tyłem do kierunku jazdy 🙂
Możecie coś polecić?
Dziękuję serdecznie za każdą odpowiedź 😊
Wizyta w sklepie np.: 8*
Dopasują do auta i dziecka.
Od siebie polecam Minikida 2.0( starszak jeździł do prawie 5rz, niedługo roczniaka się przesiądzie do niego)
 
reklama
Dziewczyny przychodzę z tematem fotelika samochodowego dla dziecka, młoda wyrośnie za niedługo ze skorupy a, że święta tuż, tuż... to dziadki zaoferowały zakup nowego fotelika 😁 Więc do rzeczy: chodzi mi o to, aby był bezpieczny (najwazniejsze), fajny i co jest dla mnie również ważne, chce aby mała jezdzila jak najdłużej tyłem do kierunku jazdy 🙂
Możecie coś polecić?
Dziękuję serdecznie za każdą odpowiedź 😊
Hej :) my ze skorupy przeszliśmy jakiś czas temu na Recaro Salia 125, polecono mi go i na tym forum, i byl wśród polecanych modeli w sklepie. Przed zakupem jeszcze trochę o nim poczytałam i zachęciło mnie to (a zwłaszcza męża :D), że Recaro robi też siedzenia do samochodów rajdowych. Taka ciekawostka :D z innych plusów: dziecko może z niego korzystać do 125 cm wzrostu, więc będzie na pewno dlugo służył. Obraca się o 360 stopni, obsługuję go jedną reką, drugą trzymając córkę :D więc jest naprawdę wygodny i mega łatwy w użytkowaniu. A tyłem do kierunku jazdy można wozić malucha do 105 cm. Ma też ochronę boczną ASP, czyli zabezpieczenie w przypadku zderzenia bocznego. I jest już po testach ADAC, z tego co czytalam, dostał pozytywną rekomendację :)
 
Do góry