reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plany imiennicze - czyli wszytko o imionach

reklama
spoko w necie rozne dziwne rzeczy są:) ale Ben mnie zdziwil bardzo bo nie znam ani jednego dziecka, chłopca ani meżczyzny w niemczech o tym imieniu- co oczywiscie nie znaczy ze nie ma :)

piszecie ze macie problem z męskim imieniem- a ja od zawsze mam problemy z damskim :( i w pierwszej ciązy i teraz mam tylko męskie..a dziewczynskie lipaaaaaaaaaaaa...a tez zalezy mi na tzw. "międzynarodowym"
 
Die uwierz mi można mieć problem z męskim ja mam zawsze tzn drugi raz :p. Co do dziewczynki bez problemu, a chłopiec no katorga dla mnie. Chciałabym coś wyjątkowego ładnego, męskiego, wyrazistego ale też delikatnego. To będzie mój mały mężczyzna (o ile pod sercem nie mam córeczki).
 
Takhisis! zarąbista lista!
Laura i Klara cudne:)- moje zdecydowane faworytki:)
Kaspian - bardzo ciekawe imię - podoba mi się:)

no to ja też zapodam taką listę (nieformalną):
chłopiec:
1. Leopold
potem długo długo nic, ale jeśli moj Leo nie przejdzie to ew, jeszcze
2.Teodor
3. yyyyyyyyyyy dobra nie wymyślam na siłe bo w głowie mam tylko Leopolda tak naprawde:)
4. Wawrzyniec- uwilbiam to imię od zawsze- niestety nie przejdzie w niemczech- połamalibysobiejęzyki- a po co sobie życie utrudniać a ewentualna "niemiecka" wersja Laurent..jakoś niebardzo

Dziewczynka (imion mam coprawda więcej- ale żadne aż tak mnie niezachwyca)
1.Rita
2.Greta
3.Laura
4.Ofelia
5.Oktawia
6.Lotta
7.Aurelia

kolejność dziewczyńskich imion jest totalnie przypadkowa

ps. zapomniałam dodać imię dziewczyńskie które podoba się mojemu M- a zatem INGRID...
 
Ostatnia edycja:
Die_perle bardzo lubię Polimaty. Koleś opowiada naprawdę ciekawe rzeczy.
U Ciebie podobają mi się wszystkie „męskie” typy. Wawrzyniec, to również jedno z imion z mojej listy.


[FONT=&quot]Takhisis Fabian, Kryspin, Kaspian, Nataniel, Milena podobają mi się najbardziej.[/FONT]
 
U mnie bo nie mogę powiedzieć że u nas bo z M ciężko będzie dojść do porozumienia więc imiona które się mi podobają.

1. Marcel
2. Gabriel
3. Piotruś

A dla dziewczynki

1. Maja
2. Gabrysia
3. Zuzia

A czy jakieś z nich wybierzemy to się okażę kolejność przypadkowa.
 
No to moja lista:
Dziewczynka

- Lena
- Zuzanna
- Lilianna
- Emma
- Magdalena
- Maria Helena

Chłopiec

- Leon
- Szymon
- Rafał
tu raczej pomysłów brak

Kolejność przypadkowa :-)
 
reklama
A WIECIE CO? Ja wczoraj swego mężula zagadałam o te imiona i mówię że może cos trzeba zacząc mysleć nad jakąś listą imion co? a on no ale co? męskie już jest- zadecydowałaś przeciez- a ja sie mówie ze myślałam ze jemu sie nie podoba- a on że sie przyzwyczaił i osłuchał i tak mu się podoba:) a dla dziewczynki ma kilka wybranych imion ale jeszcze mi nie powie- mam czekac:p
durny
 
Do góry