1. do 2. z 2
    Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Smile pytania na temat książek

Witam! :)

Jestem ilustratorem/rysownikiem i planuję wydać własną książkę dla dzieci. Stworzyłam jakiś czas temu postać oraz świat, o których wszyscy mi wokół mówią, że są wprost idealne dla dzieci - stąd w ogóle cała inicjatywa. Jednak, jakkolwiek to wszystko brzmi, zanim wezmę się do pisania, chciałabym zaczerpnąć wiedzy na temat literatury dla dzieci w tym wieku. Będę oczywiście robiła 'research' na własną rękę, chodząc po księgarniach/bibliotekach i przeglądając książki, jednak pragnęłabym również usłyszeć opinię tych, którzy na co dzień mają z nimi do czynienia.

Opierając się na Waszym doświadczeniu, Drodzy Rodzice, czy zachcielibyście mi odpowiedzieć na kilka moich pytań?

1. Jak wiele tekstu w stosunku do ilustracji preferują Wasze dzieci? Czy jeśli ilustracje przeważałyby w takim projekcie, nie poczułyby się zniechęcone? Czy wręcz przeciwnie?

2. Jakiego typu przygody interesują je bardziej - pojedyncze, jednorozdziałowe i ewentualnie 'z morałem', czy też dłuższe, składające się na całą fabułę książki?

3. Jak myślicie, czy mała czarownica - moja główna bohaterka - byłaby w stanie zainteresować zarówno dziewczynki, jak i chłopców? Jakie czynniki mogłyby na to wpłynąć, z które by je zniechęciły?

4. I na koniec - czy moglibyście podać mi przykłady idealnych - Waszym zdaniem - książek dla dzieci w tym wieku, oraz przykłady tytułów, które nalewy omijać szerokim łukiem?

Z góry bardzo dziękuję Wam za pomoc i odpowiedzi, mam nadzieję, że wystarczająco jasno się wyraziłam.
    Serdecznie pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez rociella : 16-08-2011 - 17:18

..::..::..::.. Avatar wampi
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    1870
    Dziękuję (Otrzymane)
    1608
    Lubi (Dane)
    1
    Lubi (Otrzymane)
    8
    Osiągnięcia Żywa legenda forumZ pewną  taką nieśmiałościąWow, nie jestem sam/aPierwsza rocznica! Otwieram szampana

Domyślnie Odp: pytania na temat książek

1. jak na razie najciekawszymi książkami wg mojej córki są te, które mają dużo obrazków
    2. pojedyncze, z morałem
    3. chyba tak, może stwórz jakiegoś przyjaciela - chłopca - małej czarownicy, żeby i chłopcy mieli swojego bohatera, a jak nie to dodaj jakieś smoki, magiczne moce, itp. by przyciągnąć chłopców do książki
    4. moja córcia uwielbia Karolcię, bajki Disney'a

Zasady pisania postów