Strona 2 z 2 Pierwszy 12
11. do 18. z 18

Temat: Zabawa w sex

Zadomowiona(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie Odp: Zabawa w sex

W sumie do tego psychologa nie poszyśmy, bo musiałysmy wyjechać na dlużej, bo mieliśmy remont klatki w bloku a dziecie alegricy. Wizyty zamówione odwołalam i tak zostało. Z Adą duzo rozmawiałam i zobaczymy co będzie dalej.
    Olek

Ada
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

kasiulka0901
    Guest

jakos wazne mi sie wydaje co to znaczy zabawa w sex.
    bo jakby to ując zabawa w doktora a zabawa w sex to moga byc calkiem dwie rozne historie.

moze byc tak, ze dziewczynki chca poznac swoja sexualnosc i tyle i to jest w normie, a moze zabawa miec troche inny charaktre i tutaj jestem zdecydowanie za konsultacja u specjalisty i nie nazwałabym tego ciąganiem dziecka po psychologach.

powodzenia.

Początkująca(y) Avatar Justina804
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie Tak...

Ja osobiście tego doświadczyłam. To znaczy, w dzieciństwie.
    To było piękne, słoneczne popołudnie. Poszłam do moich najlepszych koleżanek by się pobawić. Nagle jedna powiedziała, że chcą się pobawić w lekarza. Nie chciałam, ale zagroziła mi, że przestanie mnie lubić. Zgodziłam się. Rozebrałyśmy majtki. Ona wzięła jakieś, nie wiem, "klocki z plastyku" czy coś takiego. Zaczęła mnie "tam" nimi dotykać. Oczywiście, tylko powierzchownie. To nie bolało. Miałam zaledwie 6, 7 lat, nie zdawałam sobie sprawy, że moja intymność została naruszona. Nie powiedziałam mamie. Czekałam na to 3, może 4 lata. Mama była zbulwersowana. Ale było "po ptokach". nie mogła ich ukarać. Zresztą one by chyba nie pamiętały...
    Od tego zdarzenia minęło 7 lat. Ale to boli. Ciągle czuję uraz, nie tylko do nich, ale także do siebie. Czemu się zgodziłam? Czemu? To było ohydne. Ja nie chciałam. Ale czasu się nie cofnie. Dlatego apeluję do rodziców: rozmawiajcie z dziećmi. Bo one mogą Wam czegoś nie powiedzieć z własnej woli i będzie ich to boleć. Rozmawiajcie!
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Fan(ka) Avatar izyda
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    2
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

A ja bym poszła z dzieckiem do psychologa. Zabawa w seks w wieku 7 lat nie jest normalna. Przecież tłumacząc dziecku co to jest seks tłumaczymy od razu że tak robią ludzie którzy się kochają i są dorośli, jak np. mama z tatą. Ale nie dzieci! Ja mam córkę w wieku 7lat i powiedziałam jej na czym polega seks bo pytała, ale dodałam też że seks mogą uprawiać tylko dorośli bo mają już dojrzałe ciało i że tylko wtedy jest to przyjemne jak dorośli ludzie się kochają. I że w wyniku seksu są dzieci, chyba że stosuje się prezerwatywę- bo też mnie o to pytała w sklepie- co to jest i do czego( oczywiście przedstawiłam jej to wszystko w łagodny sposób) Jak będzie starsza to porozmawiam z nią o pedofili, na razie tylko jej mówiłam że tam może dotykać tylko lekarz i rodzice lub babcia jak myją. Też miałam sytuacje że całowała się z koleżanką, ale wytłumaczyłam jej że tak nie wolno i jest spokój. Ale to co opisuje Gosia zaniepokoiłoby mnie, bo córce zdarza się to już po raz kolejny a w dodatku nie chce na ten temat rozmawiać i kłamie że wcale się tak nie bawiła. A skąd wiadomo czy te zainteresowania nie wynikają z jakiejś krzywdy której dziecko doznało, albo któraś z jej koleżanek- dlatego ja bym powiedziała tym mamą innych dziewczynek, skąd wiadomo czy któraś nie jest wykorzystywana seksualnie. Na pewno nie można dziecku pozwalać na takie zabawy z nadzieją że z tego wyrośnie.
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

mam 26 lat z tego co tutaj wyczytałem myślę że trochę przesadzacie z tymi psychologami jak miałem 6 lat to bawiłem sie w takie rzeczy nie tylko z dziewczynami ale też z chłopakami to jest normalna rzecz z wiekiem przerodzi sie to w butelkę i w pokera rozbieranego i zapewne to nie będzie się w domu działo a zapewne na jakimś obozie albo na koloni z czasem to sie przeradza właśnie w tą miłośc pierw jest ciekawośc potem zrozumienie a na końcu miłośc jak chcesz sie czegoś od niej dowiedziec zaproponuj jej to w ramie zabawy ze mną tak właśnie rozmawiał mój tato i z tego co pamiętam skutkowało to jest nawet taka planszowa zabawa z kartami prawda albo wyzwanie poszukaj w sklepach są tam pytania sprecyzowane dla dzieci zobaczysz że to skutkuje .
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

aggy
    Guest

Zgadzam się z Maćkiem. Nie ma co demonizować, tylko ostrożnie i taktownie podejść do tematu - na zasadzie: odpowiadaj dziecku tylko na pytania, które ci zada, bez wchodzenia w dalsze szczegóły. Gdy byłam dzieckiem i pytałam mamy skąd sie wzięłam, to nigdy nie pociskała mi kitu o bocianach ani dzieciach znalezionych w kapuście, ale tłumaczyła stosownie do wieku. Jak miałam 6 lat to wiedziałam co to są plemniki i znałam pojęcie "penis". Mama nie używała innych nazw, choć nasz język polski jest bardzo ubogi jeśli chodzi o nazewnictwo narządów płciowych - są albo medyczne, albo wulgarne. Nigdy nie rozdzielała miłości i seksualności mówiąc, że jak będę dorosła, to seksualność będzie ważnym elementem mojego życia. Uważam, że nie należy dziecku mówić, że seks jest czymś złym, albo nieodpowiednim i dziecko nie powinno się tym jeszcze interesować. Natomiast dziewczynka która nakłaniała do takich zabaw mówiąc " nie będę cię lubić"... Hmm, może u niej doszło do przedwczesnego pobudzenia seksualnego? Np. podejrzała rodziców w sypialni, a oni zamiast jej wytłumaczyć na nią nakrzyczeli? Albo zobaczyła film o nieprzeznaczonej dla niej treści? trudno powiedzieć. Wydaje mi się, że nie ma co panikować, jak dzieci wykazują zainteresowanie seksem, lecz wyjaśnić, jak ważna jest rola seksu w życiu człowieka, dlaczego wymaga szacunku i dlaczego warto z tym zaczekać.

Zadomowiona(y) Avatar Mangie
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

...
    Ostatnio edytowane przez Mangie : 22-05-2008 - 10:10

KOCHAJ Z CALEJ SILY! MILOSC TO JEDYNE DOBRO, KTORE SIE MNOZY, GDY SIE JE DZIELI I JEST ZRODLEM WIELKIEGO SZCZESCIA.
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Moją ośmioletnią Kasie również parę razy przyłapałam z koleżanką pod kołdrą w naszej sypialni. Na szczęście jeszcze się nie zdarzyło, żeby dziewczynki były obnażone. Mówiły wówczas, że bawią się w męża i żonę. Oczywiście zabroniłam im przesiadywania w sypialni, tłumacząc, że w rodzinę można bawić się zupełnie inaczej. Kasia często wyciąga też moje staniki, wypycha je papierem toaletowym, zakłada moje ciuchy, wkłada buty na obcasach i tak paraduje po domu. Myślę sobie, że w tym wieku dzieci mogą mieć już swoje fantazje. Staram się dużo rozmawiać z moją córką i dysputy o sexie nie są u nas tematem tabu.
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Strona 2 z 2 Pierwszy 12