reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2024

Ja tylko raz sprawdziłam, żeby zobaczyć co glukometr powie. A jak na czczo lekko przekłamane wyniki? To znaczy wyższe, niższeniższe są te poranne?
Mi diabetolog kazała mierzyć na czczo glukometrem, wiem że wiele dziewczyn też tak robi (podczytuje grupy z cukrzycą ciążową), reszta pomiarów z sensora. Nie zawsze zaglądam z rana na sensor, ale raczej te wyniki wychodzą podobne, raczej z tendencją do wyższych na glukometrze jednak na czczo.

Dziewczyny doświadczone z cukrzycą. Więc w nocy bipało (sensor). Zbyt niski cukier około 4 rano 68 coś przekąsiłam. A o 5 znowu 57. Po tych spadkach jest wzrost, więc już sama nie wiem, co mam robić. Jadłam przed 12 w nocy.
Hmm ciężko mi powiedzieć, nie ma opcji, że spałaś na tej ręce gdzie masz sensor? Wtedy podobno spadki może pokazywać. A co jadłaś o 4, może coś co spowodowało na przykład wyrzut dopiero po 2h 🤔 Sensor ma z automatu graniczną wartość 70 i niestety nie da się tego zmienić. Zdarzało mi się być lekko pod kreską i mieć fragmenty czerwonych wykresów w nocy. Lekarka ostatnio mówiła, że za niski wynik w ciąży to poniżej 64 i że tak nisko mi nie schodzi, więc jest ok.
Nic mądrego więcej nie powiem, chyba musisz obserwować jak dalej będzie, starać się nie spać na tym boku co sensor, spróbować zjeść albo nie jeść jak masz niby ten spadek w nocy (jak jej śpisz to możesz zweryfikować wtedy glukometrem) i zobaczyć jak to wpłynie na wynik na czczo. No i kombinować z różnymi późnymi kolacjami i ich porą. Ciężka sprawa.
 
reklama
@Padarka wpisz sobie jeszcze w google wskaźnik trendu w freestyle libre. Jest pdf z o tym tytule, myślę że może Ci trochę pomóc. Ogólnie te strzałki trendu są pomocną podpowiedzią. Może dojdziesz też do tego jaki poziom cukru przed snem jest dobry dla Twoich wyników na czczo. Tu masz też artykuł:

To sobie jeszcze zobacz, masz tu np. o tych nocnych spadkach i różnicy w wynikach między sensorem a glukometrem.
 
Ostatnia edycja:
Mi diabetolog kazała mierzyć na czczo glukometrem, wiem że wiele dziewczyn też tak robi (podczytuje grupy z cukrzycą ciążową), reszta pomiarów z sensora. Nie zawsze zaglądam z rana na sensor, ale raczej te wyniki wychodzą podobne, raczej z tendencją do wyższych na glukometrze jednak na czczo.


Hmm ciężko mi powiedzieć, nie ma opcji, że spałaś na tej ręce gdzie masz sensor? Wtedy podobno spadki może pokazywać. A co jadłaś o 4, może coś co spowodowało na przykład wyrzut dopiero po 2h 🤔 Sensor ma z automatu graniczną wartość 70 i niestety nie da się tego zmienić. Zdarzało mi się być lekko pod kreską i mieć fragmenty czerwonych wykresów w nocy. Lekarka ostatnio mówiła, że za niski wynik w ciąży to poniżej 64 i że tak nisko mi nie schodzi, więc jest ok.
Nic mądrego więcej nie powiem, chyba musisz obserwować jak dalej będzie, starać się nie spać na tym boku co sensor, spróbować zjeść albo nie jeść jak masz niby ten spadek w nocy (jak jej śpisz to możesz zweryfikować wtedy glukometrem) i zobaczyć jak to wpłynie na wynik na czczo. No i kombinować z różnymi późnymi kolacjami i ich porą. Ciężka sprawa.
Generalnie mam obawy dostać insulinę, bo wówczas na pewno z niej nie zejdę. Zastanawiam się, bo na czczo mam takie spadki (dołki na wykresie), że generalnie jak zmierzę glukometrem 3 minuty później, to już inny wynik.
 
@Padarka wpisz sobie jeszcze w google wskaźnik trendu w freestyle libre. Jest pdf z o tym tytule, myślę że może Ci trochę pomóc. Ogólnie te strzałki trendu są pomocną podpowiedzią. Może dojdziesz też do tego jaki poziom cukru przed snem jest dobry dla Twoich wyników na czczo. Tu masz też artykuł:

To sobie jeszcze zobacz, masz tu np. o tych nocnych spadkach i różnicy w wynikach między sensorem a glukometrem.
Dziękuję.
 
@Padarka wpisz sobie jeszcze w google wskaźnik trendu w freestyle libre. Jest pdf z o tym tytule, myślę że może Ci trochę pomóc. Ogólnie te strzałki trendu są pomocną podpowiedzią. Może dojdziesz też do tego jaki poziom cukru przed snem jest dobry dla Twoich wyników na czczo. Tu masz też artykuł:

To sobie jeszcze zobacz, masz tu np. o tych nocnych spadkach i różnicy w wynikach między sensorem a glukometrem.
U mnie ta strzałka trendu jest zawsze poziomo, nawet przy zmianach jest poziomo, nie wiem dlaczego.
 
Generalnie mam obawy dostać insulinę, bo wówczas na pewno z niej nie zejdę. Zastanawiam się, bo na czczo mam takie spadki (dołki na wykresie), że generalnie jak zmierzę glukometrem 3 minuty później, to już inny wynik.
U mnie ta strzałka trendu jest zawsze poziomo, nawet przy zmianach jest poziomo, nie wiem dlaczego.
No tak, insulina zostaje już do końca. Różnica w pomiarach między glukometrem a sensorem jest, więc właśnie mierząc w tym samym czasie, te wyniki na pewno będą inne.
U mnie generalnie też rzadko są inne kierunki trendu, ale czasem się zdarza to wyłapać. Inna sprawa, że nie śledzę tej aplikacji zbyt często.
 
A badałas poziomy witamin?
Ja na początku miałam takie same zalecenia, ale po zrobieniu badań okazało się, że kwas foliowy mam duuuuużo ponad normę labu. Podobno niczym to nie grozi, ale dodatkową tabletkę kwasu mi odstawiono i biorę tylko kompleks witamin i tyle.
Nie badałam. W sumie możesz miec dużo racji. Jak lekarz nie daje zaleceń to ja tak sama z siebie nie badam . Jednak po coś ta pregna jest ze ma emw sobie wszystko w sumie
 
Pięknie, gratuluję, super 🥳 Miałam podobne odczucia na prenatalnych- już myślałam, że mi dziecko zgniecie tą głowicą😂
Daj spokój w czwartek badanie a do niedzieli brzuch bolał jakby zakwasy były. Aż się bałam ale tłumaczę se że to jednak lekarz specjalista wojewódzki to kurde wie co robi i na ile może sobie pozwolić wbić się. Już na szczęście nie boli, lekarzowi prowadzącemu zasugeruje badanie dopochowe 😅😅
 
reklama
ja w szpitalu leżałam z dziewczyną, która miała taki łożysko, tylko dowiedziała się o tym w 24 tygodniu,.mimo,że lekarze ze szpitala zobaczyli to na jej wcześniejszych USG. Jej lekarka albo była ślepa albo jej nie poinformowała. Wiem,że musiała już leżeć, do końca ciąży i miała zaplanowany rezonans w szpitalu. A Ty masz mocno wrastajace czy delikatnie? Koleżanki siostra też takie miała ale później jakoś wszystko się odsunęło i nie było żadnego zagrożenia.
 
Do góry