reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2024

reklama
Jeden ginekolog mówi że jest odpowiednia ilość, drugi że jest słabo wchłanialny i należy brać sam.kwas dodatkowo. Ja biorę dodatkowo ale chętnie poczytam.wasze opinie na ten temat :-)
mi żaden lekarz nie mówił,żeby brać dodatkowo jedli mówiłam,że biorę witaminy. W obecnej ciszy biorę Puerie. Ale sama się nad tym zastanawiałam kiedyś, chociaż do tej pory się nie skusiłam. Wydaje mi się,że hak ktoś nie ma zaburzeń wchłaniania to ten w witaminach wystarczy.
 
Jeden ginekolog mówi że jest odpowiednia ilość, drugi że jest słabo wchłanialny i należy brać sam.kwas dodatkowo. Ja biorę dodatkowo ale chętnie poczytam.wasze opinie na ten temat :-)

A badałas poziomy witamin?
Ja na początku miałam takie same zalecenia, ale po zrobieniu badań okazało się, że kwas foliowy mam duuuuużo ponad normę labu. Podobno niczym to nie grozi, ale dodatkową tabletkę kwasu mi odstawiono i biorę tylko kompleks witamin i tyle.
 
A może mój glukometr do dupy jest. Właśnie sprawdziłam i glukometr 136 a sensor 121. Hmm. Rano zobaczymy.
A masz nowy glukometr, który dostałaś w tej ciąży czy jakiś stary swój? Hmm ciekawe, bo generalnie to sensor pokazuje raczej wyższe wyniki. To co jest na glukometrze, to sensor pokaże taki wynik z opoznieniem kilku minut. Ja miałam dwa przekroczenia według sensora po posiłkach, a glukometr pokazałam wynik w normie o kilkanaście jednostek niższych. Poza tym nie sprawdzam i nie porównuje. Na czczo mierze glukometrem, bo takie mam zalecenie, sensor podobno może być wtedy mniej wiarygodny.
Aaa i bywa tak, że pierwsze godziny/ dzień, niektórzy twierdzą nawet, że i dwa dni, sensor może pokazywać lekko przekłamane wyniki. Dlatego zakładając kolejny, mam to robić dobę wcześniej (tylko bez skanowania).
 
A masz nowy glukometr, który dostałaś w tej ciąży czy jakiś stary swój? Hmm ciekawe, bo generalnie to sensor pokazuje raczej wyższe wyniki. To co jest na glukometrze, to sensor pokaże taki wynik z opoznieniem kilku minut. Ja miałam dwa przekroczenia według sensora po posiłkach, a glukometr pokazałam wynik w normie o kilkanaście jednostek niższych. Poza tym nie sprawdzam i nie porównuje. Na czczo mierze glukometrem, bo takie mam zalecenie, sensor podobno może być wtedy mniej wiarygodny.
Aaa i bywa tak, że pierwsze godziny/ dzień, niektórzy twierdzą nawet, że i dwa dni, sensor może pokazywać lekko przekłamane wyniki. Dlatego zakładając kolejny, mam to robić dobę wcześniej (tylko bez skanowania).
Ja tylko raz sprawdziłam, żeby zobaczyć co glukometr powie. A jak na czczo lekko przekłamane wyniki? To znaczy wyższe, niższeniższe są te poranne?
 
Dziewczyny doradźcie. Sprawdzałam sobie poziom kwasu foliowego no i wyszlo mi 8.6, a norma jest od 3.89 do 26.8.
Chyba powinnam zacząć jeszcze dodatkowo łykać, bo jakiś niski ten poziom mi wyszedł :/
 
Dziewczyny doświadczone z cukrzycą. Więc w nocy bipało (sensor). Zbyt niski cukier około 4 rano 68 coś przekąsiłam. A o 5 znowu 57. Po tych spadkach jest wzrost, więc już sama nie wiem, co mam robić. Jadłam przed 12 w nocy.
 
reklama
No dziś po prenatalnych. 12+1 termin 25.09 data zmienia się już co wizyta w sumie😅 ogólnie z dzidziusiem wszystko dobrze, zdrowy. Na 90% chłopiec 💙 na wyniki krwi 2 tygodnie trzeba czekać. Póki co cieszę się ogromnie a mąż już całkiem zwariował bo marzył o synu. Mamy filmik na pendrive rusza nóżkami,rączkami,bąbelki puszcza sobie..No coś pięknego po prostu. Lekarz twierdzi że prawdopodobnie lekarz prowadzący włączy acard bo żyły,tętnice innych dziewczyn są elastyczne a moje nawet po mocnym naciśnięciu sztywne. Ale dziecku to niby nie zagraża tylko mi za parę lat może grozić miażdżyca. Mogę spodziewać się cukrzycy ciążowej.....Ale może akurat się tu myli 😅 ogólnie jestem szczupłą osobą ale brzucha mam sporo..wiecie jak mnie bolało to badanie jak wgniatał się w brzuch...nie oszukujmy się tu chodzi o tłuszcz prosto mówiąc. Myślałam że język odgryzę sobie..aż dziecko przekręciło się i odwróciło do góry nogami jak tak mocno nagniótł..Ale mamy już to za sobą 😅 jest dobrze z maluszkiem to najważniejsze!🩵💜💚
Pięknie, gratuluję, super 🥳 Miałam podobne odczucia na prenatalnych- już myślałam, że mi dziecko zgniecie tą głowicą😂
 
Do góry