reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

usg

Dołączył(a)
21 Październik 2014
Postów
5
Miasto
lubelskie
tydzień temu byłam na usg (24 tc) lekarz powiedział, że wszystko jest w porządku na wizycie dr również powiedziała że wszystko jest w porządku jednak zapis z usg nie daje mi spokoju i jestm na skraju załamania nerwowego bardzo proszę o zerknięcie na wynik może ktoś miał podobnie ??? prosze o pomoc

BPD 59,8 mm odpowiada 24w3d
HC 192,8 mm odp 21w4d
Ac 196,4 mm odp 24w2d
FML 42,3 mm23w6d
obawiam się o zapis HC
 
reklama
Nie miałam takiej sytuacji .. ale .. na uspokojenie ..
Lekarz na ostatnim USG 36 tydzien - zapytał sie czy było robione wcześniejsze badania serca .. moje serce wtedy zamarło .. pytam się ale o co chodzi ,... a ten .. nie nic tylko chciał wiedzieć .. i cały czas coś robi na tym USG i patrzy na serce .. i szepcze pod nosem .. coś tam ...
Na karcie badania napisał - brak możliwości oceny pracy serca - choć cały czas na nie patrzył. Nie spałam tydzień i panikowałam .... przeżyłam dzięki mądrości męża.
Teraz powód paniki ma dwa lata i bardziej obawiam się o moje serca niż jego:)

Badanie USG nie jest dokładne sam pomiar wielkości dziecka jest +/- 500 gram .. więc to czym się nie pokoisz może byc błędem pomiaru/oprogramowania. r
 
Ostatnia edycja:
Kochana poczekaj na kolejne badania.. czesto sprzet nawala, dziecko moze byc ulozone inaczej - wtedy juz wychodni wynik nie taki. Nie martw sie na zapas, czekaj na kolejne badania. U mnie brzuszek był mniejszy ale to wyszlo dopiero po 33 tc i na kazdym usg wychodzilo tak samo a mimo to dzidzius zdrowy jak ryba :)
 
urazulab zasada nr jeden dla ciężarnej to zdobycie się na zaufanie do lekarza:tak: Po drugie ja miałam zawsze takie rozjechane "wiekowo" pomiary i mam dwójkę zdrowych dzieciaków:-) Tylko spokój ciężarówkę może uratować, wierz mi. Ja też sobie milion dziwnych rzeczy roiłam, tak to jest w tym stanie, ale Ty naprawdę się nie masz czym martwić. Twój lekarz się nie lęka - Ty śpisz spokojnie:-) Powodzenia!
 
glowa do gor, dziecko trudno dobrze pomierzyc, bo wiele zalezy od ulozenia, moja najmlodsza corcia, wedlug pomiarow byla za mala, za krotka, nie rosla,zwykle odbiegaly wymiary o 2 tygodnie, a po wywolanym porodzie w 38 tyg. okazalo sie, ze wszystko w porzadku miala 3075 g i 52 cm czyli w normie,a ile stresu mamie zafundowala to moje, miala dni, ze nie ruszala sie godzinami 2 razy dostalam skierowanie od swojego gin do szpitala z tego powodu;-)
najwazniejsze to sie nie stresowac, wiem latwo mowic, trudniej zrobic, niestety my mamy martwimy sie o nasze dzieci od 2 kresek na tescie ciazowym do konca naszego zycia :tak:
 
Ja też miałam różnice w tygodniach w poszczególnych parametrach już na badaniu polowkowym. Robiłam je u wedlug opinii u świetnego specjalisty (ponoć najlepszy w regionie) i mówił, że wyniki są bardzo dobre.
W 3 trymestrze główka wyszła 3 tygodnie starsza od innych pomiarów. Ja byłam wystraszona. Oczywiście szperalam w internecie.... Mały urodził się z idealną główką :) W sam raz, idealnie w normie.

Nie ufaj tak tym pomiarom i zaufaj lekarzowi :)
 
reklama
Do góry