reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

basidrak i jak sytuacja?

My po USG 3 trymestru. Misiek zdrowy, 1,545 kg :) na grupie zdjęcia. Lekarz troszkę trącał go głowicą bo buźkę zasłaniał rączkami, a on robił śmieszne, bardzo niezadowolone minki :D wg usg termin na 14 października
29.08 mamy sesję z brzuszkiem. Nie mam jeszcze na nią pomysłu...
zamówiłam sukienki na ślub brata. na weselę ta: Happy mum - Coctail mint dress a na poprawiny ta: Happy mum - Sunny dove dress SALE!. no i kupiłam płaskie sandałki beżowo złote. Choć wolałabym założyć któreś z moich szpilek. I chyba skuszę się choć do kościoła ;)
 
reklama
Gratulacje Basidrak:)
Liju ja Cię jeszcze pomęczę trochę:) pisałaś mi, że miałaś torbiel endo na jajniku ale czy ta torbiel była jak podchodziłaś do stymulacji i czy na tym jajniku co była torbiel były komórki dobrej jakości? Ja myślałam, że dotrwam w spokoju do 3 próby we wrześniu no ale się okazało, że pojawiła się torbiel endometrialna na moim jedynym jajniku i już ma 5 cm a do połowy września jeszcze trochę czasu i w ogóle się zastanawiam czy mnie dr dopuści do stymulacji w takiej sytuacji....
 
anikola torbiel endo, jeśli dobrze pamiętam, usunęli ją przy laparo. ewentualnie możesz spróbować zastrzyki z diphereline. a czy taka torbiel wpływa na stymulację i jak to nie wiem. dopytaj się lekarza, choć mi się wydaje, że ona jest już duża i lepiej ją usunąć. na 1000% nie można stymulować przy torbielach czynnościowych, bo one rosną przez podawane hormony.

Moje szczęście przy zakupach przez neta jak zwykle dopisało i oddaje 1 kieckę (miętową) bo w realu jest paskudna :/ znów muszę czegoś szukać :/ ....
 
W poniedziałek byłam na usg. Oczywiście do poniedziałku sie nie cieszyłam. Rozplakalam się jak dziecko jak okazało się że kropek jest tam gdzie powinien być czyli w macicy. Podczas pierwszej laparoskopi sprawdzano drożność i oba jajowody miały być niedrozne więc bałam się ze kropek jest gdzieś :(wszystko jest ok. Jest tętno ale kropek się tak ustawił ze widać tylko kropkę. Tak wiem wczesniena coś więcej alE chciałam coś więcej ujrzeć. 28 idę na prenatalne wtedy dokładnie będę wiedzieć który to tydzień. Niestety drugi tydzień mnie mdli i drugi tydzień leżę bo jak wstaje to nie daje rady. Od wtorku jestem na Ł4. Czasami coś mnie w brzuchu zaboli ale nie ma plamien i innych oznak niepokoju więc śmiem twierdzić iż może to macica albo jakiś wzrost daje o sobie znać. Lekarz się ucieszył bo nie dość że ciąża to jeszcze lek. Ja tylko chodzę i glaskam brzuszek. Nie umiem tu zdjęć wstawiać bo z tel. Pisze
 
A jednak umiem to mój kropek z poniedzialku
 

Załączniki

  • 1407576462684.jpg
    1407576462684.jpg
    17,5 KB · Wyświetleń: 42
Hej dziewczyny. Pewnie mnie nie pamiętacie.
Pisałam z wami jakiś rok temu w maju. W skrócie, miałam torbiel endo na lewym jajniku o wielkosci 9 cm:baffled: Niestety konieczna była normalna operacja okazało się, że mam masę zrostów. Na szczęscie ocalono część jajnika chociaż rokowania były kiepskie. Drugi nienaruszony. Po badaniu histopatologicznym wyrok endo 4 stopnia i załamka. Lekarz kazał podjąć decyzję czy staramy się o dziecko czy leczenie. Moj nie mgól się zdecydować w końcu w sierpniu powiedział, że chce dziecka i lekarz dał nam zielone światło na pół roku. Za 3 razem udało sie :-D Zobaczyłam magiczny plusik na tescie. W czerwcu tego roku urodziłam śliczną Julcię :)

Piszę to by dać nadzieję, której ja nie miałam. Myśałam, że z taką endo naturalna ciąża jest niemożliwa ( bałam się ze w ogóle będzie niemożliwa). Udało się:) Także dziewczyny głowy do góry:)

Liju bardzo ci gratuluje, kibicowałam ci strasznie. Życzę szybkiego porodu :)

Pozostałym staraczkom też życzę powodzenia, wytrwałości i nie traćcie nadzieji:):)

Pozdrawiam
 
Gratulujemy sukcesu! W takich przypadkach to dobrze, że medycyna to nie matematyka i nigdy do końca nie wiadomo co może się przydarzyć :) Wspaniała historia i przykład, że zawsze warto próbować niezależnie od okoliczności.
 
basidrak gratulacje! No ciekawa jestem zdjęć z prenatalnych.

Liju jutro sesja. Proszę o wstawienie fotek na stronkę tajną. Ja byłam w prywatnym szpitalu akurat, więc nie musiałam wymyślać powodów do cc, bo też ich bym nie znalazła. Przy wypełnianiu umowy tylko wpisałam w kratkę poród-zestaw nr 2, a to jest cc.
 
Witajcie drogie dziewczyny

Pisałam tutaj pierwszy raz 31.03.2014. Przypomnę tylko,że mam 28 lat, laparoskopia w styczniu, stwierdzona endometrioza III st. a operujący lekarz stwierdził,że będzie to cud Boski jeśli uda mi się zajść w ciąże, w marcu kolejna torbiel.
W maju poinformowałam panią doktor,że to na razie ostatnia próba,bo muszę spasować na jakiś czas i wtedy...udało się! JESTEM W CIĄŻY!
Po pierwszym teście nie wierzyłam,po drugim wciąż to do mnie nie docierało...Przecież wg lekarza nie mogłam mieć dzieci! Wtedy w maju wprowadzałam się w dobry nastrój,dużo się relaksowałam,a po decyzji o odpuszczeniu sobie czułam wewnętrzny spokój.W zasadzie czekałam na okres ale się go nie doczekałam :)
W tej chwili kończę 4mc ciąży i piszę do Was żeby tak jak koleżanka wyżej dać nadzieję,której nie można tracić! Z tą paskudną chorobą to jest możliwe! Chcę abyście w to wierzyły i napisały później,że Wam także się udało zajść w upragnioną ciąże!

Trzymam za Was wszystkie kciuki! :-)
 
reklama
Do góry