reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
calineczkaa - powoli zaczyna zżerać mnie ciekawość, jak nam pójdzie krótki protokół :) Ty masz dziś anestezjologa? A mnie Panie w recepcji powiedziały, że zapiszą dopiero w piątek, bo i tak będę miała pobieraną krew, to będzie za 1 kłóciem :)
A Ty masz już wyniki do anestezjologa?
 
Hess, ja już wszystko mam:-)
Wiesz co, mnie też strasznie ciekawi, jaki będzie wynik tej całej stymulacji. Choć, te końskie dawki DHEA, to nie wiem, czy mi pomogą?Ja jak pisałam Hess, jakoś nie za bardzo zniosłam te antyki, bywały dni, i teraz był taki w sobotę, że miałam plamienia i strasznie źle się czułam, jak na okres:crazy:Nie mniej jednak, napewno Ty, ja też, pokładamy wielkie nadzieje w tej stymulacji:-)Ten protokół nie jest taki krótki, bo wkońcu brałyśmy antyki. Czyli teraz od piątku (mam nadzieję, że dostanę ten okres!!!) będziemy brały menopur z cetroide i nie wiem czy jeszcze gonapeptyl?
 
Cetrotide ma to samo działanie co gonapeptyl. Stosowałam go w pierwszej procedurze.
Na forum embriologicznym novum pisano niejednokrotnie że nie ma różnicy w jakości komórek przy długimi krótkim protokole. Nie ma dowodów który jest lepszy i skuteczniejszy. Przy długim na pewno o ile dobrze jest przeprowadzanie wyciszenia czyli estradiol i progesteron jest skrajnie niski jest udowodnione lepsze przygotowanie endometrium.

Dziewczyny kciuki za owocną stymulację:tak:

Ja jeszcze 7 dni do bety:confused2: kłucia w boku czy też w jajniku były tylko w sobotę czyli 3 dpt i teraz spokój. Mam olbrzymie trzy siniaki po fragminie:eek:nie wiem od czego to zależy, zastrzyki robię tak samo a raz nie ma znaku a wczoraj to nawet wyskoczyła bulwa na brzuchu i ozdznaczała sie pod tshirtem:szok: smarowałam wczoraj maścią z arniką i chociaż bulwa zeszła. Czytałam że przy braniu zastrzyków z heparyny warto brac rutinoscorbin aby wzmocnić naczynia krwionośne ale czy to prawda:sorry:
 
Ja myślałam, że skoro jajka są dojrzałe, jak jest napisane na protokole z punkcji, to jest równoznaczne z ich jakością. A Tu chyba chodzi, tylko i wyłącznie o materiał genetyczny, który nie chce się powielać, z uwagi na błędy. Matka natura mówi STOP. Tylko nie wiem, co może być nie tak, skoro kariotyp mam dobry, tylko jestem nosicielką MTHR-a. To wszystko to wielka niewiadoma.
 
GizaS - Cetroide to to samo co Gonapeptyl???? To kiepsko, lekarz mówił, że Cetroide jest na uniknięcie hiperki. Co do jakości komórek, to jak byliśmy u genetyka w Novum na NFZ, to Pani genetyk powiedziała, że stymulacja nie ma wpływu na jakość komórek, ona o niczym takim nie słyszała. Bo przecież, my już w sobie mamy te komórki, a stymulacja sprawia, że one rosną. Natomiast one mają już swoje "charakterystyki / DNA czy jak to nazwać" i nie się tego zmienić. Są już dobra albo złe, a stymulacja nie ma nic do tego.
Tylko dlaczego lekarze z Invicty mówią, że im mniej komórek tym lepsza jakość, że np. w moim przypadku tak długa stymulacja mogła mieć wpływ na jakość. Już głupieję.

calineczkaa - Gonapeptylu już nie będziemy brać. Ale tak jak GizaS mówi, że Cetroide to to samo co Gonapeptyl..... To już sama nie wiem, co Ci lekarze kombinują. Ja krótki protokół liczę od 1DS, nie wliczas czasu brania antyków, bo dla mnie to nie stymulacja.
O - i GizaS jeszcze zasiała ziarnko niepewności, co będzie z endometrium, czy urośnie ładnie przy krótszej stymulce.....
Choć w sumie mnie lekarz powiedział, że i tak pewnie będę miała transfer z mrozaczka.
 
GizaS - jeszcze trochę i zobaczysz superaśną betę !!
Co do zastrzyków.....może akurat trafiłaś w jakieś naczynko, stąd siniak czy też bulwa. Ja przez cały Menopur i Gonapeptyl miałam tylko punkciki, a jak mi w trakcie hiperki kazali wziąć 10 zastrzyków z Clexane, to co drugi to siniak był.
 
reklama
calineczkaa wy razem z Hess idziecie krótkim? a ja znowu krótkim, czemu? buuu
Co do jakości komórek, oceniają je pod względem morfologicznym, jak plemnik na przykład. Czyli podstawowe nie prawidlowości oocytów zauważą, co do jakości czyli DNA, to wizualnie nie ocenią. Ja uważam że stymulacja ma znaczenie, jeżeli chodzi o jakość komórek, co dowodzą przeprowadzone badania na pacjentakch po zespole hiperstymulacji. Ilość ciąż wiązała się nie jako z ilością podawanych dawek gonadotropin(menopuru itp). Natomiast, nie wpływa znacząco na ich jakość. Tzn. hiperka pogorszy jakość, tak jak żle dobrany lek, ale nie zniszczy komórek. Więc jezeli mialas jedną blastkę na 6 oocytów to teraz spodziewałabym sie 2-3, ale nie 5 czy 6 co i tak uwazam za dobry wynik:-p
Ja biore antyki przez 21 dni ale w 14 dniu juz wchodzi gonapeptyl:-p i na wizyte ide po gonapeptylu czyli 20.02 to bedzie 1DS.

coleta to czekamy na @ razem z tobą:-p

Olusia ale jakoś lepiej juz się czujesz? i co lekarze mówią?
 
Do góry