reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

calineczkaa trzymam kciuki za postanowienia:-p a czemu jeszcze dieta bezglutenowa? jak tylko dlatego, że jest zdrowa. To może od razu zamieńmy się w króliki i będziemy tylko warzywka jeść, ale byłybyśmy szczupłe:-) figura modelki...

Asia_77
ja Ci nie pomogę, bo nie mam zielonego pojęcia na ten temat:-(
 
reklama
dariaa16 - póki co nic nie biorę, bo robie od nowa badania, leczę się u diabetologa. Póki co kazał mi zrobić glukozę na czczo i po obciążeniu po 2h i mam w normie. Może teraz mi da zlecenie na insulinę, bo mam stare badania.
 
Stan na 10 dc 18 pęcherzyków. W środę kolejny podgląd (Kate dopisz mnie). A w piątek punkcja na 99%.
Siedziałam w klinice obok pana czekającego z damską torebką, domyśliłam się że żona pojechała na transfer :) strasznie się denerwował, jak zjechała to ją przytulił a ona powiedziała, że "ma dwa" :) myślałam że zaleję się łzami ze wzruszenia. To niesamowite jak pary przechodzą przez to razem i z wielką miłością :) to był ich 1 transfer, byli tacy szczęśliwi i beztroscy, coś fantastycznego!
 
Witam wszystkie panie te przed i już po...
Od kilku dni Was troszkę podczytywałam, postanowiłam jednak dołączyć. Nikt tak jak Wy nie zrozumie traumatycznych ale i czasami (oby jak najczęściej) szczęśliwych momentów.
Nie ogarniam jeszcze jak dodać suwaczki więc napiszę w skrócie
I-sza stymulacja IX 2013 r.(krótki protokół): brak zarodków,
II-stymulacja XII 2013 r. (długi protokół) pięć pobranych komórek (po stymulacji 300 Menopuru :( z czego trzy się zapłodniły. Pierwszy zarodek podany w grudniu 2013 r. niestety się nie zagnieździł. Drugi, w lutym 2014 r.już tak. Szczęście, radość i inne uczucia które aż trudno opisać były krótkie bo w 11tc zachorowałam - silne przeziębienie, wysoka temperatura. Dni te chciałabym na zawsze wyrzucić z pamięci. Najgorsze jest to, że uważałam na siebie bardzo, i nie należę do osób chorowitych, wręcz przeciwnie - lekkie przeziębienia raz na trzy lata.
Trzeci zarodek w sierpniu 2014 r.: pierwsze badanie bHCG 9,3, ale później zaczęło spadać i maluch z nami nie został.

Po tym ostatnim niepowodzeniu zlecono mi szereg badań immunologicznych. okazało się że ma b wysoki poziom komórek NK i niedobór białka S.
Zaczęłam brać leki - encorton 20mg i w grudniu 2014 r. rozpoczęłam kolejną , trzecią stymulację. Z czterech pobranych komórek-dawka menopuru taka sama 300 (najwyższa, tak powiedzieli w Invicie) dwa rozwinęły się do piątej doby. Nie podano mi jednak żadnego bo poziom komórek nk nie spadł do oczekiwanego poziomu (do 12%), a miałam 13,7 i dalej biorę encorton.
W lutym rozpoczynam jednak kolejne przygotowanie do transferu. Immunolog pozwoliła na transfer przy poziomie do 15% - przy braniu pod uwagę wysokiego początkowego poziomu komórek NK(przed leczeniem).
9 lub 12 lutego mam wizyte w Invicie (zapisałam się na dwa terminy, bo po tej całej stymulacji nie wiem na 100% kiedy @ przyjedzie.
 
Ostatnia edycja:
Bubu gratulacje cieszę się a powtarzasz betę kiedy? u mnie jest ok beta urosła do 389 jutro jadę na wizytę bo zwolnienie mi się kończy a nie chce iść do pracy. A dziewczyny jadłyście ananasy przed i po transferze.
 
reklama
Andromeda witaj :) masz troche podobna historie jak ja. Z tym, ze ja nigdy nie mialam zarodkow do mrozenia. Leczysz sie w gdanskiej Invikcie? Ja tez wiec moze podzielisz moj los, ktory kopie mnie teraz pod zebrami :)

Ewciahcg beta ladna chociaz nie pamietam jaka mialas poprzednio.

Dziewczyny w aplikacji nie widac suwaczkow wiec jak piszecie o betach to podawajcie poprzednie pomiary i ktory to dzien po transferze. To ulatwi weryfikacje i ewentualna pomoc.
 
Ostatnia edycja:
Do góry